Klaipėdoje veiks universiteto gimnazija

 • Teksto dydis:

Klaipėdoje nuo rugsėjo 1 d. pradės veikti universiteto gimnazija – toks statusas suteikiamas Klaipėdos „Žemynos“ gimnazijai. Savivaldybės taryba patvirtino naujus įstaigos nuostatus bei veiklos modelį, pakeistas pavadinimas – įstaiga vadinsis Klaipėdos universiteto „Žemynos“ gimnazija.

„Tai ne tik svarbus įvykis Klaipėdos universiteto ir „Žemynos“ gimnazijos bendruomenėms, bet ir didžiulis pasiekimas miesto mastu gerinant švietimo kokybę. Kuriame tokį mokyklų tinklą, kuris pateisina ir gyventojų lūkesčius, padeda augti naujai, visapusiškai išsimokslinusiai kartai bei atliepia darbdavių poreikius, kurie nuolat laukia Klaipėdoje parengtų kvalifikuotų specialistų. Apie tai turime galvoti ne tik formuodami aukštųjų mokyklų programas, bet ir pradėdami jaunuolius ruošti kokybiškoms studijoms jau gimnazijos suole. Tuo pačiu, tai dar vienas tvirtas ir įtikinamas Klaipėdos miesto ir universiteto bendradarbiavimo įrodymas, svarbus bei reikalingas miestui ir universitetui“, – sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Universitetinės gimnazijos steigimas – vienas iš žingsnių, prisidedančių ir prie Klaipėdos ekonominės plėtros strategijos įgyvendinimo. Veiksmų plane yra numatyta plėtoti inovatyvią ir ateities ekonomikos poreikius atitinkančią švietimo, mokslo ir studijų sistemą, kurti Klaipėdos universiteto gimnaziją, stiprinti gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, matematikos ir menų (STEAM) mokyklų tinklą.

Patvirtinus naują „Žemynos“ gimnazijos veiklos modelį, čia bus įgyvendinamas pagilintas STEAM mokslų srities ugdymo turinys, padedant Klaipėdos universiteto mokslininkams, bus siekiama padėti mokiniams pasirengti ir studijuoti universitete miesto ekonomikos poreikius bei prioritetines plėtros sritis atitinkančias mokslų ir studijų programas. Taip pat siekiama gerinti gimnazijos edukacines erdves – įrengti mokomąjį amfiteatrinį kabinetą, gamtamokslinę laboratoriją.

Universiteto gimnazijos iki šiol Klaipėdoje nebuvo. Baltijos gimnazijoje veikia universitetinės inžinerinio ugdymo klasės.NAUJAUSI KOMENTARAI

Neumann

Neumann portretas
Gerai, kad Žemyna prisiglaus prie universiteto. Gal pagaliau bus atkreiptas dėmesys, kokia tragiška yra gimnazijos administracija, į šiukšlyną išmetusi visas vertybes, kurias puoselėjo buvę vadovai ir mokytojai. O labiausiai dėl to kenčia moksleiviai.

Klaipėdietis

Klaipėdietis portretas
gerai būtų ten įsidarbinti bent mokytojo padėjėju, o tai v.progimnazijoj tai langus klijuok tai kaltas kad nesi pedagogas.

Ot prajuokinot..

Ot prajuokinot.. portretas
Ar Klaipėdoj nebėra gimnazijos, vertos universitetinės vardo? O bendrai, ko stebėtis. Koks universitetas, tokia ir gimnazija. Sėkmės darbuose
VISI KOMENTARAI 3

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių