Klaipėdos rajonas – palankus verslo kūrimui ir plėtrai

 • Teksto dydis:

Sparčiai augančiame Klaipėdos rajone daugėja ne tik gyventojų. Praėjusiais metais čia veiklą pradėjo 341 nauja įmonė. Pagal veikiančių mažų ir vidutinių įmonių skaičių, kurių yra 1 914, Klaipėdos rajono savivaldybė užima net trečią vietą tarp 54 mažųjų savivaldybių. Kad Klaipėdos rajonas – vieta, kur noriai kuriasi verslas, rodo ir per dvylika metų žymiai paaugęs visų verslų skaičius: nuo 1 184 iki 2 254.

Taikomos lengvatos, teikiamos konsultacijos

„Daug dėmesio skiriame verslo plėtrai ir naujų investicijų pritraukimui: suteikiamos mokesčių lengvatos tiek naujai besikuriantiems ir jau vykdantiems veiklą verslams, tiek remiantiems sporto, kultūros ir mokslo veiklas. Sėkmingai įgyvendinama ir Smulkiojo verslo rėmimo programa. Taip pat teikiamos nemokamos konsultacijos verslo steigimo ir plėtros rajone klausimais“, – sakė mero pavaduotoja Violeta Riaukienė.

Šiemet įgyvendinant Smulkiojo verslo rėmimo programą panaudota rekordiškai daug lėšų – 67 tūkst. eurų.

Didžioji dalis, 50 tūkst., įvertinus pateiktas paraiškas, paskirstyta smulkiajam verslui. Gauta parama padėjo iš dalies kompensuoti patirtas išlaidas, tokias kaip naujos įrangos įsigijimas, įvairūs mokymai, nekilnojamojo turto nuomos mokestis.

„Noriu atkreipti dėmesį, kad savivaldybėje verslininkams teikiamos ir konsultacijos. Dažniausiai žmonės konsultuojasi naujo verslo kūrimo klausimais, dėl taikomų mokesčių lengvatų, teiraujasi dėl pagalbos pradedant verslus, kurių įgyvendinimui reikalingi tam tikri savivaldybės leidimai ar panašiai“, – sakė V.Riaukienė.

Verslo klausimais Savivaldybėje konsultuoja Viešųjų ryšių ir bendradarbiavimo skyriaus specialistas Mantas Virbauskas (e. p. mantas.virbauskas@klaipedos-r.lt, tel. +370 604 61 392).

Svarbu dalintis patirtimi

Pagalba verslui, pasak vicemerės, neapsiriboja vien tik finansine parama. To pavyzdys – šį ketvirtadienį įvykęs Savivaldos ir verslo forumas „Verslas be sienų: siekiai ir galimybės“. Renginyje gausus būrys žinomų pranešėjų dalinosi patirtimi apie verslo kūrimą, komunikaciją, investicijų pritraukimą.

„Tokie bendri renginiai – ne tik galimybė pabendrauti vieniems su kitais, verslui susipažinti su kitais verslininkais bei savivalda, bet ir įgyti naujų žinių bei įkvėpimo verslo vystymui. Kuo daugiau klesti verslas, tuo geriau ir visam rajonui“, – sakė mero pavaduotoja V.Riaukienė.

Verslo pradžiai ir vystymui – konkurso lėšos

Po kelerių metų pertraukos į rajoną grįžo ir „Verslumo manijos“ konkursas, kurį buvo pristabdęs koronavirusas.

„Šiemet sulaukėme 16 paraiškų su įvairiomis idėjomis. Po to, kai dalyviai jas pristatė, komisija išrinko tris prizinių vietų laimėtojus, kuriems Verslo forumo metu įteikti piniginiai 5, 3 ir 2 tūkst. eurų prizai. Norisi pasidžiaugti, kad klausydami visų projektų autorių pristatymo jautėme didelę motyvaciją idėjas vis tiek įgyvendinti, nesvarbu, jos laimės ar nelaimės konkurse. Tai išties nuteikia pozityviai ir rodo, kad mūsų rajono gyventojai yra atkaklūs ir tvirtai siekiantys tikslų“, – sakė mero pavaduotoja.

Po komisijos vertinimų pirma vieta ir 5 tūkst. eurų piniginis prizas skirtas Linai Jakubaitienei. Įvairius produktus su pajūrio vaizdais kurianti moteris planuoja naują gaminių seriją su Karklės, Olando Kepurės, Drevernos, Svencelės vaizdais ir taip tikisi didinti Klaipėdos rajono žinomumą.

Antroji vieta ir 3 tūkst. eurų teko Mindaugui Laučiui. Verslininkas turi tikslą sukurti ir išplėtoti dirbtinio intelekto pagrindu veikiančią kompiuterinio modeliavimo programą, kuri iš pateikto projekto techninių duomenų savarankiškai sugeneruotų statybos darbų sąmatą vos per keletą minučių.

Trečios vietos laimėtoja ir 2 tūkst. eurų prizo savininke tapo Gabrielė Stonienė, kuri jau tris mėnesius kūdikiams iki vienerių metų atlieka atpalaiduojantį masažą. Toks masažas stimuliuoja fizinį augimą, protinę brandą, grūdina, teigiamai veikia vaiko kvėpavimą, kraujotaką ir medžiagų apykaitą. Gautas lėšas Gabrielė planuoja panaudoti reikalingo inventoriaus pirkimui ir kvalifikacijos kėlimui.

„Dėkojame visiems dalyviams ir tikimės, kad dalyvavimas konkurse buvo naudingas ne tik jo laimėtojams. Visada gerai pasitikrinti savo idėjas bendraminčių rate ir rasti motyvacijos jas įgyvendinti“, – sakė mero pavaduotoja.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių