„Gerumas mus vienija“: „Caritas“ ragina uždegti žvakeles

 • Teksto dydis:

Esant sudėtingai situacijai šalyje bei stebint išaugusius pagalbos reikalingų žmonių skaičius „Caritas“ organizacija ryžosi šiemet įgyvendinti savo kasmetinę adventinę žvakelių akciją (iniciatyvą) „Gerumas mus vienija“. Tikimasi, kad prie šios iniciatyvos jungsis ne tik Lietuvos gyventojai, bet ir po visą pasaulį pasklidę tautiečiai.

Šiais metais „Caritas“ kviečia katalikiškos bendruomenės narius bei visus geros valios žmones paaukoti ir uždegti žvakelę ne tik savo namuose, bet ir virtualiame žvakelių žemėlapyje, kuris neturi sienų, apribojimų ir griežtų reikalavimų dėl atstumų išlaikymo. Šiųmetinę iniciatyvą paryškina ne tik atsinaujinusi žvakelė, virtualus jų žemėlapis, bet ir pagrindinė žinia – Visi esame viena šeima.

„Caritas“ žvakelių iniciatyva prasidėjo nuo advento pradžios ir tęsis iki Šv. Kalėdų. Tikimasi, kad bent 50 tūkst. žvakelių bus uždegtos žmonių namuose ir bent 10 tūkst. žvakelių įsižiebs virtualiame žemėlapyje.

„Šie metai įtraukė mus į visai naujas patirtis, kurios, deja, nėra džiugios. Plintančio viruso grėsmė, nežinia, kasdien besikeičianti situacija, didėjantys pagalbos reikalingų žmonių skaičiai, socialinio artumo bei gyvo bendravimo stoka mus lydi nuo pavasario. Tačiau artėjant metų pabaigai norisi žmones sutelkti ir pakviesti uždegti ar pastiprinti viltį, paskleisti šviesą ir šilumą vieni kitų širdyse. Tamsa yra bejėgė prieš šviesą, o „Caritas“ žvakelė yra simbolinis “įrankis” įnešti kuo daugiau šviesos vieni kitų gyvenimuose“, – sakė Deimantė Bukeikaitė, Lietuvos „Caritas“ generalinė sekretorė.

Advento žvakelės daliai Lietuvos gyventojų jau tapo tradicija. Uždegę šią žvakelę ant šventinio stalo žmonės atneša šviesą ne tik į savo ar artimųjų namus, bet ir prisideda prie pagalbos vargą bei sunkius gyvenimo išbandymus patiriantiems žmonėms. Specialiai rankų darbo „Gerumas mus vienija“ žvakelės su dėkingumu ir viltimi pagamintos Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ žvakių dirbtuvėse.

Už žvakeles suaukotos lėšos taip pat padeda šiose dirbtuvėse sukurti ir išlaikyti kelias darbo vietas žmonėms, siekiantiems grįžti į darbo rinką ir visuomenę. Tai reali galimybė į atskirtį patekusiems žmonėms atkurti prarastus darbo įgūdžius, patirti bendruomeniškumą, mokytis atsakomybės už save bei šalia esantį.

„Kiekvienam mūsų svarbiausia sava šeima, į kurią ypač norime sugrįžti Kalėdų laikotarpiu. Nėra lengva laikyti savo šeimos nariu žmones, kurie yra iš mums nepažįstamos, tolimos aplinkos, kurie gyvena gatvėje, kurie nusikalsta, atvyksta iš kitų šalių ir prašo prieglobsčio. Tačiau advento metas yra puikus laikas treniruoti savo žvilgnį, kad jis būtų platesnis, draugiškesnis, rūpestingesnis. Žvelgiant plačiau tikrai galime suprasti, kad „visi esame viena šeima“, esame reikalingi vieni kitų“, – dalinosi „Caritas“ atstovai.

Praėjusiais metais vykusios iniciatyvos metu visoje Lietuvoje buvo paaukota 71 tūkst. eurų ir padovanota apie 70 tūkst. žvakelių.

Šios surinktos aukos padėjo aprūpinti vargstančias šeimas su vaikais įvairiomis prekėmis, priemonėmis, įranga, prisidėjo prie „Caritas“ vaikų dienos centrų veiklos įgyvendinimo, pagelbėjo organizuojant senelių aplankymą ir pagalbą jiems namuose bei prisidėjo prie kitų, kasdienės pagalbos reikalingų žmonių poreikių visoje Lietuvoje.

„Šiemet aktyvūs pasiryžimai adventui bus žymiai santūresni. Vargu ar galėsime aplankyti vieni kitus, susitikti su senai matytu, pavaišinti, apkabinti, eiti pasivaikščioti. Tačiau ką tikrai galime – tai melstis vieni už kitus, paaukoti, uždegti tikrą ar virtualią žvakelę vieni kitiems siųsdami linkėjimus, nepaisant mus skiriančių atstumų, prisiminti užmirštą, susitaikyti, „aplankyti“ sau brangius žmones nuotoliniu būdu. Šių galimybių iš mūsų neatėmė virusas, todėl rūpinkimės, dalinkimės ir švieskime“, – kvietė D. Bukeikaitė.


Paaukoti pagalbai vargstantiems bei gauti dovanų „Caritas“ žvakelę galima:

– bažnyčiose, parapijose bei „Caritas“ centruose.

– uždegant žvakelę virtualiame „Caritas“ žvakučių žemėlapyje.

Virtualus žemėlapis – https://www.caritas.lt/page/uzdek-caritas-zvakele

„Caritas“ organizacija – pasaulyje ir Lietuvoje veikiantis pagalbos tinklas, siekiantis visuomenėje mažinti skurdą ir socialinę atskirtį.

„Caritas“ Lietuvoje turi platų pagalbos šeimai ir vaikams tinklą (vaikų dienos centrai), teikia pagalbą sergantiems, vienišiems, vyresnio amžiaus žmonėms, aprūpina stokojančius maistu bei drabužiais, įgyvendina įvairias programas, skirtas patiriantiems benamystę, smurtą ir priklausomybes, taip pat vykdo migrantų, pabėgėlių, nuteistųjų, darbo neturinčių asmenų integraciją į visuomenę.

2019 m. „Caritas“ pagalbą gavo 40 tūkst. žmonių.

2019 m. „Caritas“ veiklose darbavosi apie 250 darbuotojų ir apie 2,9 tūkst. savanorių.


Šiame straipsnyje: Caritasžvakelėsgerumasšviesa

NAUJAUSI KOMENTARAI

Pritariu

Pritariu portretas
Būtinai pirkit, kiškit savo sunkiai uždirbtus pinigus Caritui į kišenę, kitaip nepajusite švenčių didingumo... O juk Kristus kažkada prekeivius iš bažnyčios lauk vijo...

Grikis

Grikis portretas
Kam jus cia zvakes deginat !!!!! Darykit ka nors . REIKALAUKIT, RASYKIT , SPAUSKIT , KEIKIT tuos ir is tu kam priklauso rupintis zmonemis .... Cia zvake dega , o ten zmogus mirs ta !!!!!
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių