Šilutiškis sieks neatlygintinos donorystės

Uostamiestyje prasideda iki 2020-ųjų vyksianti akcija, kuria bus siekiama įgyvendinti kilnų tikslą. Norima, kad visi kraujo aukojantys asmenys tai darytų nemokamai. Šiuo metu maždaug pusė visų kraujo donorų jo duoda veltui.

Kviečia nelikti abejingais

Klaipėdoje startavo neatlygintiną kraujo donorystę skatinsianti akcija.

Jos iniciatorius, šilutiškis sportininkas Aurimas Zaremba klaipėdiečius bei aplinkinių miestų gyventojus ragina prisidėti prie iniciatyvos, padėsiančios nelaimės ištiktiems žmonėms.

"Pamaniau, kad išgelbėti kažkieno gyvybę gali būti labai paprasta. Pirmiausia galima tiesiog paaukoti kraujo", – pastebėjo A.Zaremba.

Pašnekovas pasakojo, jog idėja paskatinti žmones kraujo duoti nemokamai kilo pačiam akis į akį susidūrus su problema. Prieš kelerius metus vyrui teko slaugyti sunkia liga sirgusią mamą. Tada vaikinas ir pastebėjo, kad prireikus perpilti kraują jo smarkiai trūkdavo.

Aukos grupėmis

Nemažai su sportininkais bendraujantis ir jiems įvairias veiklas organizuojantis šilutiškis tikino jau dabar kalbinantis žmones prisijungti prie inicijuojamos akcijos.

"Planuoju žmones surinkti grupėmis ir tada visiems kartu atvykti į Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialą, kur visi vienu metu neatlygintinai paaukos kraujo", – planus dėstė A.Zaremba.

Netrukus turėtų pasirodyti ir specialus trumpametražis filmukas apie tai, kaip netikėtai žmogui gali prireikti kraujo ir kokią reikšmę turėtų tai, jei Kraujo centras galėtų akimirksniu pasiūlyti reikiamos grupės kraujo.

Trūkumas jaučiamas

Donorystę skatinantys specialistai pripažino, jog paaukoto kraujo niekada nebus per daug, nes šio negaluojantiems ar į nelaimingus atsitikimus patekusiems klaipėdiečiams prireikia itin dažnai.

"Žmonės aukoja kraujo, tačiau būna tokių dienų, kai donorų mums labai trūksta", – patikino Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos skyriaus neatlygintinos donorystės koordinatorė-rinkodaros vadybininkė Rūta Ramanauskaitė.

Vis dėlto pašnekovė pastebėjo, kad neatlygintinai duodančiųjų kraujo skaičius vis didėja. Tiesa, jų galėtų būti ir dar daugiau.

Siekiai – dideli

Skatinant neatlygintiną kraujo donorystę, nuolat rengiamos įvairios akcijos, ekskursijos, imamasi kitokių priemonių.

"Šiuo metu neatlygintinai kraujo duodančiųjų skaičius – apie 50 proc. tarp visų aukojančiųjų donorų", – teigė R.Ramanauskaitė.

Šia akcija siekiama, kad iki 2020-ųjų uostamiestyje  neatlygintina donorystė pasiektų 100 proc.

Žada tęsti kitąmet

Tai jau ne pirma A.Zarembos inicijuojama kilni akcija. Prieš pat didžiąsias metų šventes vyro iniciatyva beglobiams vaikams ir sunkiai besiverčiančioms šeimoms klaipėdiečiai bei Šilutės gyventojai paaukojo 3 380 litų.

Už juos buvo įsigyta reikalingiausių daiktų Klaipėdos vaikų globos namams "Rytas". O Šilutėje dviem šeimoms nupirkta maisto, simbolinių kalėdinių dovanėlių, vienai – dviaukštė lova, skirta miegoti vaikams.

"Šiemet šią sumą surinkau ir akciją įvykdžiau per penkias dienas, kitais metais planuoju viską pradėti anksčiau", – patikino A.Zaremba.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių