Klaipėdiečiai bėgo už viltį

Sekmadienį uostamiesčio gatvės prisipildė tūkstančiais "Vilties bėgimo" dalyvių, kurie taip reiškė paramą sergantiesiems onkologinėmis ligomis. Klaipėdoje, švenčiančioje savo 770 metų sukaktį, renginys startavo 15-ąjį kartą.

Uostamiesčio gatvėse varžėsi nuo jauno iki seno. Vien tik nuo vienerių iki 8 metų amžiaus grupėje bėgime dalyvavo 320 vaikų

Į renginį susiruošė ir 15 tėvelių su kūdikiais, kurie trasą įveikė vežimėliais.

Šventojo Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios bendruomenės organizuojamas "Vilties bėgimas" kasmet suvienija miestiečius.

"Šių metų bėgimas yra jubiliejinis, tai dovana Klaipėdai. Iš ryto lijo. Profesionalai bėgikai nori tokio oro. Net dangus pagailėjo mūsų. Saulė nušvito ir visus mus sušildė. Manau, kad šiais metais – rekordinis dalyvių skaičius, lyginant su praėjusių metų renginiu, kuris vyko pandemijos metu", – džiaugėsi Sigitas Jurčys, brolis Benediktas.

Šių metų bėgimas yra jubiliejinis, tai dovana Klaipėdai.

Bėgimui registravosi beveik 5 tūkst. dalyvių. Dar keli tūkstančiai susirinko Atgimimo aikštėje stebėti reginio.

"Išgyvenus pandemiją, tačiau prasidėjus karui Ukrainoje, žmonės jaučia didelį nerimą, baimę. O šis renginys suvienija. Bėgimas nėra vien tik parama ligoniams, bet tai pagalba ir sau. Tai galimybė išlaisvinti ir susivienyti. Tai yra draugystės šventė. Ten, kur draugystė, nėra vienatvės. Draugystė mus apsaugo ir ji mus maitina. Pažvelgę į dalyvių veidus, matome, kiek laimingų akių", – patikino S.Jurčys.

S.Jurčys atviravo, kad broliai pranciškonai ne itin seniai grįžo iš Ukrainos, kur Žitomyro miesto bendruomenei vežė paramos. Jos paprašė pranciškonų ordino broliai iš Ukrainos.

"Tai daugiau buvo parama, skirta moterims. Karas tai visada – smarvė, visada – skausmas, visada – praradimai. O mes juk norime suteikti žmonėms viltį. Nėra jokios minties, kuri galėtų pateisinti karą", – tikino S.Jurčys.

Bėgime dalyvavo 12 komandų, bėgusių estafete. Renginio organizavimui jėgas suvienijo apie 100 savanorių.

"Jubiliejinis – 15-asis "Vilties bėgimas". Kaip tada, taip ir dabar, prie tų svarbių miesto istorijos ištakų bei gairių buvo broliai pranciškonai ir tai tiesiog vadinčiau lemties ir vilties ženklais, lemiančiais būti, žengti ir kurti vilties miestą Klaipėdą, drauge. Viltingai ir dvasingai, darniai ir prasmingai", – su švente dalyvius ir organizatorius sveikino Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nuomonė

Nuomonė portretas
Kokia durnystė tie bėgimai, pramoga užsinuobodžiavusiems miesto dykaduoniams.

Mindaugas

Mindaugas portretas
Eikit jus naxui su savo komentarais bybiai jus esate!

Kira

Kira portretas
Na onkologiniams ligoniams tas bėgimas vargu ar suteikia vilties. Vilties turi suteikti valdžia kompensuodama geresnius vaistus. Patvirtindama naujų inovatyvių vaistų pirkimą, o ne numesti ant ligonio pečių finansinę naštą.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių