Klaipėdos nakvynės namuose – karo būklė?

Klaipėdos nakvynės namuose verda aistros. Personalo skundai dėl esą nederamo administracijos elgesio su darbuotojais miesto politikus jau pasiekia ir naktimis. Savivaldybės prašymu įstaigoje atliekamas psichologinio klimato tyrimas. Maža to, saugios nakvynės paslaugos čia, kaip spėjama, faktiškai neteikiamos, o tam skirtos patalpos, manoma, paverstos sandėliu.

Pasiekia naktimis

Klaipėdos miesto tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto narė Vaida Raugelė neslepė, kad skundo iš Nakvynės namų darbuotojo dėl  įstaigos administracijos darbo organizavimo ji sulaukė pirmą valandą nakties.

Skundžiamasi pradedant netinkamomis kėdėmis darbuotojams ir baigiant nevykusiai parengtu darbo grafiku.

Politikė sako, kad tokie raštai liudija veikiausiai nenormalią situaciją įstaigoje. V.Raugelė ją pavadino karo būkle. Juolab kad skundų sulaukiama ne iš vieno asmens.

Situacija svarstyta vakarykščiame Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto posėdyje.

Ten ir paaiškėjo, kad šiuo metu savivaldybės prašymu Nakvynės namuose atliekamas psichologinio darbo klimato tyrimas.

Savo tyrimą atlieka Valstybinė darbo inspekcija, vyksta ir profesinės rizikos vertinimas, taip pat – vidaus auditas bei Nakvynės namų direktorės Almos Kontrimaitės veiklos vertinimas.

Sulaukę išvadų, politikai tikisi priimti tinkamus sprendimus.

Devyni girti klientai

Dar vienas politikus nustebinęs dalykas – Nakvynės namų veikla.

Skundžiamasi pradedant netinkamomis kėdėmis darbuotojams ir baigiant nevykusiai parengtu darbo grafiku.

Pirmąkart, dar prieš pusmetį, apie tai prabilo Klaipėdos miesto tarybos narė Nina Puteikienė, tačiau tuomet į jos pastabas neatsižvelgta.

Dabar tarsi iš naujo politikai pamatė šią problemą.

Pasirodo, Dubysos gatvėje pastačius modulinius namelius asocialiems žmonėms, buvo įrengtos bent aštuonios vietos neblaiviems asmenims, kurie nebūtinai yra benamiai, tačiau, esant krizinei situacijai, galėtų saugiai ten pernakvoti.

Paaiškėjo, kad per metus šia paslauga pasinaudojo vos devyni žmonės.

Nors, Klaipėdos greitosios medicininės pagalbos vyriausiojo gydytojo Rimvydo Juodviršio teigimu, per mėnesį medikai yra kviečiami padėti vidutiniškai 40 neblaivių asmenų, gulinčių gatvėje.

Vadinasi, per metus uostamiestyje tokių būna arti pusės tūkstančio.

Žinoma, dalis jų vežami į ligoninę, jei yra bent menkiausias įtarimas dėl sveikatos sutrikimo.

Kiti galėtų pernakvoti Dubysos gatvėje, kur esą teikiama saugios nakvynės paslauga, tačiau ten, pasirodo, pakliūti ne taip paprasta.

Biurokratinės pinklės

Norint gauti apnakvindinimo paslaugą Nakvynės namuose, apsvaigus nuo alkoholio, narkotinių, psichotropinių medžiagų, reikia turėti gydytojo išrašytą sveikatos pažymą.

Kitaip tariant, privaloma sveikatos priežiūros specialistų išvada, kad asmeniui nereikalinga būtinoji medicinos pagalba, nes socialinių paslaugų įstaiga esą neturi galimybės nustatyti, ar jiems pristatytas asmuo neturi sveikatos sutrikimų.

Tie devyni apkvaitę asmenys, kurie nuo praėjusio iki šio lapkričio gavo tokią paslaugą, gydytojo pažymą turėjo, patvirtino Nakvynės namų direktorė A. Kontrimaitė.

Pasirodo, tokį reikalavimą, teikiant saugios nakvynės paslaugą, yra patvirtinusi Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Šiuo metu deramasi su Sveikatos apsaugos bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijomis, kad sveikatos pažymos reikalavimo punktą iš taisyklių būtų galima pašalinti.

Reikia papildomų eurų?

Jei vis dėlto ministerijos klerkams susitarti nepavyks, prabilta apie dar vieną sprendimą – prie Nakvynės namų reikėtų steigti medicinos kabinetą, kuriame dirbtų slaugytojai, tačiau jie minėtame teisės akte nurodytos pažymos taip pat negalėtų išrašyti, o gydytojas negalėtų būti įdarbintas.

Preliminari tokio kabineto įrengimo kaina būtų apie 37 tūkst. eurų: apie 31 tūkst. eurų reikėtų moduliniam namukui, apie 6 tūkst. eurų – darbo vietos įrangai.

Reikėtų trijų slaugytojų pareigybių. Metinės kabineto sąnaudos būtų apie 70 tūkst. eurų.

Kitas sprendimo variantas būtų pirkti sveikatos priežiūros paslaugas, į kurias įeitų gydytojo paslaugos ir jo atliekamų tyrimų išlaidos.

Esą asmenys, besinaudojantys saugios nakvynės paslaugomis, dažniausiai yra drausti ir jų sveikatos išlaidos turėtų būti apmokamos iš Teritorinių ligonių kasų.

Preliminariai tokioms paslaugoms pirkti reikėtų nuo 74 tūkst. per metus.

Kitaip tariant, nepigiai kainavusi idėja, turėjusi pakeisti kažkada panaikintą blaivyklą, Klaipėdoje realiai liko popierinė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Klaipėdietis

Klaipėdietis portretas
Nesąmonė. Nė Vilniuje nė Kaune nereikia jokių pažymėų iš gydytojų.O ką daryti tam "veikėjui' kuris atvyko iš kito miesto? Jis be pažymos neblaivus nepateks į nakvynės namus? Klaipėdos biurokratams svarbiau yra popierius ir pažymos o ne žmogaus gyvybė.

pensininkė

pensininkė portretas
tolius girtuoklių permiegojimus reikia įrengti ne nakvynės namuose o policijoje ir kad už nakvynę susimokėtų ė nakvynės namus neįleidžia išgėrusių o ten yra tokios patalpos išgėrusiems juokinga gal ponams kai prisigeria antra pusė išveja iš namų tai ten gali saldžiai išsimiegoti mat kaip būna

Kabinetiniai planai

Kabinetiniai planai portretas
Pirma sugalvoja , neįvertindami poreikių, o paskui švaistomi oinigai. Kodėl laiku nebuvo sureaguota į Ninos Puteikienės pastabas?
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

 • Kūno ir sielos terapijai – rudenėjančios Palangos turtai
  Kūno ir sielos terapijai – rudenėjančios Palangos turtai

  Įsibėgėjantis ruduo Palangoje lepina lėtomis ir jaukiomis aksominio sezono akimirkomis. Vis dar malonūs orai palankūs tiek aktyvioms veikloms, tiek ramiam poilsiui gamtoje. Atgaivą kūnui ir sielai suteiks ne tik jūros ošimas, gaivus pušy...

 • Nacionalinė švietimo agentūra: streikuoja per 2 tūkst. mokytojų, daugiausia – Klaipėdoje
  Nacionalinė švietimo agentūra: streikuoja per 2 tūkst. mokytojų, daugiausia – Klaipėdoje

  Penktadienį prie streiko visoje Lietuvoje prisijungė per 2 tūkst. mokytojų, daugiausia streikuojančiųjų – Klaipėdoje, rodo Nacionalinės švietimo agentūros paskelbti duomenys. ...

  3
 • Prokurorai atsisakė ginti viešąjį interesą dėl paminklo B. Lubiui Plungėje
  Prokurorai atsisakė ginti viešąjį interesą dėl paminklo B. Lubiui Plungėje

  Klaipėdos apygardos prokuratūra atsisakė taikyti viešojo intereso gynimo priemones dėl planų Plungės dvaro parke statyti paminklą šio rajono garbės piliečiui, signatarui, ekspremjerui, buvusiam Pramonininkų konfederacijos prezidentui Br...

  11
 • Orai primins apie rudenį
  Orai primins apie rudenį

  Prasidėjus antrajam rudens mėnesiui, ateinančią savaitę Klaipėdoje vis dažniau sulauksime lietaus. Sustiprės ir vėjo gūsiai, kelias dienas jie viršys net 20 m/s. Saulės šildys rečiau, jos spindulius užgoš apniukę debesys. ...

 • Klaipėdoje – gausus pedagogų streikas
  Klaipėdoje – gausus pedagogų streikas

  Klaipėdos miesto pedagogai iš streiko nepasitraukė, čia streikuoja per 30 ugdymo įstaigų – mokyklų ir darželių. Be to, gausus būrys streikuojančių mokytojų, juos palaikančių vyresniųjų klasių moksleivių ir jų tėvų leidosi pės...

  47
 • Uostamiestyje paaugliai niokoja apleistą pastatą
  Uostamiestyje paaugliai niokoja apleistą pastatą

  Uostamiestyje gyvenantys paaugliai niokoja šiuo metu nenaudojamą buvusį Klaipėdos universiteto (KU) Socialinių mokslų fakulteto pastatą. Kone kasdien pro šalį einantys gyventojai pastebi, kad ant langų užkaltos faneros plokštės &...

  10
 • Klaipėdos taryboje – mūšis dėl pokyčių
  Klaipėdos taryboje – mūšis dėl pokyčių

  Klaipėdoje naikinamos įvairiausios komisijos ir tarybos. Aiškėja, kad vienos posėdžiuose nesurinkdavo kvorumo, o kitoms keliami rimti klausimai dėl lėšų panaudojimo tikslingumo. ...

  16
 • Klaipėdiečius piktina vaizdas prie Storosios liepos
  Klaipėdiečius piktina vaizdas prie Storosios liepos

  Po vienos vasaros audrų stichijos neatlaikė botaninį gamtos paveldo objektą – Storąją liepą – juosianti apsauginė tvorelė Minijos gatvėje. Dalis jos ant žemės guli jau pusantro mėnesio. Suglumę klaipėdiečiai klausia, kas turėtų tv...

  8
 • Planas – plėtoti japonišką sodą
  Planas – plėtoti japonišką sodą

  Pedagoginės psichologinės tarnybos kiemelyje įkūrus japoniško stiliaus sodą, kur teikiamos paslaugos vaikams, turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių, norima plėtoti erdves ir tam prašoma savivaldybės pinigų. Miesto politikai pra&scar...

  4
 • V. Sinkevičius žvejams Palangoje: šprotų ir strimelių kvotos mažinimas nėra galutinis
  V. Sinkevičius žvejams Palangoje: šprotų ir strimelių kvotos mažinimas nėra galutinis

  Europos Komisijos (EK) siūlymas kitąmet mažinti šprotų bei strimelių žvejybos Baltijos jūroje kvotas atitinkamai 23 proc. ir 60 proc. nėra galutinis sprendimas, jis dar gali keistis, sako už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę atsakingas Kom...

  16
Daugiau straipsnių