Klaipėdos ligoninių vadovų konkursuose – kandidatų gausa

Klaipėdos ligoninių vadovų vieta daug kam atrodo viliojamai. Panašu, kad dabartinių Klaipėdos jūrininkų ir Respublikinės Klaipėdos ligoninių direktorių laukia nuožmi kova dėl galimybės likti savo kėdėse.

Konkursuose – pretendentų gausa

Sveikatos apsaugos ministerija sausio pabaigoje paskelbė konkursus į sau pavaldžių Klaipėdos jūrininkų ligoninės ir Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktorių postus. Konkursuose panoro dalyvauti po šešis kandidatus.

Dėl galimybės likti savo pareigose varžysis ir dabartiniai ligoninių vadovai – Jonas Sąlyga ir Romaldas Sakalauskas.

Daugiau nei prieš penkerius metus analogiškuose konkursuose konkurencija buvo kur kas mažesnė: tuomet laimėjo Klaipėdos jūrininkų ligoninės vadovas, nes buvo vienintelis pretendentas.

Į Respublikinės Klaipėdos ligoninės vadovo postą prašymus pateikė du kandidatai. Konkursą laimėjo ilgametis jos vadovas R.Sakalauskas.

Vyksta kandidatų vertinimas

Kaip informavo Sveikatos apsaugos ministerijos atstovė Alina Žilinaitė, dokumentams pateikti pretendentai turėjo 14 dienų terminą, kuris numatytas vadovaujantis teisės aktais.

Šiuo metu vertinama, ar kandidatai atitinka pareigybės reikalavimus. Juos atitikę pretendentai, likus savaitei iki atrankos pradžios, bus pakviesti dalyvauti komisijos pirmajame atrankos etape.

Atrankos metu didelis dėmesys bus kreipiamas į pretendentų lyderystės ir vadybos gebėjimus, siekiant įsitikinti, kad naujasis vadovas gebės tinkamai spręsti iškilusias problemas bei užtikrinti įstaigos darbo organizavimą ir koordinavimą.

Po antrojo atrankos etapo liks tik vienas pretendentas, dėl kurio, siekiant nepriekaištingos vadovo reputacijos, bus kreipiamasi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT) ir prašoma patikrinti kandidato biografiją.

"Tik gavus informaciją, patvirtinančią kandidato patikimumą eiti įstaigos vadovo pareigas, jis bus paskirtas vadovauti gydymo įstaigai, o SAM plačiau informuos visuomenę apie naująjį vadovą. Iki to laiko visa informacija, susijusi su pretendentais, yra saugoma asmens duomenų apsaugos įstatymo", – nuo detalesnių komentarų apie vadovų konkursus uostamiestyje susilaikė A.Žilinaitė.

Rezultatų teks palaukti

Paprašius patikslinti, kada paaiškės naujieji abiejų ligoninių vadovai, ministerijos atstovė paaiškino, kad, kandidatams pateikus dokumentus, per 30 darbo dienų turi būti sudaryta komisija.

Po to per 10 darbo dienų po atrankos turi įvykti geriausių kandidatų pokalbis su ministru.

Paskelbus laimėtoją, per 3 darbo dienas kreipiamasi į STT dėl išvados, ar jis tinkamas eiti pareigas. Šią išvadą STT pateikia per 14 darbo dienų ir tik ją gavus priimamas galutinis sprendimas dėl kandidato skyrimo į pareigas.

"Tad šis procesas dar šiek tiek užtruks", – pridūrė A.Žilinaitė.

Neišvengta klaidų

Ministerijos atstovė susilaikė nuo komentarų, kodėl taip ilgai delsta skelbti abu konkursus. Sutartys su dabartiniais Klaipėdos ligoninių vadovais baigėsi praėjusių metų liepą.

Kiek anksčiau komentuota, kad pastarąjį pusmetį ministerija organizuoja gana daug konkursų į jai pavaldžių gydymo įstaigų vadovų vietas, tad norima tinkamai jiems pasiruošti.

Tačiau kai kurie ministerijai pavaldžių gydymo įstaigų vadovų konkursai rengti net po du kartus.

Konkursai į Klaipėdos jūrininkų ligoninės ir Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktorių vietas taip pat neapsiėjo be nesklandumų.

Iš pradžių buvo paskelbtas konkursas tik Jūrininkų ligoninei. Po kurio laiko tyliai atsirado informacija ir apie Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktoriaus konkursą.

Tačiau netrukus jie buvo atšaukti dėl įsivėlusių techninių klaidų – paaiškėjo, kad pateiktos netinkamos konkurso sąlygos.

Po kelių dienų konkursai paskelbti iš naujo. Ir tuomet neišvengta neapsižiūrėjimų: konkurso pavadinime skelbta, kad kandidatai gali pretenduoti į Jūrininkų ligoninės generalinio direktoriaus vietą, nors skelbime toliau nurodoma, kad bus renkamas direktorius. Vėliau klaida ištaisyta.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Algis

Algis portretas
Būtinas ligoninių sujungimas Klaipėdoje. Tuomet baigtusi priešprieša tarp vadovų, ypač su V. Janušoniu. Nuo to tik kenčia gydytojai, bei pacientai. Universitetinė ir Jūrininkų ligoninės ir statyta, kad būtu vienas kompleksas. Tarp šių ligoninių yra požeminis susisiekimas, bet V. Janušonio nurodymu, požeminiame tunelyje į Jūrininkų ligoninę yra metalinės grotos, kurios užrakintos. Todėl, visus ligonius, kuriuos reikia pervežti iš Universitetinės į Jūrininkų ligoninę, nors ir žiemą, blogu oru, tenka vežti per lauką, nors yra puikus požeminis susisiekimas. Taip vadovai kariauja tarpusavyje, o kenčia personalas, ligoniai. Sujungus šias ligonines bus išlošta lėšų, bus geriau pacientams, personalui. Tam labai priešinasi vyr. gyd. V. Janušonis, nes praras pinigų maišus, jam padeda V. Grubliauskas, R. Taraškevičius. SAM mintis ir yra- sujungus šias ligonines, pastatyti šiuolaikišką skubios pagalbos centrą, kad šis kompleksas būtu Universitetų lygmens-kaip Kauno, Vilniaus Klinikos.

Ligonis

Ligonis  portretas
sujungti ligonines į vieną ir pastatyti vieną naują vadovą, kam reikalingi ilgamečiai carai. Vietoje vieno caro įdarbinti penkis gydytojus ir būtų visiem ligoniam nauda

Medikas

Medikas portretas
Cirkas sveikatos sistemoje tęsiasi. Šių konkursų labiausiai tikėtinas rezultatas 2 teismai. Dabartinė sveikatos ministerijos valdžia be jų nemoka...
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Klaipėdos LEZ – „Financial Times“ grupės leidinio įvertinimas už investuotojų plėtrą
  Klaipėdos LEZ – „Financial Times“ grupės leidinio įvertinimas už investuotojų plėtrą

  Klaipėdos Laisvoji ekonominė zona pelnė 4 specialius paminėjimus kasmetiniame pasaulio laisvųjų zonų reitinge, kurį sudaro „Financial Times“ grupei priklausantis tarptautinių užsienio investicijų leidinys „FDI Intelligence“. ...

  1
 • Ministras pripažįsta uosto svarbą valstybei
  Ministras pripažįsta uosto svarbą valstybei

  Po ilgokai trukusio laikotarpio Klaipėdos valstybinis jūrų uostas pajuto didesnį valstybės ir Susisiekimo ministerijos dėmesį. Į „Klaipėdos“ priedo „Jūra“ klausimus atsakė susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius. ...

  5
 • Skelbiama Klaipėdos Kalėdų eglutės paieška
  Skelbiama Klaipėdos Kalėdų eglutės paieška

  Lapkričio 30-ąją, 17 val., Klaipėdoje, Teatro aikštėje, bus įžiebta Kalėdų eglė. Šių metų kalėdinių renginių organizatorius -“Klaipėdos šventės” - tęsia tradiciją: šiemet, kaip ir pastaruosius trejus m...

  2
 • Klaipėdos savivaldybei – „Auksinės krivūlės“ apdovanojimas
  Klaipėdos savivaldybei – „Auksinės krivūlės“ apdovanojimas

  Į Klaipėdą parkeliavo dar vienas „Auksinės krivūlės“ apdovanojimas. Šįsyk Klaipėda laureate tapo Energetikos ministerijos įsteigtoje nominacijoje „Už elektrinio miesto viešojo transporto skatinimą ir plėtrą“. ...

  4
 • Kaip klaipėdiečiai vertina automobilių taršos mokestį?
  Kaip klaipėdiečiai vertina automobilių taršos mokestį?

  Nuo kitų metų senų ir taršių automobilių savininkams gali tekti patuštinti pinigines. Tokias transporto priemones savo vardu registruojantieji jau turės mokėti taršos mokestį, kuris gali svyruoti nuo 40 iki 1,4 tūkst. eurų. Kaip ...

  15
 • Senieji amatai: prisilietimai prie istorijos
  Senieji amatai: prisilietimai prie istorijos

  Klaipėdos etnokultūros centro dirbtuvėse archeologė Simona Ramoškienė klaipėdietes mokė pinti senovinius šiaudinius indus, kuriuose anksčiau buvo laikomi įvairūs birūs produktai. Ši šiaudinių gaminių tradicija iki &scar...

  1
 • Manekenės žingsniavo erdviame ofise
  Manekenės žingsniavo erdviame ofise

  Klaipėdos mados savaitė baigėsi tarptautiniu madų šou – kolekcijas pristatė 11 dizainerių iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos. „Fashion Week Klaipėda“ šiais metais finaliniam renginiui pasirinko neįprastą, darbinę ...

  1
 • Aiškinamasi, ar R. Masiulis galėtų vadovauti „Klaipėdos naftai“
  Aiškinamasi, ar R. Masiulis galėtų vadovauti „Klaipėdos naftai“

  Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto vadovė „valstietė“ Agnė Širinskienė prašo Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) įvertinti, ar buvęs susisiekimo ministras Rokas Masiulis galėtų vadovauti valstybės valdomai ...

  3
 • Kavinių savininkų laukia kontrolė
  Kavinių savininkų laukia kontrolė

  Dauguma uostamiesčio verslininkų pagal išduotuose leidimuose numatytą terminą jau turėjo nugriauti lauko terasas. Savivaldybės kontrolieriai šią savaitę tikrins, ar kavinių savininkai įvykdė šį reikalavimą. ...

  13
 • Akcija „Renkuosi gyvybę“: žvakelės degs už negimusius kūdikius
  Akcija „Renkuosi gyvybę“: žvakelės degs už negimusius kūdikius

  Vėlinių išvakarėse, spalio 30 d. 19 val. Laisvos visuomenės institutas (LVI) kviečia dalyvauti jau tradicija tapusioje akcijoje ,,Renkuosi gyvybę”. Akcijos metu Lietuvos žmonės kviečiami uždegti žvakelę už tuos kūdikius, iš ku...

  7
Daugiau straipsnių