Klaipėdoje – dar daugiau naujų vaikų žaidimų ir sporto aikštelių

 • Teksto dydis:

Artimiausiu metu Klaipėdoje atsiras dar daugiau vietų, kur bus galima praleisti laisvalaikį su vaikais ar bendraminčiais.

Uostamiesčio savivaldybė nuo 2018 m. įgyvendina „Klaipėdos miesto savivaldybės vaikų žaidimų aikštelių įrengimo ir atnaujinimo veiksmų planą“, pagal kurį numatyta atnaujinti higienos normų neatitinkančias senas vaikų žaidimų aikšteles ar įrengti naujas vaikų žaidimoų aikšteles viešosiose miesto erdvėse ir daugiabučių namų kiemuose. Pagal šį planą kasmet įrengiamos 3–5 vaikų žaidimo aikštelės ir atnaujinamos 5 sporto aikštelės daugiabučių namų kvartaluose – nuo 2018 m. Klaipėdos mieste jau yra įrengtos 8 vaikų žaidimų aikštelės, atnaujinta 15 sporto aikštelių daugiabučių namų kiemuose. Naujos aikštelės įrengiamos ir įgyvendinant viešųjų erdvių rekonstrukcijos projektus.

„Klaipėdoje kasmet daugėja naujų, modernių ir higienos normas atitinkančių vaikų žaidimų bei sporto aikštelių. Savivaldybė, atsižvelgdama į gyventojų pasiūlymus, išnagrinėjusi esamų aikštelių būklę nustato eilę, pagal kurią skiriamos lėšos aikštelėms atnaujinti ar įrengti. Džiugu, kad klaipėdiečiai išmoko labiau tausoti šį bendro naudojimo turtą – dažniau aikštelių įrenginius reikia atnaujinti todėl, kad jie nusidėvėjo, o ne dėl vandalizmo atvejų“, – sakė Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Andrius Dobranskis.

Šiuo metu įrenginėjamos 3 vaikų žaidimų aikštelės. Dvi iš jų įrengiamos naujai daugiabučių namų kiemuose Šiaulių g. 13 ir Kalnupės g. 13. Kiekvienos jų plotas sieks po 200 kvadratinių metrų.

Džiugu, kad klaipėdiečiai išmoko labiau tausoti šį bendrojo naudojimo turtą – dažniau aikštelių įrenginius reikia atnaujinti todėl, kad jie nusidėvėjo, o ne dėl vandalizmo atvejų.

Taip pat remontuojama viešojoje miesto erdvėje – Poilsio parke – esanti vaikų žaidimų aikštelė. 2013 metais įrengtos daugiau nei 600 kvadratinių metrų ploto vaikų žaidimų aikštelės įrenginiai buvo nesaugūs, danga neatitiko higienos normos reikalavimų, todėl šiemet nuspręsta atnaujinti būtent šią mažylių pamėgtą, gausiai lankomą vaikų žaidimų aikštelę.

„Jau rugsėjį čia bus įrengta visus saugumo standartus atitinkanti, moderni, kokybiška, įvairaus amžiaus vaikams skirta žaidimų erdvė“, – sakė Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos vyr. patarėja Inga Kubilienė.

Anot jos, naujos vaikų žaidimų aikštelės bus įrengtos ir ten, kur šiuo metu vykdomi didieji Klaipėdos daugiabučių namų kiemų tvarkymo projektai: Rumpiškės gyvenamųjų namų kvartalo teritorijoje netrukus bus įrengtos 4 naujos vaikų žaidimų aikštelės ir viena sporto aikštelė, taip pat bus įrengti ir sportui skirti treniruokliai. Naują daugiau nei 300 kvadratinių metrų ploto vaikų žaidimo aikštelę baigiama įrengti ir Ąžuolyno giraitės teritorijoje. 

Baigiamos remontuoti ir 4 sporto aikštelės: Reikjaviko g. 1, Mogiliovo g. 13, Kretingos g. 35, Kretingos g. 65.

Taip pat planuojama suremontuoti dar dvi sporto aikšteles Kretingos g. 27 bei Nidos g. 54: bus keičiami krepšinio stovai, lentos su lankais bei tinkleliais, pastatytos naujos tvoros, įrengti mažosios architektūros elementai.

Praėjusiais metais Klaipėdoje atnaujintos 3 vaikų žaidimų ir 7 sporto aikštelės.NAUJAUSI KOMENTARAI

Aleksejus

Aleksejus portretas
A Birutės g. kodėl nieko nedarot. Vaikų daug. Ir žaisti ir spartuot norim.

Mantas

Mantas portretas
Kretingos 35 ir 65, ten jokie darbai nevyksta, kodel raso kad baigiamos irengineti?

Zigmas

Zigmas portretas
pritariu ,kad kitose šalyse žaidimų aikšteles įrengiamos poilsio zonose, o ne namų kiemuose, kur jas apsupa mašinų stovėjimo aikštelės, kaip Rumpiškės "atrenovuotame" rajone
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių