Kalėdinė dovana – pagalba kitiems: ragina skleisti gerumą

Šventiniu laikotarpiu savanoriška veikla suaktyvėja, o ją vykdančios organizacijos sulaukia daugiau dėmesio. Šiemet dėl įvesto karantino dar daugiau žmonių, priklausančių pažeidžiamoms grupėms, jaučiasi vieniši, todėl gyventojai raginami padėti ir skleisti gerumą.

Kariškių parama

Įvairios savanoriškos organizacijos su karantino sunkumais tvarkosi skirtingai. Kai kur pajėgumų kol kas netrūksta, o kitus nauji apribojimai paveikė ypač smarkiai.

Klaipėdos maltiečiai džiaugiasi, kad šventiniu laikotarpiu savanorių nestinga.

"Yra žmonių, kurie šiuo metu yra prastovose, turi laiko ir nori jį praleisti prasmingai – jie dabar ir sudaro savanorių daugumą", – pasakojo Klaipėdos maltiečių organizacijos atstovė.

Kadangi įvestas karantinas, nepriimame rūbų ar pačių žmonių – viskas vyksta pagal susitarimą. Žmonės ateina tam tikru laiku ir gauna maisto, drabužių.

Pasak jos, dabar prie organizacijos veiklos prisideda daug pavienių aktyvių savanorių. Maltiečiai susilaukia pagalbos ir iš kariškių.

"Kaip bus rytoj ar po kelių dienų – neprognozuojama", – dalijosi moteris.

Šiuo metu organizacijai padedantys žmonės savanoriauja tik šventiniu laikotarpiu, o ne ištisus metus.

Lyginti situaciją su praėjusiais metais per daug sudėtinga, nes pernykštės šventės buvo visai kitokios.

"Šiuo momentu viskas gerai, kaip ilgai – nežinau", – svarstė savanorė.

Slegia suvaržymai

Tačiau kitur situacija ne tokia šviesi. Klaipėdos Šv. Juozapo Darbininko parapijos "Carito" atstovė teigė, kad šiuo metu labdaringa veikla yra pristabdyta.

Parapijoje yra 28 savanoriai, dauguma jų – pensinio amžiaus. Dėl dabartinio karantino jie savanoriauti negali.

"Kadangi įvestas karantinas, nepriimame rūbų ar pačių žmonių – viskas vyksta pagal susitarimą. Žmonės ateina tam tikru laiku ir gauna maisto, drabužių", – pasakojo atstovė.

Veiklą tęsti padeda jaunesnio amžiaus asistentės, kurios išvežioja maistą senjorams į namus.

Palyginti su praėjusiais metais, situacija visiškai kitokia.

"Seniau organizuodavome renginius, rengdavome šventę vargšams, dovanodavome daugiau dovanų. Dabar viskas labai suvaržyta", – tikino moteris.

Ragina rūpintis vieniems kitais

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kviečia žmones solidarizuotis ir padėti tiems, kurie epidemijos metu kenčia labiau. Šiuo metu pagalbos ypač reikia socialinės globos įstaigoms, vienišiems senoliams, žmonėms su negalia.

"Šalies socialinės globos įstaigose nepaprastai trūksta darbo rankų, todėl kviečiu visus, kurie gali padėti, tapti savanoriais. Suremkime pečius ir pasirūpinkime globos įstaigose gyvenančiais senjorais ir neįgaliaisiais – apsaugokime pačius pažeidžiamiausius bendruomenės narius", – pranešime spaudai teigė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Savanoriais gali tapti 18–50 metų asmenys, neturintys gretutinių ligų, gali būti persirgę koronavirusu.

Kiekvienam savanoriui bus parūpintos reikiamos apsaugos priemonės, o pagalba teikiama laikantis visų būtinų reikalavimų.

Su emociniais sunkumais susidūrę vieniši senoliai savo rūpesčiais gali pasidalyti paskambinę nemokama emocinės paramos linija 1809, į "Sidabrinę liniją" (8 800 80020) ar "Vilties liniją" 116 123.NAUJAUSI KOMENTARAI

Pričkui

Pričkui portretas
manau kad valdžios vagiu svajonė yra karas su Rusija..Patys pagalvokit - užpuls, užgrobs o visi dabartiniai nusikaltimai ir didžiulės valstybinės vagystės bei padaryta tautai žala bus nurašyta automatiškai. Ne tas visiems rūpės..Dar ir per visa pasaulį nuskambės, vėsi puls padėt duot pinigų vargšam užpultiem..:D). Todėl ir nenurimsta metu-metais mūsų žurnaliuginai ir kitoki šunys, todėl ir didina valdžiagyviai ginkluotę bei amerikonų kariniu dalinių kieki Lietuvoje.Gal vieną dieną galu gale rusas supyks ir nuspres likviduoti grėsmę savo pašonėje? Na o mūsu garsieji patriotai ir didžioji dauguma valdžiuku išvers skūra ir eis talkininkaut užpuolikam..Gal kokis Juozaitis ir kiauksės prieš bet ne daugiau:D)

Anonimui Pydarui

Anonimui Pydarui portretas
demokratija - mentas maitina liaudį. O liaudis lankstosi

Zenonas išpriekulis.

Zenonas išpriekulis. portretas
Mama, anais laikais viena užaugino du sūnus gaudama 28 rublius atlygio, o dar anksčiau, kaip toj dainoj dirbdama kolūkyjie: "pernaj gavom po dirsių maišelį ir po glėbį ruginių šiaudų, oi neklausk, oi neklausk kolūkietį, kiek darbadienių šiemet turiu", nereikėjo jokių svetimų putrų, išgyvenom. Dabar ne tik lobsta kai kas, bet dar ir tyčiojasi, bėdžiai remia bėdžius.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių