Kapinėse – botanikos sodas?

Naujoji Klaipėdos universiteto botanikos sodo direktorė Asta Klimienė ėmėsi iniciatyvos pertvarkyti ir naujai apželdinti sodo ribose esančias senąsias Tauralaukio dvaro kapinaites. Šie norai sukėlė didelį kai kurių visuomenininkų pasipiktinimą, tam nepritarė ir paveldosaugininkai, paprašę viską grąžinti į buvusias vietas.

Papiktino tai, ką pamatė

Uostamiesčio istorikas ir visuomenininkas Dainius Elertas dienraščiui pasakojo prieš kelias savaites, eidamas pro Botanikos sodą, atsitiktinai pastebėjęs nuardytą senųjų Tauralaukio dvaro kapinaičių tvorą, iškastas duobes ir nustumtą antkapį.

"Pamačiau, kad pradėti kažkokie darbai. Žinau tų kapinių ribas ir kaip ten viskas atrodo. Taip pat žinau, ką ten galima daryti ir ko – ne. Anksčiau kapinių tvora buvo užtverta, žolė nušienauta, ir viskas. O kai pamačiau tokį vaizdą, man kilo įvairių klausimų", – dėstė D.Elertas.

Istorikas kreipėsi į Kultūros paveldo departamentą, norėdamas įsitikinti, ar Botanikos sodo darbuotojai turi leidimą tokiems darbams.

Paaiškėjo, kad leidimo nėra.

"Kitą dieną man paskambino ir patvirtino, kad jokių leidimų kapinių pertvarkymui niekas neišdavė. Darbai buvo sustabdyti. Ką ten kas norėjo daryti, neaišku. Man buvo paminėti žodžiai – "alpinariumas", "japoniški augalai" ir panašiai. Kartais iš nežinojimo daromi tam tikri veiksmai. Ir tai – nieko naujo", – teigė D.Elertas.

Tragedijos neįžvelgė

Klaipėdos savivaldybės Paveldosaugos skyriaus vedėjas Vitalijus Juška tikino žinantis šią situaciją, bet didelės tragedijos nematantis.

"Didelių bėdų čia neįžvelgėme, geruoju susitarėme, kad Botanikos sodo darbuotojai grąžins tą antkapį, kur jis ir buvo. Jiems pasirodė, kad antkapis pasviręs, ir padėjo savo nuožiūra kitur. Dar kapinių teritorijoje buvo užsodinta eilė kadagių, paprašėme, kad juos iškeltų už tvoros. Paprašėme, jog ateityje jautriau žiūrėtų į tas kapinaites", – pasakojo V.Juška.

Direktorė esą suabejojusi, ar kapinių plotas tinkamai užtvertas. Jos įsitikinimu, iš pietinės pusės ši amžinojo poilsio vieta nebuvo taip ištęsta.

"Pasižiūrėjau senuosius planus, ten kapinės pažymėtos iki pat griovio. Tačiau turiu pripažinti, kad dideliu tikslumu patikimai jų ribų nežinome. Todėl šiandien turi išlikti status quo, ir tas, kas aptverta, turi būti neliečiama. Tačiau jei bus atlikti papildomi tyrimai ir bus įrodyta, kad tų kapinių konfigūracija kitokia, mes, žinoma, į tai atsižvelgsime. Bet šiandien jokios kitos informacijos nėra", – pabrėžė V.Juška.

Paveldosaugos skyriaus vadovas priminė, kad mieste yra apie 30 neveikiančių kapinių ir jose galimi tik priežiūros darbai.

Tačiau, jei kas nors siektų atkurti tas kapines, kokios jos buvo, galima būtų jas ir apželdinti, bet tam reikėtų projekto, suderinto su savivaldybe ir paveldosaugininkais.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Valio ir gerai, kad direktorė imasi kažkokių veiksmų bei darbų. Netrugdykit žmonėms dirbti!

Anonimas

Anonimas portretas
Kas per straipsnio pavadinimas? Žurnalistei derėtu šiek tiek pagalvoti prieš parašant tokią nesamonę, o ir pats straipsnis matomai parašytas vienašališkai. Kas yra buvęs Botanikos sode, gali patvirtinti, kad ten tos kapinės tikrai vaizdo negerina, o atvirkščiai. Šaunuolė direktorė, kad siekia bei imaso veiksmų, tik taip galima pasiekti rezultatų

medis

medis portretas
Vokietijoj taip ir yra..jai niekas nemoka už kapo nuomą mokesčių, tas kapas sulyginamas ir užsėjamas veja.
VISI KOMENTARAI 11

Galerijos

Daugiau straipsnių