Klaipėdos ligoninė planuoja atnaujinti skyrių darbą: meras ragina būti supratingais

Klaipėdos universitetinei ligoninei (KUL) kiti savaitę planuojant atnaujinti anksčiau uždarytų skyrių darbą, savivaldybės meras ragina Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) atstovus būti supratingais.

„Atidarymui kitų skyrių ruošiamės, deriname su Visuomenės sveikatos centru, tvarkome, kokios yra teisingos pastabos jų ir manome, kad kitą savaitę, tikslios datos pasakyti sunku dabar, bet gal antroje pusėje kitos savaitės, mėginsime mes atidaryti mūsų likusius skyrius“, – penktadienį Klaipėdos savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos posėdyje sakė KUL vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis.

Jis taip pat užsiminė, jog su Sveikatos apsaugos ministerija yra derinama galimybė pradėti teikti ligoninėje planinę pagalbą.

„Ministerija mano, kad būtų galima ateityje galbūt pradėti teikti tam tikrą planinę pagalbą kai kuriuos momentus. Mes irgi šiandien turime pateikti savo nuomonę, ji ruošiama ir manome, kad kai kurios pozicijos, visų pirma, šeimos gydytojai, galėtu jau atlikti tam tikrą planinį darbą“, – sakė ligoninės vadovas.

Klaipėdos miesto savivaldybės meras Vytautas Grubliauskas ragino NVSC nebūti „pikta aukle“ ar „viršila“, sprendžiant dėl ligoninės galimybių atsidaryti ir pabrėžė, jog tai visam regionui svarbus klausimas.

„Šiandieną perskaičiau jūsų pasirašytas išvadas, kas liečia Universitetinę ligoninę. Tai mes girdime iš Universitetinės ligoninės, kad jų pasirengimas vyksta pakankamai energingai, o jūsų institutas ar netaps tokia pikta aukle, kuri visada ras priežasčių, dėl ko to nedaryti?“, – klausė V. Grubliauskas.

Skaitant šiandieninę jūsų išvadą, man tai ji priminė tokią kaip – viršila visada ras prie kareivio ko prisikabinti, ras trūkumų.

„Nes skaitant šiandieninę jūsų išvadą, man tai ji priminė tokią kaip – viršila visada ras prie kareivio ko prisikabinti, ras trūkumų“, – pridūrė jis.

NVSC Klaipėdos departamento vadovas Raimundas Grigaliūnas jam atsakė, jog institucija viską atlieka pagal teisės aktus.

„Jūsų palyginimas gal ne visai korektiškas. Mes dirbame pagal teisės aktus ir patikrinimas buvo prieš kelias dienas, dokumentus gavote ir kai bus vykdoma tas, kas turi būti vykdoma, bus atsakyta į tuos klausimus, kurie yra surašyti, tada ir kalbėsime“, – sakė jis.

„Niekas specialiai nieko nenori daryti ar ten trukdyti. Mes taip pat puikiai suprantame ir žinome, kokia yra situacija“, – kalbėjo NVSC padalinio vadovas.

Jis patvirtino, jog KUL atsižvelgė į nemažą dalį anksčiau išsakytų pastabų ir teigė, jog situacija įstaigoje po truputį gerėja.

Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktorius Darius Steponkus sakė, jog antrą savaitę skubios pagalbos teikimą visame regione užtikrinančiai ligoninei esama situacija yra gana sudėtinga.

„Kai vietoj trijų ligoninių realiai dirba viena, nėra taip jau labai paprasta ir lengva“, – sakė jis.

Šioje ligoninėje kol kas nėra nė vieno koronavirusu užsikrėtusiu mediko. Ligoninė, pasak jos vadovo, yra padalinta į dvi dalis: tai „švarioji“ dalis, kur gydomi pacientai, patikrinti dėl koronaviruso ir gavę neigiamus testų rezultatus, ir kita dalis pacientams, kuriems dar nėra atlikti testai.

Pastarajame korpuse yra užpildytos visos 50 vietų. Kita dalis, kurioje yra beveik 200 lovų, užpildyta apie 60–70 proc. vietų.

„Maždaug apie 70–80 procentų mūsų įstaiga yra užsipildžiusi per tas dvi savaites, kai teikiame skubią pagalbą“, – sakė D. Steponkus.

Jis taip pat teigė, jog ligoninė šiuo metu ruošiasi priimti tą pacientų srautą, kuris įstaigą užplūs leidus teikti daugiau paslaugų. Vadovas prognozuoja, kad tuomet ligoninė pasieks maksimalų užpildymą net ir tuo atveju, jeigu dalį skubiosios pagalbos srauto perims KUL bei Jūrininkų ligoninė.

Klaipėdos apygardos prokuratūra atlieka ikiteisminį tyrimą dėl kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimo, darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų pažeidimo ir tarnybos pareigų neatlikimo KUL. Tyrimas pradėtas pagal Sveikatos apsaugos ministerijos pateiktą medžiagą.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga yra sakęs, kad Klaipėdos universitetinėje ligoninėje buvo kilę daug rizikos tiek personalui, tiek pacientams užsikrėsti, tinkamai neorganizuota infekcijų kontrolė.

Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas  V. Janušonis paskutiniu metu sulaukė kritikos ir raginimų nušalinti jį nuo pareigų dėl situacijos ligoninėje, kur dauguma skyrių uždaryti dėl netinkamos infekcijų kontrolės.

Praėjusią savaitę tarybos posėdyje V. Janušonis teigė, jog ligoninės pagrindinė problema buvo nepakankama komunikacija, o jis pats neketina „nusileisti šitai šmeižto, melo, neigiamos informacijos organizuotai lavinai“.

Atsakydamas į raginimus nusišalinti V. Janušonis sakė gerbsiantis bet kokį tarybos sprendimą ir kėdės nesilaikantis, bet jaučiantis atsakomybę už ligoninę.

Savivaldybės taryba yra sudariusi darbo grupę problemoms ligoninėje spręsti.

Respublikinės Klaipėdos ir Klaipėdos jūrininkų ligoninių steigėja yra Sveikatos apsaugos ministerija, Klaipėdos universitetinės ligoninės – uostamiesčio savivaldybė.NAUJAUSI KOMENTARAI

To Klaipėdietei

To Klaipėdietei portretas
O žinote, Respublikinėje ligoninėje bėra NĖ VIENI SERGANČIO MEDIKO !! Taip, atvejai tarp ligonių nustatomi, ir ušsiunčiami į KUL, į skyrius kol kas nepareko nė vienas infekuotas. Taip kad prasau nemeluoti ir neskleisti dezinformacijos, ponia klaipėdiete

Kodėl jauni neserg. politikai nori permainų vyresni ne

Kodėl jauni neserg. politikai nori permainų vyresni ne portretas
Ligoninių pavaldžių miestų ar rajonų savivaldybėms yra Lietuvoje dar nemažai ,tokių ligoninių vadovai žino ,kad jei turėsi gerus santykius su miesto ar rajono meru,miesto ar rajono tarybos dauguma ,stebėtojais nuo savivaldybės paskirtais ligoninėje,su miesto ar rajono vyr prokuroru,policijos viršininku,ligonių kasu vadovu na dar STT ir finansinių nusikaltimų vadu jei toks yra rajone , tai garantuotai gali dirbti kiek tik nori ir joks žurnalistas ,ligonis ,ar opozicijos atstovas ,juolab profsąjungos nieko tau nepakenks Nepakenks tau net Sveikatos apsaugos ministras.Bet tu kaip ligoninės vadovas privalėsi susirgus tiems išvardytų institucijų vadovams ar jų žmonoms ar jų giminaičiams net jų draugams suorganizuoti vienutę palatą ,geriausius specialistus -medikus ,surasti deficitinius vaistus,be eilių juos konsultuoti ir apie juos šokinėti.Už tai miestai ir rajonai niekada neatiduos ligoninių valstybei(sveikatos apsaugos ministerijai) Čia slypi visa filosofija .

Klaipėdietė

Klaipėdietė portretas
Kodėl nutylima kiek Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje nustatyta corona19 atvejų, jau praėjus jų vadinamą filtrą? Kiek izoliavosi medikų? Steponkus viską pateikia taip tarsi nėra problemų. O Klaipėdos jūrininkų ligoninėje kodėl nutylima apie naujus Corolla 19 atvejus Nefrologijos skyriuje? Visose ligoninėse tas pats. Tik skiriasi vadovo ir personalo santykiai.
VISI KOMENTARAI 23
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių