Dėl vaikų grįžimo į mokyklas Klaipėdoje – tėvų klausimai

Nuo šios savaitės Klaipėdoje duris pradinukams atveria trys privačios mokyklos. Kitos ugdymo įstaigos dar neskuba pradėti darbo, o štai tėvams kyla klausimų, kas bus su tais mokiniais, kurie nenorės nuolat testuotis, – kas juos mokys ir kaip vyks pamokos?

Apklausia tėvus

Visoje Klaipėdoje kontaktinio mokinių ugdymo pradėti negalima dėl prastos miesto epidemiologinės situacijos, tačiau norą atverti duris vaikams ketina pareikšti dar kelios mokyklos.

Nuo šiandien į klases leista grįžti Klaipėdos „Universa Via“ tarptautinės mokyklos, „Vaivorykštės tako“ gimnazijos, o nuo kovo 29 d. – ir Pajūrio Valdorfo bendruomenės Klaipėdos gamtos mokyklos pradinių klasių mokiniams. Visos šios įstaigos yra nevalstybinės, jose besimokančių mokinių skaičius nėra itin didelis.

Visi norime kuo greičiau grįžti į įprastą gyvenimą, visi esame išsiilgę gyvo bendravimo, tačiau primygtinai kviečiu visus būti sąmoningus, nes virusas niekur nedingo.

„Tačiau tėvų sutikimus jau renka mokykla-darželis „Varpelis“ ir Mažasis Klaipėdos licėjus. Mano žiniomis, tėvų apklausos vyksta ir „Gilijos“ pradinėje mokykloje. Tačiau šios įstaigos veikiausiai atsivers po Velykų atostogų“, – patikino Klaipėdos savivaldybės Švietimo skyriaus patarėja Vida Bubliauskienė.

Minėtų mokyklų atidarymas užtruks dėl vaikų ir tėvų testavimo procedūrų.

Be pamokų neliks

Vieno pradinuko mama sakė neseniai sulaukusi mokyklos klausimyno dėl galimo kontaktinio ugdymo.

„Neseniai gavome pranešimą, kad, sutikus reguliariai testuotis, vaikas galės lankyti mokyklą. Pranešime minima, kad kontaktinės pamokos vyks tik tuomet, kai 90 proc. tėvų sutiks atlikti tyrimus. O kas bus su likusiais 10 proc.? Tai gal čia Šiaurės Korėja? Išeina, kad mano vaiko niekas nemokys nuotoliniu būdu, jei 90 proc. sutiks eiti į mokyklą? Aš ir mano šeima nenorime testuotis, mes ir nesivakcinuosime. O kur mūsų teisės?“ – širdo moteris.

V.Bubliauskienė nuramino, kad tie likę 10 proc. klasės mokinių, kurie nesutiks atlikti tyrimų, bus ugdomi nuotoliniu būdu.

„Be mokymo niekas neliks. Vaikas toliau bus mokomas nuotoliniu būdu. Kaip ugdymą organizuos pati mokykla, jos reikalas. Vadinasi, mokymas turės vykti mišriu būdu“, – paaiškino V.Bubliauskienė.

Tebegalioja ribojimai

Uostamiestis pagal epidemiologinę situaciją šiuo metu patenka į vadinamąją raudonąją zoną.

„Tose savivaldybėse, kurios priskiriamos juodajai ar raudonajai zonai, neleista pradėti pradinių klasių ugdymo proceso. Vienintelis būdas, leisiantis sugrįžti į mokyklas, – reikia atlikti vadinamąjį šeimos ūkių kaupinių testavimą. Tėvai turi suvokti, kad ne Švietimo skyrius ar Klaipėdos meras priima tokius sprendimus. Šalyje paskelbta ekstremali situacija ir visus sprendimus priima Vyriausybė“, – pabrėžė V.Bubliauskienė.

„Visi norime kuo greičiau grįžti į įprastą gyvenimą, visi esame išsiilgę gyvo bendravimo, tačiau primygtinai kviečiu visus būti sąmoningus, nes virusas niekur nedingo. Tai – lyg ėjimas labai plonu ir trapiu ledu, kai negali būti visiškai tikras, kad jis tikrai atlaikys. Todėl dar negalime pernelyg atsipalaiduoti. Turime labai rimtai pasirūpinti visomis saugumo priemonėmis, vengti nebūtinų kontaktų, testuotis ir, žinoma, neatidėliojant vakcinuotis, kai tik tam ateina laikas ir eilė“, – ragino Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Dar vienas svarbus aspektas, dėl ko neskubama į mokyklas, – ne rečiau kaip kas 4–7 dienas privalomas testavimas vaikams, besimokantiems kontaktiniu būdu.NAUJAUSI KOMENTARAI

Antanas

Antanas portretas
nesikisiu taip stiprei Pradzioje sake vaikai neuzsikrecia ,dabar va jau mirsta??? Tikrins na taip bus besimptomis ,kas tupek visada namie nes nezinai kada pasveiksi? Kas tas besimptomis?arba tu sergi arba ne .Jei persalai kaulai lauzo snarglis bega .Ar buna besimptomis persalimas??? O karantino zala dydesne daroma ,nei butu atvira ,ir vaikai bendrautu ir zmones ,ir greiciau imunitetaigautu.Ar jus galvojat panaikina karantina visi iseina 1-2men pabus vel uzdarys ir taip kiek tesim ?1m praejo niekas nepasikeite ...paklauskit paprastu klausimu saves net ir bijantis ar viskas cia logiska ir koks planas tos valdzios?

Nesvarbu

Nesvarbu portretas
Jūs tik žinokit, kad kada jūsų vaiko pažymiai ir viskas yra geri, tai nieko nereiškia. Per atsiskaitymus- google, matematikos testai- skaičiuotuvai, o namų darbais visi vaikai dalinasi, siunčia vieni kitiems nuotraukas. jūsų vaikams reikia socializavimo, tik jūs to nežinot. Vaikai dabar be jokių draugų sėdi namie, vilties nebeturi. Jūs visi išvis turite galvoti truputėlį- visi kiti vaikai, jie išvis neturi jokios galimybės eiti į mokyklas. O jeigu jūsų vaikas pradinukas- taip, galite nesutikti. Bet tas pasirinkimas, nebus tik jūsų vaikui. Jūs visai jūsų mokyklai sprendžiat- jei nesutiksit, galbūt mokykla išvis neatsidarys ir tada visi vaikai vėl- į ašaras, ilgas naktis, nesuprantamas užduotis. Jeigu jūs manote, kad meigu jūsų vaikui taip sekasi mokykloje, tai kodėl jis apie tai nešneka? Kodėl jam atrodo, kad pasaulis nerūpinasi juo? Ak taip, nes kažkokia mama nusprendė savo vaiko neleisti į mokykla, mat koronos testų nenori jam daryti

Vienareikšmiškai

Vienareikšmiškai portretas
nuotolinis labai kenkia moksleivių lavinimo lygiui. Tikrai daugiau naudos neša gyvas bendravimas ir mokymas. Jau nekalbant apie socialinius įgūdžius ir sveikatą. Vargšai vaikai..
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių