Klaipėdos dieną – būgnai, deglai ir patriotizmas

Gausia šventine uostamiesčio jaunuomenės eisena su deglais paminėta Klaipėdos krašto diena. „Sausio 15-osios garbė – jaunimo maršą“ organizavę aktyvistai džiaugėsi, jog siekis Klaipėdos sukilimo ir prijungimo prie Didžiosios Lietuvos datą švęsti kitaip, pavyko.

Mažiausiai pusantro šimto šventinės eisenos dalyvių su liepsnojančiais deglais, Lietuvos valstybinėmis vėliavomis bei būgnais sausio 15-osios pavakarę rinkosi senamiestyje, prie istorinio prefektūros pastato, kuris tapo simboliniu tašku, ženklinusiu Klaipėdos sukilėlių pergalę.

Gausus jaunuomenės būrys pajudėjo iš Teatro aikštės link Skulptūrų parko, kur palaidoti 1923-čiųjų sukilėliai.

Po šventinės eisenos prie paminklo „Už laisvę žuvusiems“ išsakytos trumpos visuomenės veikėjų kalbos.

Renginio organizatorius – Lietuvos piliečių sąjunga. Jos lyderis Dionyzas Varkalis teigė, kad, nepaisant to, jog tuo pat metu mieste įvairiose vietose vyko daugybė renginių, skirtų šiai datai paminėti, į Sausio 15-ąją maršą susirinko labai daug jaunųjų klaipėdiečių.

 

 

„Sujudinome dumblą. Renginys pavyko. Labai norėtume, kad pagaliau atsirastų šios dienos paminėjimo tradicija Klaipėdoje. Tačiau labiausiai įskaudino tai, kad artėjant šios svarbios Lietuvai ir Klaipėdos kraštui šimtmečiui, griūva istorinis Klaipėdos prefektūros pastatas, stovintis paveldosaugininkams tiesiog po langais“, – kalbėjo D.Varkalis.

Sujudinome dumblą. Renginys pavyko.

Kai kurių veikėjų mėginimus eitynes su deglais prilyginti nacių renginiams, D.Varkalis kategoriškai atmeta. Esą tokios eitynės neseniai vyko Vilniuje, deglų buvo ir per Sausio 13-osios dienos renginių paminėjimą Klaipėdoje prieš kelias dienas.NAUJAUSI KOMENTARAI

tam

tam portretas
Banderų aukos : apie 100 000 lenkų ir apie 30 000 žydų be jokios atrankos- visus nuo kūdikio iki senolio ,net nac iai negalėjo atsistebėti ir turėjo juos tramdyti.

Tam Hmmm

Tam Hmmm portretas
Bandera nebuvo fašistas, jis II karo metais buvo koncentracijos stovykloje. Jei ukrainiečiai eina su deglais, tai visai nereiškia, kad mūsiškiai kopijuoja juos. Rusams nepatinka pilnesnis nacių pavadinimas, nacionalsocialistai, nes jis lengvai painiojamas su socialistais internacionalistais, net specialų terminą sugalvojo fašistai, nors vakarų pasaulyje nacionalsocialistus vadina naciais, o fašistais italų fašistus.

Renata Sen

Renata Sen portretas
Liaukitės su savo ,,kremliaus troliais" ir kitom nesamonėm.Šaunus jaunimas.(kaip dabar sako - Respect'as jiems.:).Gal pagaliau, kad ir po truputį, prasidės tikros demokratijos ir sveiko proto laikai. Pradėsime atsipeikėti, tvarkytis, užgyventi ir gyventi kaip pilnaverčiai Lietuvos piliečiai. Privalome branginti savo istoriją, paveldą, SAVO žmones.O Vilniui reikėtų prisiminti Klaipėdą ne vien tada kai reikia mokesčius pasiimt ar į Jūros šventę atvažiuot..
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių