Klaipėdoje – drakonų valčių ralis

  • Teksto dydis:

Minint Pasaulinę jūros dieną šeštadienį Klaipėdoje rengiamos unikalios drakono valčių varžybos „Dangės ralis – festivalis“.

Kaip skelbia Lietuvos jūrininkų sąjunga, tokio tipo renginys Lietuvoje rengiamas pirmą kartą.

„Norisi Pasaulinę jūros dienos paminėti galingai ir griausmingai, todėl kilo idėja klaipėdiečiams ir miesto svečiams pasiūlyti tai, ko iki šiol dar nebuvo. Dangės upėje buvo įprasta matyti vikingų valčių varžybas, tačiau drakono valčių ralis – tikra naujiena. Kviečiame varžybose dalyvauti komandas, kurios nori ne tik pasivaržyti tarpusavyje, bet ir prisidėti stiprinant Klaipėdos jūrinį identitetą“, – sakė Lietuvos jūrininkų sąjungos pirmininkas Aleksandras Kaupas.

Renginio dalyviai varžysis dėl Klaipėdos miesto mero Arvydo Vaitkaus taurės. Anot jo, šis jūrinis renginys galėtų tapti gražia rudenine tradicija.

Norisi Pasaulinę jūros dienos paminėti galingai ir griausmingai.

„Vasarą Klaipėdoje renginių netrūksta, tačiau norėtųsi, kad uostamiestis būtų gyvas ir kitais metų laikais. Ruduo – puikus metas vėl visiems susiburti prie vandens, aktyviai ir turiningai praleisti laiką bei formuoti naujas jūrines tradicijas. Varžybose labai laukiame jaunimo, kuris mokosi Klaipėdoje, ypač pirmakursių, kurie tik dabar įsilieja į uostamiesčio gyventojų gretas“, - teigė A. Vaitkus.

Varžytis Dangės ralyje galės 39 komandos, kiekvieną jų turi sudaryti 22 аsmenys. Ralis susidarys iš keturių rungčių, užduotis atliks visa komanda arba atskiri jos dalyviai. Varžybų nugalėtojų laukia pagrindinis prizas – išvyka burlaiviu „Brabander“. Šio prizo steigėjas – Klaipėdos universitetas.

Klaipėdiečiai ir miesto svečiai bus pakviesti ne tik stebėti drakono valčių ralį, bet ir dalyvauti atviroje diskusijoje, kurioje bus diskutuojama apie Klaipėdos – jūrinio miesto potencialą ir susidarančias kliūtis jam tinkamai skleistis. Diskusija vyks Meridiano skvere.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių