Klaipėdos rajone už 14 mln. eurų bus statomas darželis–mokykla

Klaipėdos rajone, Trušelių kaime, pagal viešojo ir privataus sektorių partnerystės projektą už 13,97 mln. eurų bus statoma pagrindinė-vidurinė mokykla kartu su vaikų darželiu.

Projektą finansuoja investicijų fondo „Orion Asset Management“ valdomas informuotiesiems investuotojams skirtas fondas „Orion Social Infrastructure Fund“ kartu su neįvardijamu komerciniu banku.

Pasak „Orion“ valdomos įmonės „Sip 3“ infrastruktūros plėtros direktoriaus Vitalijaus Vasiliausko, pastatas bus statomas rajono savivaldybei priklausančiame žemės sklype – su ja investuotojas pasirašė 15 metų sutartį. Per pirmuosius trejus metus investuotojas įsipareigojo suprojektuoti ir pastatyti mokyklą ir darželį, o likusius 12 metų savivaldybė investuotojui mokės daugiau nei 2 mln. eurų kasmet.

V. Vasiliausko teigimu, mokyklos-darželio statybas planuojama pradėti šių metų pabaigoje, o baigti 2025 metų antroje pusėje. Pastatą statys Vilniaus statybų bendrovė „Infes“.

Planuojama, kad naujame 8 tūkst. kv. metrų ploto pastate tilps iki 230 ikimokyklinukų, 550 mokyklinio amžiaus vaikų, jame turėtų dirbti iki 90 mokytojų, auklėtojų bei kitų darbuotojų. Pastate taip pat vyks užsiėmimai suaugusiems.

„Užbaigus projektą ugdymo įstaigos atskiros erdvės (darželio sporto salės, atviros ugdymo erdvės ir kitos) galės būti naudojamos papildomoms veikloms vietos bendruomenei: sporto, kultūros veikloms ir panašiai“, – BNS sakė V. Vasiliauskas.

Pasak jo, šalia mokyklos bus įrengtos sporto ir vaikų žaidimo aikštelės, kuriomis galės naudotis vietos gyventojai.

Infrastruktūros plėtros direktorius teigė, kad Trušelių kaimas mokyklos-darželio statybai pasirinktas, nes rajone  sparčiai daugėja gyventojų.

„Trušelių kaimas yra vienoje iš sparčiausiai augančių Klaipėdos rajono savivaldybės Sendvario seniūnijoje – po 2-3 tūkst. (daugiau gyventojų per – BNS) pastaruosius kelis metus. (...) Klaipėdos rajono savivaldybei 2020 metais inicijavus žemės sklypo pirkimą Sendvario seniūnijoje būtent Trušelių kaime gavus pasiūlymą pavyko įsigyti reikiamą sklypą daugiafunkciam centrui statyti“, – BNS sakė V. Vasiliauskas.

Klaipėdos rajono savivaldybės duomenimis, šiuo metu Trušelių kaime nėra nė vienos mokyklos ar darželio. Klaipėdos rajone veikia 23 švietimo įstaigos, iš kurių viena mokykla-darželis.

2018 metais Sendvario seniūnijoje gyveno apie 9 tūkst. gyventojų, o šių metų pradžioje jų buvo jau beveik 17 tūkst., iš kurių apie 2 tūkst. – iki septynerių metų, dar tiek pat – nuo septynių iki 16 metų vaikai.

Savivaldybė taip pat projektuoja naujus darželius Gargžduose, Dercekliuose, Mazūriškiuose.NAUJAUSI KOMENTARAI

Toro

Toro portretas
Kad statoma bus tai gerai. Nes tame kvartale to labai truksta. Tik įdomu kas už tuos 2 mlj į metus įtraukta yra? Mokestis tik už pastatyta mokykla-darželį? Tada 12x 2= 24 mlj eurų. Pastatymas kainuos kaip deklaruoja 14 mlj. ( tuo netikiu) Išeina 10 mlj pelnas arba po 0,8 mlj dividendų į metus. O dar rajonas turės tą pastatą islaikyti: šildymas, algos, transportas..... Bet jei į tą 2 mlj suma visa tai numatyta tada valio valio :) Nes kitu atveju pigiau paimti savivaldai paskola ir pačiai visa tai padaryti.

Lina

Lina portretas
Kaip smagu girdėti.Liks vietų Klaipėdos miesto vaikams, nebus 20 asmenybių sugrūsta į 30 kv.m. Mažės triukšmas, bus sveikesni vaikai.

mokslas

mokslas portretas
Ar tiek daug gyventojų Lietuvoje kad mokyklų nebe užtenka stato kad būtų tuščios
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių