Klaipėdoje aptarti vėjo elektrinių jūroje planai: tam reikėtų iki 15 ha teritorijos

Klaipėdoje vykusiame Valstybinio jūrų uosto plėtojimo tarybos posėdyje antradienį buvo aptartas tikslas Baltijos jūroje įrengti vėjo elektrines. Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas sako, kad tai turėtų būti padaryta per dešimtmetį.

„700 MW (galia – ELTA) yra pirmasis etapas iki 2030 metų. Potencialas toje vietovėje yra iki 3,5 GW galios elektrinių. Tai susiję tiek su Lietuvos nacionaliniais tikslais, tiek tai akivaizdi sinergija su uosto ekonomine veikla. Lietuva taip pat dalyvauja tam tikrame konkurenciniame žaidime, nes regione taip pat ir kitos valstybės plėtoja ir planuoja plėtoti jūrinę vėjo energetiką“, – po posėdžio sakė Ž. Vaičiūnas.

Vėjo elektrinių parkui įrengti būtų panaudota iki 15 ha jūros teritorijos.

„Kalbėjome apie galimybę iki 15 ha teritorijos, kuri viena ar kita forma galėtų būti panaudota tiek gamybinei veiklai, tiek komponentų rinkimų, tiek pasiruošimui vėjo elektrinių transportavimui į jūrą“, – teigė ministras.

700 MW galios vėjo elektrinių parkas Baltijos jūroje gali pagaminti apie 2,5-3 TWh per metus – tai yra beveik ketvirtadalis dabartinio Lietuvos suvartojamo elektros energijos poreikio. Skaičiuojama, kad į tokio galingumo vėjo parkus bus pritraukta iki 1 mlrd. eurų privačių investicijų. 

Numatyta, kad konkursai šių elektrinių plėtrai ir eksploatacijai jūrinėje teritorijoje bus organizuojami 2023 m. vasario 1 d. Iki šio laikotarpio patvirtintas teritorijos planavimo ir aplinkosaugos procedūras – specialiojo plano, strateginio pasekmių aplinkai vertinimą ir poveikio aplinkai vertinimą – atliks Lietuvos energetikos agentūra.

Jūrinio vėjo plėtra Baltijos jūroje yra numatyta Nacionalinėje energetikos strategijoje ir Nacionaliniame Energetikos ir klimato srities veiksmų plane.NAUJAUSI KOMENTARAI

šiaip ne taip

šiaip ne taip portretas
papezejai ir likai patenkintas? :) Galiu nuramint- jėgainės bus 15 km nuo kranto.

siaip

siaip portretas
......buvo prastumtas įstatymas apie uosto akvatorijos išplėtimo nuo šiaurinio molo iki miesto šiaurinės ribos kur gali atsirasti įvairus statiniai. Tuo metu daugelis kraipė pečius kam to reikia. Šiandien jau paaiškėjo. Tad aišku kas yra sakykim elektros oligarchijos kumečiai - įstatymo stūmimai. Toliau turbūt jau eina vėjo jėgainės statybos stūmimas ir tikru patikimu nacionaliniam saugumui atitinkančiu rangovu parinkimas???? Įdomu kur ja statys ir kas statys???? Pagal visus supratimus turėtu statyti Lietuvos teritoriniuose vandenyse, nors per spauda buvo paleistas gandas kad nuo kranto negalima statyti ne arčiau ir kur juros gylis ne mažesnis kaip 20 metru. O tai apie 4-5 km i jurą. Na ta pamatysime kai bus paruostas specialusis planas. Šiandien galime tik paspėlioti. O nuojauta sako kad tas vėjo parkas atsiras na sakykim tarp Girulių ir Melnagės ir atstumu nuo kranto bus koks 1 ar 2 km. O kiek ploto yra 15ha? Galime pasiskaičiuoti visi. Tad klaipėdiečiai važiuosim maudytis i Gargžd

siaip

siaip portretas
Čia tipo reikia džiaugtis kad Klaipėdoje aptarė Vasuki planą? Ši planą jau prieš 20 metu Achemos grupe su jau mus palikusiu B Lubiu dėliojo per visas žiniasklaidas, kokia tai gera idėja ir nauda Lietuvai. Apie tu vėjo elektriniu nauda ir tt. buvo daug rašytą, bet viskas nurimo nes greičiausiai tuo metu valstybe paskaičiavo jog pirkti tokia elektra bus per brangu ir ji sės ant Lietuvos piliečiu pečiu. Šiandien valstybe masto kitaip. Prieš metus padedant seimo nariais, Simonas Gentvilas, Rimantas Sinkevičius, Irena Šiaulienė, Kęstutis Bartkevičius, Gintaras Vaičekauskas, Juozas Olekas, Kazys Starkevičius,Viktorija Čmilytė-Nielsen, seime pasiūlytas pajūrio juostos teritorijai nepriskirti urbanizuotų Kuršių nerijos teritorijų, įteisinti galimybę juostoje statyti naujus statinius bei praplėsti vandens ūkio ar uosto reikmėms reikalingų statinių statybą, o tai galima daryti prielaida - lobizmo išraiškos šešėlis, buvo prastumtas įstatymas apie uosto akvatorijos išplėtimo nuo šiaurinio molo
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių