Quantcast

Gyvenimo saulėlydis – vienutės plote

Bendrą gyvenamąjį plotą sudaro miegamųjų ir užsiėmimo kambarių, gyventojų maldos kambarių, koridorių, holų, vestibiulių plotai bei rūkomųjų patalpų plotai.

Minimalus miegamojo kambario plotas vienam globos įstaigos gyventojui turi būti ne mažesnis kaip 5 kv. m.

Klaipėdietė stebisi: kodėl visą gyvenimą dirbę ir dabar pinigus už priežiūrą mokantys žmonės, valdininkų manymu, nusipelnė senatvę praleisti mažesnėse nei įkalinimo įstaigų kamera patalpose?

Mat kai kuriose šalies įkalinimo įstaigose kameros erdvesnės kone dvigubai.

Pavyzdžiui, Pravieniškių pataisos namuose vienam asmeniui tenka 9,7 kv. m gyvenamojo ploto.

Sąlygos teisių nepažeidžia?

Įstaigos "Klaipėdos miesto globos namai" metų veiklos ataskaitoje numatyta, jog globos namų teritorijos, bendros naudojimo patalpos, gyvenamieji kambariai atitinka technines, sanitarines, higienines, darbų ir priešgaisrinės saugos normas bei reikalavimus.

Globos namuose iš viso įrengta 12 vienviečių kambarių, 18 dviviečių kambarių, 11 triviečių kambarių ir 1 keturių vietų kambarys bei procedūrų ir laisvalaikio leidimo patalpos.

Vienam gyventojui turėtų tekti 26,1 kv. m bendro naudingo arba 13,83 kv. m pagalbinio naudingo ir 7,71 kv. m miegamo ploto.

Komentaras

Ginter Harner

Įstaigos "Klaipėdos miesto globos namai" direktorius

Tokius nusiskundimus girdžiu pirmą kartą. Šioje įstaigoje visiems senoliams suteikiami kambariai, atitinkantys teisės aktuose nurodytą minimalų, ne mažesnį nei 5 kv. m plotą. Jeigu artimieji kuo nors nepatenkinti, visada kviečiame kreiptis tiesiogiai išsakyti savo nuogąstavimus. Kiekvienas žmogus, prieš atsikeldamas gyventi į šią įstaigą, turi teisę ateiti apžiūrėti patalpas ir per mėnesį nuspręsti. Jeigu asmens netenkina sąlygos, jis visada gali pasirinkti kitą globos įstaigą. Šiuo atveju nesuprantu giminaičių pretenzijų. Per metus beveik 500 klaipėdiečių čia negali patekti ir yra priversti važiuoti į kituose miestuose esančius globos namus. Mūsų įstaigoje įrengtos 82 vietos ir visos jos seniai užpildytos. Taip pat noriu pabrėžti, kad giminaičių minėtų kainų įstaigoje niekada nebuvo. Senyvo amžiaus asmeniui, suaugusiam asmeniui su negalia mokestis siekia 545,35 euro. Žmogui, turinčiam sunkią negalią, taikomas nustatytas 644,4 euro mokestis. Tai turbūt mažiausias mokestis už tokias paslaugas visoje Lietuvoje.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Elena

Elena portretas
Nuostabūs senelių namai! Va čia tai priežiūra!!!!

Diana

Diana portretas
Senelių namai yra įstaiga, kuri užtikrina oria senatvę. Manau jiem jau ir nebereikia kambarių po 10 kv./m, tačiau jie nori pabendravimo, žmogaus šalia, kuris ne tik padeda namų ruošoje, bet ir tampa draugu, kai tuo tarpu vaikai juos palieka likimo valiai, užmiršę net aplankyti per gimimo dienas ir kitas didžiąsias metų šventes, o jai ir prisimena tai tik, kad atvykę užsidėtų pliusiuką, kad buvau ir už pora minučių apsisukę išbėga. Taip ir tos giminės... didžioji dalis atvyksta 2 kartus per metus ir dar reikalavimus kelia, geriau vaikus paprotintų... reikia džiaugtis, kad tik yra tokie namai, o ypač vienišiems ir netinkamą gyvemimo būdą vedusiems žmonėms arba pamirštiems senoliams. O jei matote, kad išties blogai giminaičiui globos namuose, visada galite pasiimti jį ir globoti užtikrindami geresnias sąlygas jam, nes globos namai ne kalėjimas...

Gilė

Gilė portretas
Liūdna. Labai liūdna , kad taip yra pas mus.
VISI KOMENTARAI 18

Galerijos

Daugiau straipsnių