Quantcast

Į mišką – lyg į sąvartyną

Klaipėdiečiai, savaitgalį nutarę pasivaikščioti miške netoli Olando Kepurės, turėtų nesistebėti išvydę nežinia kieno išverstą didžiulę statybinio laužo ir šiukšlių krūvą. Kol kas tarnybos tik aiškinasi, kas apdergė Kalotės botaninį-zoologinį draustinį. Galimybių išsiaiškinti kaltininką tikrai yra – tarp statybinio laužo gamtosaugininkai aptiko sovietinių laikų buto orderį.

Keliuku – priekaba šiukšlių

Savotiško tyrimo kartu su žurnalistais teko imtis Pajūrio regioninio parko darbuotojams ir miškininkams.

Tačiau net ir po nemenkų pastangų, įdėtų į šiukšlių detektyvą, mažai vilčių, jog tikrieji kaltininkai bus nubausti.

"Iš dalies suprantama, jog valdiškos institucijos nepuola išgabenti statybinio laužo. Šiukšles turėtų išvežti Kretingalės seniūnija, tačiau jiems juk tai reikėtų daryti savo sąskaita, samdyti transportą ar įmonę tokiems darbams. Tai prilygsta vagystei. Kodėl kažkieno paliktą jovalą turi tvarkyti seniūnija už valstybės pinigus? Tam, kad būtų pagrindas skirti pinigų šiukšlėms išvežti, bent jau policija turėtų pamėginti surasti šiukšlintojus. Tačiau Klaipėdos rajono policijos komisariatas ikiteisminio tyrimo neskuba pradėti. Ir kažin ar tai apskritai darys", – situaciją nupasakojo Pajūrio regioninio parko ekologas Erlandas Paplauskis.

Tai prilygsta vagystei. Kodėl kažkieno paliktą jovalą turi tvarkyti seniūnija už valstybės pinigus?

Priekaba šiukšlių į mišką buvo atvežta miškininkų naudojamu keliuku, kuris driekiasi tarp miško kvartalų.

Dažniausiai pašaliniams jis būna nepasiekiamas, įvažą blokuoja mediniai kuolai.

Tik tuomet, kai girininkija vykdo kokius nors darbus, keliuką palieka atvirą miško technikai.

"Pavažiuota gilyn ir išversta. Manyčiau, priekaba atvežta. Beje, kiek toliau yra antroji krūva šiukšlių. Bet čia matyti, jog buvo tvarkomi kapai. O štai pirmojoje krūvoje radome įdomių dalykų. Be statybinio laužo, plytų, yra ir virtuvės kriauklė. Matyt, žmonės virtuvės remontą darė", – radinius nusakė ekologas.

Tarp nuolaužų – dokumentas

Atidžiau apžiūrėję vandalų paliktą "turtą", miškininkai su Pajūrio regioninio parko direkcijos darbuotojais aptiko įdomių dalykų.

Erlandas Paplauskis (Vytauto Liaudanskio nuotr.)

"Radome albumą su fotografijomis. Jame – kažkokios šeimos su vaikais nuotraukos. Aptikome ir namų knygą, ji yra tuščia, tačiau joje – 1983 metais Klaipėdos miesto liaudies deputatų tarybos Vykdomojo komiteto išduotas vieno kambario buto orderis. Dokumente matyti ir buto savininkės pavardė", – vartydamas popierius kalbėjo E.Paplauskis.

Šiuo metu šis Laukininkų gatvės 8-ame name esantis butas priklauso Klaipėdos miesto savivaldybei.

Tai yra socialinis būstas.

Dienraščio žurnalistams mėginant išsiaiškinti, ar galėjo valdiško buto gyventojai taip apdergti Karklės mišką, miesto savivaldybės valdininkai į visus paklausimus atsakinėjo, kad esą asmens duomenų įstatymas saugoja bet ką, net ir tuos, kurie galbūt padarė bjaurų nusižengimą.

"Kyla klausimas, ar kas nors pakels užpakalį ir nuvažiavęs patikrins, darytas tame bute remontas ar ne? Parko darbuotojai negali savivaliauti, policija nerodo jokios iniciatyvos. O kaip kitaip pagauti šiukšlintojus?" – svarstė E.Paplauskis.

Klaipėdos savivaldybės darbuotojos žurnalistams tiesiai šviesiai pareiškė, jog šiukšlės miške – ne jų reikalas.

Kas mokės už jų tvarkymą, jos taip pat nesuko sau galvos, nes miškas yra ne miesto, o Klaipėdos rajono savivaldybės administruojamoje teritorijoje.

Nuomininkai neremontavo

Bendrijos, administruojančios namą, kuriame yra šis savivaldybei priklausantis būstas, pirmininkė Irena Kekienė patikino, jog nei gegužę, nei balandį name niekas remonto nedarė.

"Būtume matė ir girdėję. Aš pati gretimame name gyvenu. Jei būna kokių skundų dėl statybininkų, žmonės skambina. Šiame bute pernai apsigyveno neįgalus žmogus, sunkiai galą su galu suduria, iš ko jam dar savivaldybės butą remontuoti? Jį remontavo pati savivaldybė. Bet tai vyko pernai", – pasakojo moteris.

Klaipėdos savivaldybės butus administruojančios viešosios įstaigos "Klaipėdos butai" direktorė Polė Maskeliūnienė tikino, jog savivaldybės būstas iš tiesų buvo remontuotas pernai vasarą.

"Kas laikys šiukšles visus metus? Remontą atliko įmonė "Klaibuta". Darbai baigti praėjusių metų rugpjūtį", – sklaidydama dokumentus kalbėjo P.Maskeliūnienė.

Aiškėja, jog šiame bute nuo 2007 m. gyveno nepasiturinti pensininkė.

Moteris pernai mirė, ją bute aptiko bendrijos pirmininkė, išsikvietusi policijos tyrėją.

"Labai liūdna. Moterį net laidojo už valstybės pinigus. Dukra, su kuria ji nebendravo, atsisakė mamą laidoti. Butas taip ir liko savivaldybei", – prisiminė I.Kekienė.

Subrangovų nesamdė

Įmonės "Klaibuta" statybos direktorius Aloyzas Sakalauskas patikino, jog įmonės darbuotojai remonto metu buvo atsigabenę statybinėms atliekoms skirtą konteinerį.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Tika

Tika portretas
išvada, kad per mažos baudos, prie dabartinių baudų reikia nors 0 pridėti būtinai. Teko neseniai važinėti dviračiais šalia Gargždų karjerų, lygiai taip pat matėme išpiltas šiukšles. O surinkimo aikštelė vos už kilometro. Tai negi sunku buvo sunku iki ten nuvežti. Didžiulės baudos ir tik baudos gali pakeisti žmones. Nes kitaip jie nesupranta.

Liova.

Liova. portretas
Tai nenaujiena visur taspats

Nuomone.bausti viesinti ...........be gailescio

Nuomone.bausti viesinti ...........be gailescio portretas
Kas per zmones gyvena Lietuvoj? Brudai paskutiniai.Reikia visur vaizdo kameras ir uz jas susimoketi turetu visi brudintojai ir labai daug.O be to turetu paviesinti ,nuotraukas pavardes.Kitaip tvarkos nebus.Greit nebeperslipsim per siuksles.
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

Daugiau straipsnių