Quantcast

Klaipėdos moksleiviai norėtų dirbti pinigais lyjančioje aplinkoje

Klaipėdos „Santarvės“ pagrindinės mokyklos moksleiviai profesinės savanorystės projekto „Kam to reikia?!“ ir „Architektūros [vaikų] fondo“ kūrybinėse dirbtuvėse sukūrė vietos, kurioje užaugę norėtų dirbti, maketą. Mokinių nuomone, sukurtą tobulos darbo aplinkos modelį galima pavadinti „džiaugsmo namais“, kuriuose visada būtų linksma dirbti ir net lytų pinigais.

Vieni iš aktyviausių profesinės savanorystės projekto „Kam to reikia?!“ dalyvių – Klaipėdos „Santarvės“ pagrindinės mokyklos septintos klasės moksleiviai – su mokytoja Laima Vaitoniene ir bendrovės „Vakarų laivų gamykla“ atstove Benjamina Plauškiene dalyvavo netradicinėje pamokoje-kūrybinėse dirbtuvėse apie darbo aplinkos formavimą.

Kūrybinių dirbtuvių metu moksleiviai kartu su verslo atstove diskutavo apie draugiškos, motyvuojančios darbo aplinkos naudą bei gerų santykių tarp kolegų svarbą. Kartu jie aptarė įsivaizduojamą darbo vietą, piešė bendrą eskizą, kur atrodytų įdomu ir malonu dirbti, o vėliau gamino maketą.

Moksleiviai atskleidė, jog įsivaizduojama tobula darbo aplinka galėtų vadintis „džiaugsmo namais“, nes juose visada būtų linksma dirbti. Darbovietė turėtų erdvius biurus ir atpalaiduojančią oazę su naujausiomis technologijomis.

Bendrovės „Vakarų laivų gamykla“ atstovė Benjamina Plauškienė teigia, kad verslo atstovai, ateidami į mokyklą, padeda moksleiviams suprasti, kaip iš tikrųjų atrodo įvairių specialybių darbuotojų kasdienybė, ir suvokti, kad darbas nėra vien šventė.

„Dar mokykliniame amžiuje vaikai turi sužinoti, kad, norint sėkmingai dirbti, neužtenka vien žinių, nes asmeninės darbuotojo savybės irgi yra svarbus kriterijus. Moksleiviams sudėtinga suprasti, kad pabaigus mokslus reikės tikrai daug ir nuoširdžiai dirbti. Šiandienos kūrybinės dirbtuvės tai ir parodė, kad vaikai įsivaizduoja, jog darbo aplinka turi būti linksma ir atpalaiduojanti. Tačiau svarbu vaikams paaiškinti, kad darbe reikia ne tik linksmintis, bet ir profesiškai tobulėti ir siekti rezultatų“, - sakė B. Plauškienė.

Projekto „Kam to reikia?!“ ir „Architektūros [vaikų] fondo“ iniciatyva vyksta gegužės 14-18 d. Panevėžio, Kauno, Klaipėdos ir Vilniaus miestuose. Visoms mokyklos sukūrus darbo aplinkos modelius, socialinio tinklo „Facebook“ grupėje „Kam to reikia?!“ bus skelbiamas originaliausio maketo konkursas. Šios iniciatyvos tikslas – praplėsti moksleivių suvokimą apie darbo aplinką ir padėti suprasti, kas ją kuria.

Apie profesinės savanorystės projektą „Kam to reikia?!“

Mobiliojo ryšio bendrovės „Omnitel“ ir banko „Swedbank“ inicijuotas ilgalaikis projektas „Kam to reikia?!“ padeda mokykloms susitikti su įvairių sričių profesionalais, dalintis žiniomis ir kartu kurti praktines pamokas mokiniams. Šis projektas skirtas skatinti profesinę savanorystę mokyklose bei kelti mokinių motyvaciją mokytis. Daugiau informacijos: www.kamtoreikia.lt

Apie „Architektūros [vaikų] fondą“

„Architektūros [vaikų] fondas“ yra savanoriška VšĮ „Architektūros fondo“  iniciatyva, kurianti ir įgyvendinanti architektūros edukacijos programas vaikams bei šeimoms. Jų tikslas – mus supančios aplinkos suvokimo, kūrybiškumo ir asmeninės atsakomybės ugdymas. Daugiau informacijos: www.archfondas.lt


Šiame straipsnyje: Kam to reikia

NAUJAUSI KOMENTARAI

Eziukas

Eziukas portretas
Aš tai bijočiau eiti į darbą, kuriame lytų pingais, tiek to jei centais tai dar ne taip skauda, bet jei litai ant galvos kristu mažas malonumas :) viena išeitis su šalmu dirbti :) Reikia galvoti, ką galvoji.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių