Klaipėdos miestas vis dar nedraugiškas neįgaliesiems?

Neįgaliesiems ne visos Klaipėdos įstaigos šiandien yra prieinamos. Ypač senos statybos pastatuose, kuriuose neretai veikia vaistinės, optikos ar stomatologijos kabinetai. Neretai judėjimo negalią turintys žmonės turi įveikti stačius laiptus be turėklų, tačiau situacija mieste esą gerėja.

Vietoj turėklų pasiūlė lentas

Garbaus amžiaus klaipėdietis Virginijus – pirmos grupės invalidas. Vyras vaikšto su dviem lazdomis, bet, kaip pats teigia, dar juda. Tačiau, anot jo, uostamiestis nėra pritaikytas tokiems žmonėms.

"Pavyzdžiui, Herkaus Manto gatvėje yra optika. Laiptai, vedantys į ją, – labai statūs, o jokių turėklų nėra. Šiaip ne taip užsiropščiau, padedamas žmonių. Bet juk optika tokia įstaiga, kurios paslaugų reikia ir neįgaliesiems, ir senyvo amžiaus žmonėms, jiems šitie laiptai be kitų pagalbos yra neįveikiami", – dėstė klaipėdietis Virginijus.

Žmogus tvirtino, kad tokių atvejų yra ir daugiau. Pasitaikė situacija, kai prekes jam išnešė tiesiog į parduotuvės kiemą, nes kitos išeities nebuvo – įėjimas į įstaigą tiesiog nepritaikytas neįgaliesiems.

Bet kaip aš tomis lentomis užlipsiu?

"Atėjau į parduotuvę, vėl – laiptai aukšti, turėklų nėra. Pardavėja išnešė dvi lentas, kad man būtų lengviau. Bet kaip aš tomis lentomis užlipsiu? Ir pas mus mieste daug tokių vietų, kurios neįgaliesiems tiesiog neprieinamos. Kodėl niekas nepagalvoja apie mus? Suprantu, kad kai kurie pastatai seniai pastatyti, kad sovietų laikais visi sveiki buvo ir apie neįgaliuosius niekas nė negalvojo, bet dabar juk laikai pasikeitė. Kodėl mes turime kentėti?" – klausė klaipėdietis.

Situacija geresnė nei anksčiau

Klaipėdos savivaldybės Projektų įgyvendinimo priežiūros poskyrio vedėjas Romualdas Stasiulis tikino, kad visi nauji objektai ar rekonstruojami statiniai dabar neįgaliesiems yra pritaikomi.

Esą tai padaryti privaloma pagal įstatymus. Yra nustatytos normos, o projektai derinami su neįgaliųjų atstovu.

"Be to, senuosiuose pastatuose veikiančių įstaigų vadovai pasirūpina, kad ten, jei toks poreikis yra, galėtų patekti judėjimo negalią turintys žmonės. Palyginti su tuo, kas buvo prieš dešimtmetį, mieste situacija, susijusi su patalpų prieinamumu neįgaliesiems, labai pasikeitė", – tikino R.Stasiulis.

Ne visus projektus derina

Lietuvos žmonių su negalia aplinkos pritaikymo asociacijos projektų vykdytojas Donatas Kaubrys pritarė, kad reikalai Klaipėdoje gerėja.

Tačiau esą dar ne visos vaistinės, optikos ar parduotuvės yra pritaikytos judėjimo negalią turintiems asmenims.

"Dabar, kai tenka derinti projektus, nepraleidžiu, pavyzdžiui, stomatologinio kabineto, įrengiamo gyvenamajame name, kol ten neatsiras patogus įėjimas neįgaliesiems. Kai kuriuos projektus tenka atmesti ir po kelis kartus, kol išreikalaujame, kad būtų taip, kaip reikia", – tvirtino D.Kaubrys.NAUJAUSI KOMENTARAI

Klp

Klp portretas
Salgymeda poliklinika Jūreivių g. neigaliesiems pakliūti be šansų! Kaip gali būti poliklinika patalpuose su siaurais stačiais laiptais be jokio lifto?!!!

TAIP

TAIP portretas
Dabar ypatingas demesys yra skiriamas keturkojams(nors neigalusis su dviem lazdom,sakyciau,taip pat keturkojis),o zmogus paliekamas uzribyje.

juk

juk portretas
dudorius moka tik garsiai pusti ir elektromobilius pirkti tai kai ses i vezimuka /elektrini/ tai gal prisimins visus tik neliks kam igyvendint....
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių