Dėl Valstybės saugumo departamento pažymų – mįslės

Klaipėdos tarybai ketvirtadienį bus teikiama tvirtinti tik vieno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo kandidatūra. Juo siūloma skirti Andrių Dobranskį. Dėl antrojo pretendento tapti direktoriaus pavaduotoju kol kas yra klausimų. Iki šiol laikinai administracijos direktoriaus pareigas ėjusio Olego Mariničiaus tinkamumą šioms pareigoms vis dar tikrina Valstybės saugumo departamentas (VSD).

Meras: pavaduotojai bus du

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas nepatvirtino, jog būtent O.Mariničiaus kandidatūra galėtų būti tinkamiausia šioms pareigoms.

"Nei patvirtinu, nei paneigiu. Direktoriaus pavaduotojai bus du, dėl to abejonių neturėtų būti. Tik yra klausimų dėl naujų reglamentavimų. Keliamas reikalavimas, jog pretendentai turi turėti pažymas iš tam tikrų institucijų. Jei jų nėra, kandidatūra negali būti teikiama. Siūlysime tokį kandidatą, kuris atitiks mūsų lūkesčius ir nekels niekam rūpesčių", – tikino V.Grubliauskas.

Pasiteiravus, ar tiesa, jog O.Mariničius iki šiol niekaip negauna specialiųjų tarnybų palaiminimo, meras patikslino, jog kai kurias pažymas kandidatas jau turi, o kai kurių dar laukia.

"Čia ta situacija, kai arba viskas, arba nieko. Jei neturi visų pažymų, vadinasi, to nepakanka", – juokavo V.Grubliauskas.

Kyla klausimas, kaip O.Mariničius galėjo laikinai eiti administracijos direktoriaus pareigas, jei šių pažymų vis dar neturėjo?

"Tai buvo viena situacija, kai buvo tęstinumas iš praėjusios kadencijos. Dabar gi improvizacijų šiame lauke jau nebėra", – pastebėjo V.Grubliauskas.

Liko be darbo

Pats O.Mariničius šiuo metu prisipažino esąs be darbo ir laiką leidžiąs prie kompiuterio ekrano.

"Dabar esu bedarbis", – juokėsi O.Mariničius, kuris laikinai Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas ėjo iki gegužės 23 d.

O.Mariničius patikino, jog birželio 4-ąją viliamasi sulaukti VSD leidimo dirbti O.Mariničiui su slapta informacija.

"Man paaiškinta, jog atsakymas turi būti po 40 dienų, išeitų, birželio 4-ąją. Mano visi duomenys yra pateikti. Tiesiog dabar vyksta tikrinimas", – patvirtino O.Mariničius.

Paklaustas, ar vertėtų jaudintis, jog galbūt specialiųjų tarnybų patikrinimo rezultatai nebus teigiami, O.Mariničius patikino, jog su VSD pirmą kartą turi reikalų.

"Dirbant Lietuvos kariuomenėje, mus tikrindavo Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas", – patikslino O.Mariničius, prieš dešimtmetį nustojęs eiti Karinių jūrų pajėgų vado pareigas.

Nesusipratimas dėl terminų

Aiškėja, jog O.Mariničiaus biografijoje antrą kartą minima specialiųjų tarnybų pažymos korta.

Iki šiol Krašto apsaugos ministerijos (KAM)  archyve galima aptikti intriguojantį pranešimą apie O.Mariničiaus atleidimo iš tarnybos istoriją.

2010 m. paviešintame pranešime minima, jog jis esą iš Karinių jūrų pajėgų vado pareigų pasitraukė neva taip pat dėl neturėto leidimo dirbti su slapta informacija.

"Karinių jūrų pajėgų vadas jūrų kpt. O.Mariničius šešis mėnesius dėl nežinomų priežasčių ignoravo būtinybę užpildyti klausimyną leidimui dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija gauti. Jis klausimyną leidimui dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija gauti ir kitus reikiamus dokumentus privalėjo pateikti tikrinančiai institucijai likus 6 mėnesiams iki jam išduoto leidimo dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija galiojimo termino pabaigos. Jūrų kpt. O.Mariničius klausimyną pateikė 2009 m. vasario 4 d., nors privalėjo pateikti 2008 m. rugpjūtį. Tokiu būdu užsitęsė leidimo suteikimo terminai, tai lėmė, kad PKT sutartis su šiuo karininku 2009 metais buvo pratęsta tik vieneriems metams", – rašoma pranešime.

2010 m. O.Mariničius baigė karjerą krašto apsaugos sistemoje ir atsisveikino su Karinių jūrų pajėgų vado kėde.

Pats O.Mariničius, paklaustas apie dešimties metų senumo istoriją, patikino, jog oficialus KAM pranešimas, jo žodžiais tariant, prasilenkia su tiesa.

"Tuo metu KAM ministrė buvo Rasa Juknevičienė. Daugiau nei 12 mėnesių vyko patikra, kai tai turėjo užtrukti keturis mėnesius. Galų gale aš gavau visus leidimus dirbti su visiškai slapta informacija. Bet man reikėjo kalnus pereiti ir skundus komisijai rašyti. Meluoja, jei rašo, kad neturėjau leidimo dirbti su slapta informacija. Aš turėjau visus leidimus. Juos gavau prieš dešimt dienų prieš man išeinant iš tarnybos. Nebenorėjau jau konfliktų", – aiškino O.Mariničius.

Buvęs kariškis prisiminė, jog į uostamiestį, Karinių jūrų pajėgų vado postą jis atvyko dirbti iš Ukrainos, kur dirbo NATO atstovybėje.

"Tik šiek tiek pavėluota buvo pateikti dokumentus. Ko aš galėjau bijoti? Vėliau vyko tyrimai. Man vadovybė skyrė nuobaudą, ją apskundžiau teismui ir jį laimėjau. Visos bylos subliūško, ir aš išėjau švarus", – tikino O.Mariničius.

Perklausus, ar turi ko baimintis, jog tarnybos jo biografijoje vis dėlto ką nors atras, O.Mariničius patikino, jog jis yra ramus.

"Kas jau kas, bet aš esu patikrintas ne kartą", – neslėpė klaipėdietis.

Klausimai dėl buvusio darbdavio

O.Mariničius gali sulaukti ir klausimų dėl buvusio savo darbdavio, kurio pavardė minima plataus masto tyrime dėl galimos prekybos ginklais.

Pats O.Mariničius, kaip galima įtarti, kruopščiai slėpė šį savo biografijos faktą nuo rinkėjų.

Politinės partijos Rusų aljansas kandidatas O.Mariničius į Klaipėdos miesto savivaldybės narius Vyriausiajai rinkimų komisijai nenurodė, ką veikė 2010–2012 m. ir iš ko gyveno.

O.Mariničius pažymėjo tik tai, jog yra likviduojamos bendrovės "Moveda" akcininkas.

Vyriausiajai tarnybinei etikos komisijai pateiktoje privačių interesų deklaracijoje pažymėta tik dvi O.Mariničiaus paskolos ir tai, jog įmonės "Moveda" veikla sustabdyta 2016 m., vyksta jos likvidavimo procesas.

Tačiau tai, kad dvejus savo gyvenimo metus šis politikas dirbo klaipėdiečio verslininko Vladimiro Stefanovo įmonėje, O.Mariničius nutylėjo.

Portalas "15min" plačiai viešino intriguojančius faktus apie esą galimas V.Stefanovo įmonių sąsajas su Pusiaujo Gvinėjos diktatoriaus Teodoro Obiango režimu.

Portalo duomenimis, 2011 m. FNTT atliko kratas su V.Stefanovu susijusios Panamos bendrovės "Glomar Supplies" atstovybėje Klaipėdoje.

Jų metu esą pareigūnai aptiko dokumentą, rodantį, kad uostamiesčio verslininko įmonė galėjo būti minima prekybos ginklais istorijoje.

Neva tyrėjai aptiko "sąskaitos ruošinį", kuriame nurodytas su V.Stefanovu susijusios atstovybės telefono numeris, nors rekvizituose įrašyta Panamos įmonės "Intracoastal Trading Services" pavadinimas ir sąskaita "Nordea" banke Danijoje.

Sąskaitos ruošinyje išrašytos prekės kelia nuostabą. Sąskaitoje žymima, jog parduodama 1,5 tūkst. laivų pabūklams AK 176 skirtų šovinių, prieštankinės raketos "Barjer", artilerijos sviediniai, įvairaus kalibro šoviniai bei automatinio granatsvaidžio šaudmenys "VOG", dūminės užsklandos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Pamastymui

Pamastymui portretas
Is kokiu lesu Stefanovas padare bizni, tiktai ne is Baltijos laivu statyklos vyr. prarabo algeles. .....taigi pasirodo ir kiti veikejai ... tas miestelis labai mazas, visi vieni kitus pazysta.

Visada

Visada portretas
Galvojau,kad NATO ir JAV karo koledžas patikrina būsimus studentus. Kaip jais galima nepasitikėti. O naujasis detektorius, kaip gegutė, į lizdą pateko ,ir pradėjo visus iš ten stumti .

OPA

OPA portretas
Mariničiaus žmona visada dirbo ir dabar dirba vaiku darželije............kaž kas laaaaabai ne nori, kad Mariničius ten dirbtu........ kieno užsakymas?
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Palanga ieškos investuotojų grandioziniam turistų traukos objektui
  Palanga ieškos investuotojų grandioziniam turistų traukos objektui

  Palanga, siekdama pritraukti daugiau turistų, svajoja apie didžiulį geoterminio vandens baseinų kompleksą ir atrakcionų parką. ...

  6
 • Lankytojai užgulė Klaipėdos švyturį
  Lankytojai užgulė Klaipėdos švyturį

  Šeštadienį, minint Pasaulinę švyturių dieną, klaipėdiečiai ir miesto svečiai susigundė neeiline pramoga. Žmonės laukė net ir po valandą, kad įkoptų į 40 metrų bokštą ir pažvelgtų į Baltijos jūrą, Kurši...

  1
 • Gargžduose pakvipo cepelinais – vyksta virimo čempionatas
  Gargžduose pakvipo cepelinais – vyksta virimo čempionatas

  Šeštadienį Gargždų Minijos slėnyje jau dvyliktą kartą šurmuliuoja Gargždo festivalis, kurio metu surengtas ir šalies cepelinų virimo čempionatas. Šiemet dėl geriausiųjų vardo rungiasi vienuolika komandų. ...

  1
 • Klaipėdos „Sodra“ – dar be vadovo
  Klaipėdos „Sodra“ – dar be vadovo

  Po to, kai šių metų gegužę iš darbo pasitraukė ilgametis Klaipėdos "Sodros" direktorius Valdemaras Anužis, teritoriniam padaliniui jau tris mėnesius vadovauja laikinoji vadovė. Nuolatinio direktoriaus atranka užtruko.  ...

 • Uostamiestyje nušvis pavojinga perėja
  Uostamiestyje nušvis pavojinga perėja

  Jau ne vienerius metus klaipėdiečiams neramu dėl nereguliuojamos pėsčiųjų perėjos. Anot žmonių, vairuotojai nevengia viršyti greičio, nepaisant to, kad gatvę nuolat kerta ne tik suaugusieji, bet ir vaikai. Vietos gyventojai  skambina pa...

  5
 • A. Nausėdos bendražygio likimas
  A. Nausėdos bendražygio likimas

  Prezidento Gitano Nausėdos tėvas Antanas ankstyvoje jaunystėje, baigiantis Antrajam pasauliniam karui, ištrūkęs iš nacių darbo lagerio Vokietijoje, susipažino su likimo draugu Juozu Čepausku, su kuriuo grįžo į Lietuvą. Jau pasienyje j...

  1
 • K. Genčius artojas – tik laisvalaikiu
  K. Genčius artojas – tik laisvalaikiu

  Daugkartiniam Lietuvos artojų varžybų čempionui Kaziui Genčiui lygių nėra. Žemę tik savo pomėgiui ariantis entuziastas po savaitės išvyksta į Minesotą (JAV), kur aštuonioliktą kartą atstovaus mūsų šaliai Pasaulinėse artoj...

  2
 • Karo aidai – dar gyvi
  Karo aidai – dar gyvi

  Nors nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos praėjo 74 metai, Klaipėdos poilsio parke esančios vokiečių karių kapinės pildomos vis naujais kapais. Netrukus įvyks dar vienos laidotuvės. Šalia kitų likimo brolių čia atguls dešimt Antrojo p...

  6
 • Rugpjūčio pabaiga lepins šiluma
  Rugpjūčio pabaiga lepins šiluma

  Saulėtų dienų išsiilgę klaipėdiečiai gali džiūgauti. Į pajūrį sugrįžta šiluma. Dangų apniukę debesys pamažu išsisklaidys. Tiesa, skėčių giliai spintoje paslėpti nereikėtų, mat artėjančios savaitės viduryje dangus t...

  1
 • Antrosios Melnragės pliaže – edukacija vaikams
  Antrosios Melnragės pliaže – edukacija vaikams

  Antrojoje Melnragėje vaikai mokėsi, kaip reikia saugiai elgtis vandenyje. Kol su mažaisiais bendravo patyręs treneris, tėvai galėjo pasinerti į šokį ir jogą. ...

  1
Daugiau straipsnių