Dituvos sodams – dujų magistralė

Didžiausia pajūrio regiono sodų bendrija "Dituva" netrukus gali sulaukti dujotiekio. Šiuo metu gyventojai supažindinami su galimybe turėti gamtinių dujų įvadą.

"Energijos skirstymo operatorius" (ESO) pateikė bendrijai pasiūlymą. Vyksta skaičiavimai ir gyventojų paraiškų rinkimas. Dujotiekio atšaka mus turėtų pasiekti nuo pagrindinės magistralės, dujos vedamos Gružeikių pusėje. Taip, tai – labai gera žinia", – tikino sodų bendrijos pirmininkas Tadas Vaitkus.

ESO skelbia preliminariai suskaičiavę, kiek galėtų kainuoti dujų įvedimas kiekvienam sodo sklypui.

"Iš pradžių buvo viena kaina, dabar ji šiek tiek sumažėjo. Preliminariai tai kainuotų 502 eurus su centais. Tačiau pažymėtina, kad jokios prievartos nėra. Žmogus gali panorėti įsivesti dujas, bet gali ir atsisakyti. Kitas momentas – galima įsivesti dujas, bet naudotis nėra būtina tą pačią akimirką", – pasiūlymo pliusus vardijo bendrijos pirmininkas.

Dujotiekio įvedimas bendrijoje turėtų pakelti sodo sklypų kainą.

"Manyčiau, kad 2–3 tūkst. pakiltų vertė. Investuoti apsimoka. Kita vertus, tai jau žingsnis modernesnio gyvenimo link. Tie, kurie gyvena nuolat, galės pagalvoti apie šildymą dujomis. Nebereikėtų rūpintis malkomis. Beje, tai būtų patogu ir tiems klaipėdiečiams, kurie tik retkarčiais atvažiuoja į sodą. Turint dujų katilą, name galima palaikyti minimalią temperatūrą visą žiemą", – aiškino T.Vaitkus.

Planai sodų bendrijoje išvysti dujininkus realybe taps tik surinkus dešimties procentų gyventojų parašus, kad tokios modernizacijos jie nori.

"Preliminariai soduose yra daugiau kaip septyni tūkstančiai galimų vartotojų. Reikėtų surinkti apie 700 žmonių paraiškas. Kol kas pasirašė 51 žmogus. Kiti gal net nežino apie šį projektą", – skaičiavo T.Vaitkus.

Dujotiekis sodus pasiektų nuo Gružeikių pusės, tad gamtinių dujų gali tikėtis ir aplink sodus įsikūrusių vienkiemių gyventojai.

"Investavus 500 eurų, galima tikėtis penkis kartus didesnės naudos. Vien tik vertinant sklypų kainą, gamtinių dujų mazgas, be abejo, pakeltų jų vertę", – argumentavo T.Vaitkus.

ESO Klaipėdos regiono pardavimų grupės specialistė Justina Mikutienė tikino, jog gyventojų paraiškas tikimasi surinkti iki rudens.

„Tik gavę 707-ojo gyventojo pareiškimą, mes galėtume imtis projekto įgyvendinimo. Prašymus galima teikti internetinėje svetainėje „manogile.lt“ arba ESO gyventojų aptarnavimo skyriuose. Tik surinkę reikiamą 10 proc. visų gyventojų paraiškų, galėsime imtis realių darbų“, – aiškino specialistė.

Projektui įgyvendinti yra skirta 410 kalendorinių dienų.

„Atrodytų, kad daug, tačiau teks nutiesti nemažai kilometrų vamzdyno, turime ilgą dujotiekio trasą. Visam projektui įgyvendinti gali prireikti apie dviejų metų. Yra labai daug sklypų, o projekto sėkmė priklausys nuo gyventojų aktyvumo“, – aiškino J.Mikutienė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Rimtas

Rimtas portretas
Paraiska nera sutartis ir per asilus agitatorius niekada duju neturesite

Irena

Irena portretas
Su šiuo straipsniu norima gyventojus apgauti,nes kol nėra projekto tol neaišku kokiomis gatvėmis praeis centrinė dujų magistralinė linija,nes nuo jos įvadą į savo namą reikės įsivesti už savo pinigus o juk mažose gatvelėse tie atstumai dideli ir kaina už įsivedimą bus ne 500 eurų o žymiai žymiai didesnė.Kol nėra projekto siūlau nesirašyti.

Ramunas

Ramunas portretas
As uz dujoteki ir vietine kanalizacija butu
VISI KOMENTARAI 23
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių