Klaipėdos meras lankysis Kinijoje ir Japonijoje

  • Teksto dydis:

Antradienį Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas išvyksta į tolimą kelionę – atsakomojo uostamiesčio vadovo vizito sulauks du Klaipėdos miestai partneriai Rytų Azijoje: Čingdao Kinijoje bei Kudžis Japonijoje.

Klaipėdos partnerystė su Kudžiu skaičiuoja jau 25-erius, o su Čingdao – 10 metų. Paskutinįsyk Kudžio ir Čingdao atstovai uostamiestyje lankėsi 2012-aisiais, Klaipėdai minint 760-ąsias įkūrimo metines. Tada buvo sutarta, kad kitą susitikimą rengs Rytų partneriai ir kad uostamiesčio meras vienu kartu aplankys abu miestus, įsikūrusius tame pačiame geografiniame regione.

V. Grubliausko vizitą Japonijoje globoja Kudžio miesto meras Endo su žmona ir JE Lietuvos Respublikos ambasadorius Japonijoje Egidijus Meilūnas su žmona.

Drauge su V. Grubliausku keliaus uostamiesčio jaunimo folkloro grupė bei klaipėdietis orientalistas, Martyno Mažvydo pagrindinės mokyklos direktorius Vytautas Dumčius. Į tolimuosius kraštus keliaus ir ten skambės išskirtinai lietuviškas muzikos instrumentas – skrabalai, kurių labai pageidavo Lietuvos bičiuliai Rytuose.

Iš Klaipėdos miesto savivalvybės biudžeto dengiami tik mero skrydžių kaštai. Mero žmona Inga Grubliauskienė kelionėje dalyvaus asmeninėmis lėšomis, o kitų išvykos dalyvių kelionę finansavo privatūs rėmėjai: uostamiesčio bendrovės „Klaipėdos konteinerių terminalas“ generalinis direktorius Vaidotas Šileika, fotomenininkas bei spaustuvės savininkas Saulius Jokužys ir bendrovės „Etna“ generalinis direktorius Kęstutis Grigaitis, taip pat vyksiantys drauge.

Vizito metu V. Grubliauskas susitiks su miestų vadovais, tarybų nariais, dalyvaus oficialiuose šiai progai skirtuose renginiuose. Viešnagės metu bus atnaujintos Klaipėdos bendradarbiavimo su Kudžiu ir Čingdao sutartys.

Uostamiesčio delegacija užsienyje, įskaitant ir tolimą kelionę, viešės dešimt dienų. Svečiai lankysis ir Lietuvos ambasadoje Japonijoje, kur vyks susitikimas su Lietuvos-Japonijos draugijos Tokijuje nariais. Jiems bus pristatytos Klaipėdos gyvenimo ir uosto veiklos aktualijos bei Lietuvos fotografijos paroda.

Čingdao – miestas rytinėje Kinijoje, prie įlankos Geltonojoje jūroje. Daugiataučiame prekybos ir karo laivyno uoste bei pramonės centre gyvena apie 3 mln. žmonių. 2009 m. Čingdao paskelbtas Kinijos gyvybingiausiu miestu. Kudžis įsikūręs Šiaurės Rytų Japonijoje ir turi 40 tūkst. gyventojų. Šis miestas yra viena iš svarbiausių gintaro apdirbimo vietų Japonijoje, čia įsikūręs modernus Gintaro muziejus.

Šiemet Klaipėda mini miestų partnerysčių jubiliejus, kurie uostamiestyje bus oficialiai švenčiami spalį.NAUJAUSI KOMENTARAI

Į JAKŲ ŽIEDĄ, NE Į JAPONIJĄ!

Į JAKŲ ŽIEDĄ, NE Į JAPONIJĄ! portretas
Tegul nors ką padaro per tuos merystės metus. Į Jakų žiedą iš Palangos - milžiniškos eilės ryte ir vakare, išprotėti galima. Nei piršto nepajudino per tiek laiko. Toks įspūdis kad po Taraškeviičiaus išėjimo Klaipėda - tik muzikantų miestas ir tvarkytis mieste nebereikia.

Keliautojai

Keliautojai portretas
Nelabai suprantu - ar tai - privati mero kelionė, ar deleguojami Klaipėdos m. atstovai? Jeigu privati,tai kodėl "Iš Klaipėdos miesto savivaldybės biudžeto dengiami mero skrydžių kaštai". Na, o jeigu vyksta Klaipėdos miesto atstovų delegacija, tai kas sudarė tos delegacijos narių sąrašą, nes suprantu,kai vyksta gerb. V.Dumčius, bet prie ko ponai Jokužis ir Šileika? Kas juos deleguoja atstovauti Klaipėdos miestui? Ar savivaldybės taryba? Be to, rašoma, kad "Mero žmona Inga Grubliauskienė kelionėje dalyvaus asmeninėmis lėšomis"- Tai kas mokės už viešbučio paslaugas?- Grubliauskas(savivaldybė) ar Grubliauskienė?

Turistas

Turistas portretas
Kai kadencija eina į pabaigą, o antrai žinai, kad niekas neišrinks tai ko nepakeliaus...
VISI KOMENTARAI 8

Galerijos

Daugiau straipsnių