Quantcast

Kas gali tapti kriviu?

"Sąraše, iš kurio galima rinktis, yra visokiausių vadovo pareigų pavadinimų – nuo "generalinis prokuroras", "ministras pirmininkas", "pastorius", "abatas" iki "šeimynos motina", taip pat ir individualiajai įmonei vadovaujantis krivis.

Tad įmones steigiantys asmenys yra laisvi pasirinkti jų veiklai būdingą vadovo pareigų pavadinimą ir kartu neatmestina, kad gali bandyti tai išnaudoti savo veiklos reklamai", – tikino Registrų centro atstovė.

Kiekvienas juridinis asmuo, pasak K.Petrošienės, pats įvertina, ar netipiškas, neįprastas vadovo pareigų pavadinimas padėtų, ar trukdytų jų plėtojamai veiklai.

"Tiesa, minimas klasifikatorius yra šiek tiek siauresnis, negu realybėje pasitaikantys ir Registro

Pavadinimus renkasi patys

Juridinių asmenų steigėjai patys renkasi ir pavadinimus. Registrų centras visada pataria pasitikrinti, ar pavadinimas nėra "užimtas".

"Šalies teisės aktuose nustatyta, kad juridinio asmens pavadinimas turi būti sudarytas laikantis lietuvių bendrinės kalbos normų – tai tikrina Valstybinė lietuvių kalbos komisija (VLKK). Pavadinimas neturi prieštarauti viešajai tvarkai ar gerai moralei ir klaidinti visuomenę dėl juridinio asmens steigėjo, dalyvio, buveinės, veiklos tikslo, teisinės formos, tapatumo ar panašumo į kitų juridinių asmenų pavadinimus, žinomesnių Lietuvos visuomenei užsienio įmonių, įstaigų ir organizacijų vardus, prekių ir paslaugų ženklus. Registrų centras yra atsakingas už įmonės pavadinimo tapatumo patikrą, o už jo atitikimą bendriesiems kalbos reikalavimams atsako VLKK, todėl galbūt VLKK plačiau pakomentuotų apie pavadinimuose pastebėtas tendencijas arba etinius, teisinius aspektus. Atsakomybė už įmonės pavadinimą "gula" ant paties savininko pečių", – pabrėžė K.Petrošienė.

Pasitaiko įvairių gražių, skambių, juokingų ar nuostabą keliančių juridinių asmenų pavadinimų.

"Žmonės vaizduote ir anksčiau, ir dabar tikrai nesiskundžia, nors absoliuti dauguma įmonių vis dėlto pasirenka solidžius ir gan konservatyvius pavadinimus, dažnai susijusius arba su veiklos pobūdžiu, arba turinčius sąsajų su šalimis, kuriose veikla bus vykdoma ar kurių atstovai dalyvauja juridinio asmens steigime ar vadovaudamiesi kitais nesunkiai paaiškinamais principais. Kartais juridinius asmenis steigiantys asmenys, pasirinkdami vieną veiklos "vėliavų" (t. y. pavadinimą), galbūt siekia humoru, skambiu ar neįprastu pavadinimu atkreipti dėmesį į savo veiklą, o galbūt siekia ir kitokių tikslų, todėl pasitelkia fantaziją ar ironiją", – tikino K.Petrošienė.

Tarp neseniai įregistruotų įmonių pavadinimų, galima rasti ir šypseną keliančių – mažoji bendrija "Ilga teta", viešoji įstaiga "Dress for Success Vilnius-Lithuania", mažoji bendrija "LioLi-LioLi".



NAUJAUSI KOMENTARAI

pi-Ratas

pi-Ratas portretas
Kriviai nėra šamanai.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių