Kaimynų nesantaika dėl laiptų

Klaipėdos savivaldybės darbuotoja piktnaudžiauja tarnybine padėtimi ir pati sau išdavė leidimą statyti priestatą. Taip prokurorams savo kaimynę apskundė klaipėdietė Anastazija Vilkienė. Moteris išsigando, kad ties jos miegamojo langu kaimynai ketina išsikirsti duris. Šias jos baimes sustiprino ir Nacionalinės žemės tarnybos pranešimas.


 

Klaipėdos savivaldybės darbuotoja piktnaudžiauja tarnybine padėtimi ir pati sau išdavė leidimą statyti priestatą. Taip prokurorams savo kaimynę apskundė klaipėdietė Anastazija Vilkienė. Moteris išsigando, kad ties jos miegamojo langu kaimynai ketina išsikirsti duris. Šias jos baimes sustiprino ir Nacionalinės žemės tarnybos pranešimas.

Ėjimas žirgu

Kai vieno Levandrų gatvės daugiabučio gyventojai Gintarė ir Kazimieras Kašiai privatizavo žemės sklypą ties savo namu, tarp jų ir kaimynų įsiplieskė nesantaika, prilygstanti karo padėčiai.

Mat greta gyvenanti A.Vilkienė ėmė baimintis, jog žemės savininkai šalia jos miegamojo langu užmūrytoje nišoje iškirs sau duris, nes čia pat esantys seni laiptai priklauso būtent žemės savininkams.

Namas Kalvos gatvėje, kuriame A.Vilkienė, kaip pati teigia, gyvena jau keturis dešimtmečius, pastatytas beveik prieš 100 metų. Pastatas sujungtas su kitu namu, kuris priklauso jau Levandrų gatvei.

Šio namo antrajame aukšte būstą turi G. ir K.Kašiai, kurie vieninteliai iš visų namo gyventojų pasirūpino išsipirkti jiems priklausančio žemės sklypo dalį prie pastato.

Kažkada šiame Kalvos g. name buvo skalbykla, vėliau jis perstatytas ir pritaikytas gyvenamajai paskirčiai. A.Vilkienė teigė, kad durų niša ir laiptai į niekur šalia jos miegamojo lango yra labai seniai. Ji esą norėjo tuos laiptus nugriauti, bet neleido paveldosaugininkai.

"Yra labai nesaugu: nei žiemą, nei vasarą negaliu atverti miegamojo lango. Kartą bandžiau, tai į butą pro jį kažkas bandė įsilaužti. Vidury kambario radau nuorūkų. Vis per tuos laiptus. O dabar jų nugriauti negaliu dar ir dėl to, kad jie yra privačioje žemėje", – aiškino A.Vilkienė.

Neleis pažeisti interesų

Apie tai, kad žemė prie namo privatizuota ir joje ketinama statyti priestatą, A.Vilkienė sužinojo gavusi oficialų pranešimą iš Nacionalinės žemės tarnybos.

"Nuėjau į Žemėtvarkos skyrių, ten patvirtino, kad G.Kašienė privatizavo žemę prie namo. Man pasakė, kad galėjau padaryti tą patį, reikėjo kreiptis į tarnybą ir būčiau galėjusi išsipirkti savo dalį. Iš kurgi aš žinojau apie tokią galimybę?" – dėstė A.Vilkienė.

Visai neseniai į Nacionalinę žemės tarnybą G.Kašienė kreipėsi vėl. Šį kartą kaip į valstybinės žemės valdytojus. Ir gavo atsakymą, jog tarnyba neprieštarauja, kad savo turimoje žemėje moteris statytų priestatą.

"Apie tai informavome visus toje žemėje nekilnojamąjį turtą turinčius gyventojus. Leidimo statyti mes neišdavėme, tik išsakėme savo poziciją, kad tokioms statyboms neprieštaraujame, bet žmonės turi teisę reikšti savo pretenzijas", – teigė Nacionalinės žemės tarnybos Klaipėdos miesto ir Neringos skyrių darbuotojas Svajūnas Mačiulskis.

Esą Nacionalinė žemės tarnyba neturėjo pagrindo prieštarauti dėl priestato atsiradimo privačioje žemėje.

Tačiau šiam reikalui reikės ne tik statybos leidimo, bet ir šalia gyvenančių žmonių sutikimo, kad nebūtų pažeisti trečiųjų šalių interesai.

Tad prieštaravimą ar pritarimą dėl priestato atsiradimo turės teisę išsakyti ir Kašių kaimynai.

Reikalavo tyrimo

Esą tikimybė, kad savavališkai sienoje šalia A.Vilkienės miegamojo lango kaimynai iškirs nišą ir įstatys duris, yra menka.

Tačiau kaimynų baimes pakurstė tai, kad pati G.Kašienė dirba Klaipėdos miesto savivaldybės Statybos leidimų poskyryje vyriausiąja specialiste.

Tad jos kaimynė A.Vilkienė kreipėsi į Klaipėdos apylinkės prokuratūrą, kad būtų pradėtas ikiteisminis tyrimas "dėl G.Kašienės, dirbančios Klaipėdos miesto savivaldybėje, išduoto leidimo statyti statinį Kalvos g. Klaipėdoje".

A.Vilkienė pareiškime prokurorams savo prašymą pagrindė tuo, esą "G.Kašienė dirba savivaldybėje ir yra suinteresuotas asmuo, pasinaudojo tarnybine padėtimi ir pati sau išdavė leidimą statyti statinį".

Prokuratūroje pradėti ikiteisminį tyrimą atsisakyta, nes, pasirodo, "nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių".

Kitaip tariant, nėra išduota jokio statybos leidimo statyti priestatą Kalvos gatvėje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Zeme

Zeme portretas
Taip ir supratau jei esi paprastas zmogelis ,tai teisybes nebus ir tau lips ant galvos

oi :-)

oi :-) portretas
..kaip juokinga buvo skaityt komentarą, kad Klaipėdoje visi vieni kitus žino, kaip kaimuke kokiam :-D Visai gal gerai būtų, deja...

Tai

Tai portretas
manau Klaipeda didelis kaimas,visi vieni apie kitus zino.Tuo labiau ponia dirbanti savivaldybeje,visiems dar idomiau.Zino net, apie vyra pensininka,tai tiesa ir netgi kur sunus dirba...Nemanykite, kad cia kaimynai...O savivaldybes bobeliu laaaaabai daug....
VISI KOMENTARAI 17
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių