Džiugios žinios klaipėdiečiams: atsiras naujų šviesoforų

Šilutės plento gyventojai džiaugiasi išvydę įrengiamą naują šviesoforinę perėją ties prekybos centru "Moki-veži". Gyventojai tikina, kad tokios reguliuojamos perėjos reikėjo jau seniai.

Įmonės "Gatvių apšvietimas" Eismo valdymo skyriaus vadovas Egidijus Kivilis sakė, kad netrukus darbai bus pradėti ir kitose miesto perėjose.

"Dar viena šviesoforu reguliuojama perėja netrukus atsiras netoli nuo minimos perėjos. Ties buvusia Ledo arena taip pat yra nereguliuojama perėja. Pėstiesiems reikia kirsti keturias eismo juostas, o tai tikrai kelia pavojų", – tikino E.Kivilis.

Planuojama modernizuoti dar vieną pėsčiųjų perėją Smiltelės gatvėje.

"Ties 47-uoju namu taip pat yra perėja, kurią reikės modernizuoti, įrengti šviesoforus. Čia nėra saugumo salelės, pėstieji kerta keturias eismo juostas", – sakė E.Kivilis.

Įmonės "Gatvių apšvietimas" planuose – ir daugiau projektų, kurie padidins eismo saugumą mieste.

"Vyksta Mokyklos ir Tilžės gatvių sankryžos rekonstrukcija. Šiame projekte numatyta šviesoforinė sankryža. Tuo pačiu etapu šviesoforinė perėja atsiras ir tarp Paryžiaus Komunos bei Kauno gatvių. Gal kas nors ir pyks, kad mieste bus daug perėjų. Tačiau verta paisyti saugumo reikalavimų. Pertvarkius Kauno gatvės ir Šilutės plento sankryžą, čia taip pat bus šviesoforais reguliuojama perėja", – paaiškino E.Kivilis.

Atnaujinus Tilžės gatvės ir Šilutės plento žiedinės sankryžos rekonstrukciją – pertvarkant ją į keturšalę šviesoforais reguliuojamą sankryžą, eismą reguliuos išmanieji šviesoforai.

Kompiuterinė įranga geba fiksuoti transporto srautus, todėl šviesoforai veiks pagal poreikį, taip valdydami eismo intensyvumą.

Senos kartos šviesoforai veikė pagal tam tikrą algoritmą – eismas būdavo paleidžiamas tam tikrais intervalais.

"Tačiau naujausi šviesoforai turi įrenginį, veikiantį radaro principu. Jis mato ir suskaičiuoja, kiek mašinų susikaupia sankryžoje, ir pats autonomiškai gali nustatyti didžiausio pralaidumo ciklą", – pasakojo E.Kivilis.

Baigus rekonstruoti Joniškės gatvę, sankirtoje su Liepų gatve taip pat bus įrengti nauji šviesoforai.

"Planuose yra ir dar vienas didelis projektas – rekonstravus Tauralaukį kertančią gatvę, čia taip pat numatoma įrengti šviesoforu reguliuojamas perėjas", – kalbėjo E.Kivilis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ugnius

Ugnius portretas
Su tokia sistema, suprantama neįmanomas joks jungimas į bendrą sistemą, nes tai reikštų galimybę patiems programuoti. O matyt Vokiečių firmai tai nenaudinga, o kokią sutartį pasirašiusi Klaipėdos įmonė - naišku. Minėtas šviesoforas prie "Moki veži" - dienos metų generuoją papildomą triukšmą, sunkvežimai ką tik pravažiavę Statybininkų - Silutės pl. šviesoforą, tuoj vėl turi stoti, ir po to vėl pradėti važiuoti. Kaip minimum abu šviesoforai, turėtų buti susinchronizuoti, kkad taip nebūtų. Na ir t.t., čia galima tęsti ir tęsti, tarkim tų pažių žalių rodyklių lėtas gražinimas, žviesoforų degimo intervalų nelogiškumas, nereikalinga A juostą taikos prospekte tarp Sausio 15-osios ir Kauno g. ir pan. Visiems sėkmės, ir kad žmonės protingėtų, o ypač esantys valdžioj.

Ugnius

Ugnius portretas
Požeminę perėją, kurios sudėtingiausias dalykas (eismo sustabdymo prasme) padarytas dar tarybiniais laikais darė 1.5 metų bet taip ir nepadarė. Per daug sudėtinga laiptus padaryti ir elektrą atvesti. Kiek "Klaipėda" rašė - kažkas užstrigo su liftų neįgaliesiems. t.y. dėl grubiai 1% žmonių, 99% liko be perėjos. Po kiek laiko šiais metais nupirko ir įrengė šviesoforus, kurie suprantama kainavo papildomus pinigųs, o jie skundžisi, kad šviesoforai brangūs. Tokia pati perėja nebaigta tarybiniais laikais prie "Ledo arenos". Analogiška veikia tik prie "Rasos", tačiau pastačius senukus, didesnis srautas yra kitoje, vėl antžeminėje perėjoje, kri vėl stabdo automobilius ir jie gadiną orą. Taip pat tie nnauji šviesoforai, kaip įtari ir visi kiti Klaipėdos šviesoforai veikia kievienas atskirai, ir nesujungti į bendrą sistema. Taip pat, remiantis "Klaipėdoje" pateiktais straipsniais, norint užprogramuoti šviesoforą, valdymo plokštė siunčiama į Vokietiją, ten jie paprogramuoją ir tada jį grįžta.

Feliksui

Feliksui portretas
Kaimiečių miestas, už tai kad pats esi tikras kaimietis, kaip sakoma:"kuom pats smirdi, tuo geru ir kitus tepi"!
VISI KOMENTARAI 29
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių