Klaipėdiečio kosulys virto keista mįsle

Kelis mėnesius nuolat kosintis klaipėdietis įsitikinęs, kad dėl to kaltas užterštumas. Medikai nei vyrui, nei jo žmonai, kurią taip pat kamuoja šis negalavimas, priežasties, kodėl taip yra, nenustatė. Pats klaipėdietis įtaria, kad kosulys kankina dėl uostamiesčio pašonėje pradėjusios veikti šiukšlių deginimo gamyklos.

Ėmė kosėti ir dukra

Alksnynės gatvėje gyvenantis 80 metų klaipėdietis Jokūbas Gražys pasakojo, kad kosulys jį pradėjo kankinti prieš keletą mėnesių. Tą pačią bėdą išgyvena ir jo 60-metė žmona.

"Daugiausiai kosėjame rytais ir vakarais. Pasitaiko, kad ir naktį. Anksčiau tokių sveikatos problemų niekada nekildavo. Nebūdavo taip, kad nuolat kosėdavome. Nebent peršaldavome", – pasakojo klaipėdietis.

Vyras tvirtino, kad pradėjus kankinti nuolat pasikartojančiam kosuliui jis su žmona apsilankė pas medikus, tačiau šie priežasčių, kodėl taip gali būti, nenustatė.

"Šeimos gydytoja pasakė, kad mums viskas gerai. Nesame peršalę. Kitų priežasčių, kodėl turėtų kartotis kosulys, taip pat nerado", – pasakojo klaipėdietis.

Keisčiausia, anot J.Gražio, kad viešnagės pas juos metu kosulys pradėjo kankinti ir dukrą. Moteris taip pat labiausiai kosėjo rytais ir vakarais.

"Dukra pas mus svečiavosi apie savaitę. Po trijų dienų viešnagės ji pradėjo kosėti. Taip pat rytais ir vakarais. Dukters niekada anksčiau kosulys nekankino. Net kai viešėdavo pas mus. Ji gyvena Skuodo rajone, kaime. Ten geras, švarus oras, kosulys išvis jos nekankino", – dėstė klaipėdietis.

Organizmą dirgina teršalai?

J.Gražio manymu, kosulys prasidėjo dėl užteršto oro.

"Kitaip to negalima paaiškinti. Matyt, kažkas dirgina organizmą. Juk negali be priežasties žmogus nuolat kosėti. Juolab kad su šia problema susiduria ne vienas žmogus", – pabrėžė klaipėdietis.

J.Gražys įtarė, kad dėl tokių sveikatos problemų kalta Klaipėdos pašonėje bendrovės "Fortum Heat Lietuva" pastatyta ir pradėjusi veikti šiukšlių deginimo gamykla.

"Anksčiau niekada nekosėjome, o kai pradėjo veikti gamykla, tai ir prasidėjo sveikatos problemos. Atitinkamos institucijos turėtų pasidomėti, ar ji neteršia gamtos. Norisi atkreipti dėmesį į šią problemą", – teigė vyras.

J.Gražys tvirtino, kad nėra jautrus kvapams ir kokio nors nemalonaus kvapo neužuodžia. Tačiau žmona jautri ir užuodžia negerą kvapą, kurį sudėtinga net apibūdinti.

Gali kvėpuoti prie kamino

Įmonės "Fortum Heat Lietuva" atstovas Andrius Kasparavičius pabrėžė, jog klaipėdiečių nerimas, kad kosulys prasidėjo dėl termofikacinės jėgainės veiklos, kuri oficialiai pradėta praėjusių metų gegužę, o jėgainės bandymai – sausį, yra nepagrįstas.

"Aš ir pradėjau kosėti prieš kelias dienas, peršalau. Su jėgaine tai niekaip negali būti susiję. Išmetimai yra nuo 10 iki 100 kartų mažesni nei leistinos normos. Jei žmogus užlips ant kamino ir kvėpuos tuo, kas išmetama, nepajus nei kvapo, nei skonio, nei dar ko nors, nei pradės kosėti", – dėstė atstovas.

Pasak A.Kasparavičiaus, baimių žmonėms visada kyla, tačiau jie gali apsilankyti termofikacinėje jėgainėje, ją apžiūrėti ir susipažinti su visais išmetimų rodikliais, viską išuostyti.

"Po apsilankymų žmonėms dažniausiai baimės praeina", – pabrėžė atstovas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nuo

Nuo portretas
senu transporto priemoniu ismetamu duju kosima igaunam bronchine astma.tie didieji IKARUS-ai klederai,kaip jie uzdumindavo,tai dar tie savartynai atviri,taip kad Klaipeda kuo toliau,tuo labiau ,,dusina",bet ir patys zmones kalti,nemegsta gryno oro...

to pietinė dalis

to pietinė dalis portretas
matau, kad ir atmintis šlubuoja, kartojatės... Tai tikrai nuo teršalų...

pietine dalis

pietine dalis portretas
Daznai jauciu vaistu kvapa,saldu kvapa nuo tada,kai pasistate sios gamyklos.
VISI KOMENTARAI 23
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių