Į Klaipėdos miesto tarybą – Rusijos piliečiai

"Pamenu, buvau seminare Estijoje, Kohtla Jervėje, degiųjų skalūnų gavybos centre. Ten dauguma gyventojų yra rusai, kurių didžioji dalis – Rusijos piliečiai ir jie turi teisę dalyvauti savivaldos rinkimuose. Tai yra ES šalių praktika, kai leidžiama nuolatiniams vietiniams gyventojams dalyvauti vietos savivaldos rinkimuose, nepaisant jų pilietybės", – pabrėžė E.Gentvilas.

Parlamentaro teigimu, tai yra normali europietiška situacija.

"Ar man patinka, kad žmonės, kurie dažnu atveju nedemonstruoja lojalumo Lietuvai, turi teisę rinkti vietinę valdžią, atsiranda klaustukas. Tiesą sakant, kai čia nuolatos gyvenantys rusakalbiai sąmoningai nesirenka Lietuvos pilietybės, nėra tragedija. Bet mes matome tam tikrus antilietuviškus pasireiškimus, kuriuos įgarsina V.Titovas, ir tai nėra gerai. Bet teisė yra teisė ir tos teisės mes negalime atimti", – teigė E.Gentvilas.

Kol E.Gentvilas vadovavo Klaipėdai, teigė nepamenantis, kad kitų valstybių piliečiai būtų kandidatavę vietos savivaldybių rinkimuose.

"Kas nutiktų, jei Rusijos piliečiai taptų Klaipėdos miesto tarybos nariais? Neatmetu, kad užsiimtų V.Titovo lygio politikavimu, bet kad jie keistų miesto savivaldos darbus, nemanau. Gal būtų sąmoningai aštrinami santykiai tarp lietuvių ir rusų. Žinoma, darnos taryboje tai neįneštų", – mano E.Gentvilas.

Kampanija įsibėgėja

Galimas dalykas, jog paaiškės, kad ir daugiau kitų šalių piliečių ketina išbandyti jėgas Klaipėdos savivaldybės rinkimuose. Tai išryškės labai netrukus.

Faktiškai liko kelios dienos iki gruodžio 8-osios, per kurias savivaldybių rinkimuose dalyvauti ketinantys asmenys turi užsiregistruoti savarankiškais politinės kampanijos dalyviais VRK.

Jei jie to nepadarys, neteks teisės dalyvauti šiuose rinkimuose.

"O pareiškinių dokumentų priėmimas prasidės nuo gruodžio 8 d. Tik tada bus aiškūs kandidatų sąrašai, paaiškės ir savarankiški kandidatai. Kol kas šią savaitę iki šeštadienio dar gali registruotis partijos, visuomeniniai rinkimų komitetai", – paaiškino VRK pirmininko pavaduotoja sekretorė Svetlana Misevičienė.

Iki antradienio VRK oficialiai jau buvo užsiregistravę visuomeninių rinkimų komitetai iš uostamiesčio – "Rusakalbė Klaipėda", "Titov ir teisingumas", "Vytautas Grubliauskas ir komanda".

Komitetas "Mano Klaipėda" dar rengia dokumentus.

Nors kai kurie visuomeniniai rinkimų komitetai viešai jau senokai deklaravo, kas iš jų atstovų pretenduos į mero poziciją.

Oficialiai ši informacija paaiškės tik tada, kai bus pradėti teikti pareiškiniai dokumentai, tai yra nuo gruodžio 8 iki gruodžio 28 d.

Ir juos jau teiks ne VRK, o apygardų rinkimų komisijoms.

Beje, Klaipėdos miesto rinkimų komisijos pirmininku lapkričio 27 d. VRK posėdyje jau patvirtintas liberalų atstovas Adolfas Gritėnas, kuris komisijai vadovavo ir per pastaruosius savivaldybių rinkimus.NAUJAUSI KOMENTARAI

Petras

Petras portretas
Jei Lietuvos piliečiai negali tvarkos įvesti ir apvaginėja miestelėnus, balsuosime už užsieniečius. Įstatymai tai leidžia, o kodėl gi ne, tai vis geriau nei liberalai.

to tremtiniai

to tremtiniai portretas
tiek surasei apie rusus neapykantos, bet zodi naudoji rusiska niepriciom. Tai apsiciupinek kiek apsisikai ir rasyk nors lietuviskus zodzius.

Taip.

Taip. portretas
Aš noriu kad į valdžia ateitū būtent kremliniai ir vatnykai.Gal tada pasibaigtu dvasinis tvarto ir dėžučių teroras nuolatins melas visur ir apie viska o didžiulė korupcija bent sustotu ir nesiplėstu. Laukiu ir tikiuosi. Nes mūsų partiniai subingalviai visi iki vieno jau įrodė kad nieko gero vietinei visuomenei duoti negali.Veidmainia inpotenta.Tfu
VISI KOMENTARAI 50
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių