Quantcast

Klaipėdos jaunieji kūrėjai atkreipė dėmesį į tvariąją madą

Klaipėdos jaunieji kūrėjai susirinko padiskutuoti apie tvariosios mados privalumus ir vartotojiškumo mažinimą.

Savaitgalį Atgimimo aikštėje vykęs "Vakaras pagal tvarią madą" atkreipė jaunųjų klaipėdiečių dėmesį. Diskusijoje dalyvavo penkios kūrėjos, dizainerės: Gabija Urnaitė, Monika Drazdauskaitė, Saida Pareštytė, Kristina Cvetkovė ir Asta Burneckienė.

Jaunosios kūrėjos tvariąją madą siejo su kūrybiškumu, užterštumo mažinimu, skirtingai nei apibūdinama greitoji mada, kuri daro žalą ne tik gamtai, bet ir žmonėms.

G.Urnaitė pateikė pavyzdžių. Per metus į žmogaus organizmą patenka tiek mikroplastiko, kad jo pakaktų pagaminti vieną banko kortelę. Vieniems marškinėliams pagaminti reikia 10 litrų vandens. Indijoje ir kitose šalyse drabužių gaminimo fabrikuose yra išnaudojami vaikai ir moterys.

"Mūsų žemėje daug, todėl reikėtų ką nors keisti, kol ne per vėlu", – akcentavo dizainerė.

Merginos patarė pradėti nuo spintos pertvarkymo. Visi turi drabužių, kurių nenešioja, todėl nesudėvėtus drabužius galima padovanoti draugams ar labdaros organizacijoms, išmesti į tekstilės konteinerius arba perdaryti – išpiešti akriliniais dažais, nukirpti, ardyti ar prisiūti dalis ir pačiam pasigaminti naujus drabužius.

K.Cvetkovė ir A.Burneckienė per karantiną sumanė verslo idėją ir atidarė "mylėtų drabužių" parduotuvę "Meta", į kurią užsukę žmonės gali atiduoti padėvėtus drabužius ir nusipirkti naujų.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių