Klaipėda – daugiausia paraiškų daugiabučiams renovuoti pateikusi savivaldybė

 • Teksto dydis:

Sausio mėnesį baigėsi paraiškų atnaujinti daugiabučius pateikimo terminas. Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) gavo 480 paraiškų, kurių didžiausia dalis atkeliavo iš Klaipėdos miesto.

Iš Klaipėdos buvo gautos 36 paraiškos. Tai dviem daugiau nei iš Vilniaus (34) ir keturiomis – nei iš Kauno (32). Įdomu, kad paraiškų skaičius, gautas iš trijų didžiųjų šalies savivaldybių, sudaro daugiau kaip 20 proc. bendro gautų paraiškų skaičiaus.

Tarp mažesnių savivaldybių šiame kvietime aktyvumu išsiskyrė Ukmergės rajono savivaldybė, pateikusi 24 paraiškas, Palangos miesto savivaldybė (22 paraiškos), Šilutės (20), Telšių (18), Jonavos (17), Plungės (17) ir Švenčionių (17) rajonų savivaldybės. Po 13 paraiškų gauta iš Kretingos, Prienų ir Šalčininkų  rajono savivaldybių. Iš viso paraiškos renovuoti daugiabučius buvo gautos iš 51-os šalies savivaldybės.

Šie skaičiai, pasak BETA direktoriaus Valiaus Serbentos,  rodo, jog artimiausiais metais mažesnės šalies savivaldybės bus atnaujinusios didžiąją dalį savo senų daugiabučių namų.

„Šio kvietimo rezultatai išryškina keletą svarbių dabartinio renovacijos proceso aspektų. Pirmiausia džiugina tai, jog daugiabučių renovacija išlaiko stabilų pagreitį trijuose didžiuosiuose šalies miestuose. Kitas ne mažiau svarbus faktas – mažesnių savivaldybių, tokių kaip Palanga, Jonava, Ukmergė, Plungė ir kt., pateiktų paraiškų skaičius sudaro apie 10 proc. visų savivaldybėje esančių energiškai neefektyvių daugiabučių“, – tvirtino agentūros direktorius V.Serbenta.

Greičiausiai taikys atranką

Šiuo metu agentūra pradėjo vykdyti paraiškų vertinimą. Vertinimo metu nustačius, kad pateiktų paraiškų bendra investicijų ir (ar) valstybės paramos lėšų suma viršija kvietime numatytą lėšų sumą (kvietime numatyta – 150 mln. eurų bendroms investicijoms ir 50 mln. eurų valstybės paramai), bus taikomas konkursinis paraiškų atrankos būdas. O jo greičiausiai prireiks, nes, preliminariais skaičiavimais, bendra investicijų suma siekia apie 210 mln. eurų.

Tuomet būtų žvelgiama į prioritetinį atrankos kriterijų – ar teikiamos paraiškos yra įtrauktos į savivaldybės parengtą Kvartalų energinio efektyvumo didinimo programą. Pagrindinis jos tikslas yra padidinti kvartalo energinį efektyvumą ne mažiau kaip 20 procentų, o ją vykdant būtina įgyvendinti daugiau nei dvi energinį efektyvumą didinančias priemones.

Papildomi kriterijai – aukštesnė energinio naudingumo klasė, efektyvumas, namo dydis, gyventojų aktyvumas pritariant investicijų planui. Sureitingavus paraiškas numatoma sudaryti pirmiausia finansuojamų projektų sąrašą. Į šį sąrašą nepateksiančias paraiškas numatoma įtraukti į rezervinį projektų sąrašą, sudarant sąlygas projektus įgyvendinti kitais metais.

Įgyvendinant daugiabučių namų atnaujinimo programą, nuo 2013 m. Lietuvoje atnaujintas

2 431 daugiabutis, šiuo metu įgyvendinama dar apie 1 400 daugiabučių atnaujinimo projektų.

Juos įgyvendinę žmonės jau įvertina renovacijos naudą, po modernizacijos prie centralizuoto šildymo sistemos prijungtuose daugiabučiuose sutaupoma vidutiniškai 50–70 proc. iki renovacijos suvartojamo šilumos kiekio.NAUJAUSI KOMENTARAI

Aurelijus K.

Aurelijus K. portretas
Sveiki. Ogi vėl ponų kniauklių komentarų pilna. Ir vėl beraščiai-nelaimingiausi pasaulio žmonės. Ar Google Translate,o ponai iš Rusijos komentuoja? Dairausi gražių LT daugiabučių,ką būt ką parodyti ir sau akį palepinti,gavau nuorodą. O čia kniauklių simpoziumas,sumaišiau puslapį. Tomui linkėjimai,jis vienintelis adekvatus. Mano šildymo išlaidos 0.40-0.50€ už 1kv.m. Po renovacijos,be abejo. Sugadintų ūpą kniaukliai? Lėkit kitur pakniaukti. Čia gi ne Rusija,pas mus demokratija:).

juoko -darbs nebejuokinga darosi,,,,,,,,,,,,

juoko -darbs nebejuokinga darosi,,,,,,,,,,,, portretas
zmones kada jus pradesit mastyti,nebukit zombai,is jusu visi ponai naudojasi o jus dar sypsoties slykstu ir ziureti i ka pavirto zmonija kas nori tas isnaudoja ,neber tu tikru lietuviu kurie gyveno pries 900 metu,karingi,mastantys,apsigynantis,dabar vieni liurbiai,,,bi tik karo nebus,,,issigyme zmonija,

Klausimas ,kada baigsis renovacija

Klausimas ,kada baigsis renovacija portretas
atsakymas jau seniai zinomas,tokiais tempais Lietuvoje prireiks apie 100 metu.Lenkai pradejo renovacija 1995 m.ir seniai pas juos pasibaige ,jau reikes perrenovuoti kai kuriuos renovuotus namus arba juos nugriauti.Ka reiskia ,savivaldybe turi dengti renovacijos lesas is savivaldybes .reikia priminti ,kad cia ne savivaldybes pinigai yra miesto zmoniu pinigai ,tai reiskia kaip ir su mokesciais zmones patys ir susimokes is savo kisenes.O kur pinigai gatvems ,saligatviams ir kt.
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių