Dėl sukeltų komplikacijų šeima iš Klaipėdos vaikų ligoninės reikalauja 50 tūkst. eurų

Palangiškių šeima iš Klaipėdos vaikų ligoninės siekia prisiteisti 50 tūkst. eurų dėl atliktos kaklo operacijos, po kurios vaikas nebegali pilnai valdyti dešinės rankos.

Civilinę bylą šią savaitę pradėjo nagrinėti Klaipėdos apygardos teismas.

Šeima įsitikinusi, kad dėl ligoninės medikų padarytos klaidos jų vaikas tapo neįgalus ir prašo atlyginti žalą bei bylinėjimosi išlaidas.

Klaipėdos vaikų ligoninė su ieškiniu nesutinka ir teigia, jog nesama objektyvių duomenų, įrodančių ligoninės kaltę. Be to, medikų klaidų nenustatė Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisija.

Operavo prieš dvejus metus

Kaip teisme pasakojo berniuko mama, prieš dvejus metus ligoninėje tuomet dvimečiui atlikta kaklo operacija, nes jam netrukus po gimimo nustatyta kreivakaklystė. Nepavykus rezultatų pasiekti mankštomis ir kitomis priemonėmis, medikai rekomendavo kaklo raumenų atlaisvinimo operaciją.

„Po operacijos vaikui pabudus vyras pamatė, kad jis nevaldo dešinės rankos. Gydytojas pasimetė, o vyrui paklausus, ar taip turi būti, pasakė – ne“, – teisme pasakojo mama.

Po operacijos vaikui pabudus vyras pamatė, kad jis nevaldo dešinės rankos. Gydytojas pasimetė, o vyrui paklausus, ar taip turi būti, pasakė – ne.

Savaitę ligoninėje praleidusi šeima teisme teigė pasigedusi medikų dėmesio sprendžiant situaciją, atliekant papildomus tyrimus. Paskyrus kaklo įtvarą vaikas  išleistas namo.

„Vaiką parsivežėme dar labiau sužalotą, kabančia ranka, irzlų, su be perstojo reikalinga priežiūra. Įsivaizduokite, turi dvi rankas ir lieka viena“, – situaciją prisiminė dabar keturmečio berniuko mama.

Pasak moters, Klaipėdos vaikų ligoninės medikai po operacijos kartą per savaitę apžiūrėdavo berniuką, tačiau esą jokių kitų žingsnių nesiėmė. Šeima teigė savo iniciatyva kreipusis į neurologus ir kitų sričių medikus, domėjosi, kas galėjo lemti rankos nevaldymą. Įtarta, kad per operaciją pažeistos nervų šaknelės.

Galiausiai, kaip teigė mama, pareikalavus apsilankymo Kauno klinikose, berniuką apžiūrėjo ir dar kartą operavo klinikų medikai.

„Mes užsiimame ne kreivakaklystės, o rankos atstatymu“, – teisme sakė moteris.

Berniuko sveikatos būklė kiek pagerėjo nuolat lankant mankštas, ergoterapiją, tačiau, kaip nurodė šeima, pilnavertiškai valdyti rankos jis negali, pats neapsirengia. Medikai prognozuoja, jog pilnai atsistatyti gali ir nepavykti.

Teismo medicinos ekspertas Paulius Petreikis teisme nurodė, kad pakanka rankos sudrebėjimo ir vos kelių milimetrų netikslumas operacijos metu gali nulemti nervo pažeidimą. Jo nuomone, per operaciją skalpelis galėjo nueiti giliau ir pažeisti kaklo nervus, o tai lėmė rankos valdymo sutrikimą.

Tiesa, eksperto teigimu, sportuojant vaiko būklė turėtų gerėti ir gali pilnai atsistatyti.

Pažeidimo neparodė ir magnetinis rezonansas

Vaiką gydęs vaikų ligoninės gydytojas ortopedas Mindaugas Gružauskas teisme tvirtino, kad ligoninės medikai viską atliko itin kruopščiai.

„Pacientas, dėl kurio susirinkome, prieš operaciją buvo atidžiai, nuodugniai ir labai kruopščiai tiriamas. Konsultuotas įvairių gydytojų, ausų, akių, radiologijos specialistų, atmestos gretutinės patologijos. Po operacijos pasireiškė operuotos pusės rankos deficitas. Jis fiksuotas medicininiuose dokumentuose, aptarta su gausiu būriu kitų specialistų“, – sakė M. Gružauskas.

Jis patikslino, kad vaikas ranką valdė, ji netapo nejautri, tačiau sutriko kai kurios funkcijos.

Vaiką konsultavo ir neurochirurgai. Medikai padarė išvadą, jog komplikaciją galėjo sukelti pooperacinis randas, kraujosruva rando srityje. Pažeidimų nervo srityje neparodė ir magnetinis rezonansas. Nervo vientisumo pažeidimas paaiškėjo antros operacijos metu.

„Jei būtų kilusi abejonė, kad pažeistas vientisumas, būtų operuotas kuo skubiau, bet tokio įtarimo nebuvo iki pat antros operacijos“, – kalbėjo gydytojas.

Jo teigimu, komplikacijos galėjo kilti ir dėl berniuko įgimtos ligos – kreivakaklystės.

Pasak gydytojo, nukreipimas į Kauno klinikas nebuvęs pavėluotas. Toks sprendimas priimtas išnaudojus visus vietos specialistų ir paskirto gydymo resursus. M. Gružausko teigimu, vertinant medicininius dokumentus, šiuo metu berniuko sveikatos būklė yra  gerėjanti.

Su ieškiniu nesutinka

Klaipėdos vaikų ligoninei atstovaujantis advokatas Gintautas Daugėla pabrėžė, kad šeimos pateikta informacija yra gana sutirštinta. Gynėjo teigimu, mamos pateikti duomenys, jog berniukas kas savaitę po operacijos buvo apžiūrimas gydytojų konsiliumo ir galiausiai išsiųstas į klinikas, rodo tinkamą medikų dėmesį pacientui.

Pasak G. Daugėlos, esama duomenų, kad vaikui rankos funkcijos šiuo metu yra atsistačiusios. Be to, teismui nebuvo pateikti patikimų duomenų, kad gydytojai per operaciją iš tiesų pažeidė nervą.

Ligoninės specialistų viskas buvo padaryta taip, kaip turi būti. Čia yra ne mano, o komisijos išvados, kur taip pat dirba specialistai.

„Ligoninės specialistų viskas buvo padaryta taip, kaip turi būti. Čia yra ne mano, o komisijos išvados, kur taip pat dirba specialistai“, – teigė G. Daugėla.

Jis abejojo šeimos pasamdytu privačiu ekspertu, kuris pateikė išvadas dėl galimo vaiko sužalojimo operacijos metu.

Anot G. Daugėlos, tėvai praleido terminą, per kurį turėjo kreiptis į teismą. Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymas numato, jog po Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisijos išvados į teismą kreiptis skiriamas 30 dienų terminas.

Su ieškiniu nesutinka ir draudimo kompanija.

„Byloje yra dviejų specialistų išvados, ir jos kardinaliai skirtingos. Vieno – kad viskas laiku ir tinkamai, kito specialisto – netinkamai, ne laiku, darant pažeidimus. Nesutinkame su tokia eksperto išvada“, – teigė draudimo atstovas Vaidas Milius.

Kitame posėdyje ketinama apklausti berniuką operavusi Kauno klinikų neurochirurgą bei vertinti vaiko medicinos kortelėje esančius duomenis apie gydymo eigą bei esamą sveikatos būklę.NAUJAUSI KOMENTARAI

Dar

Dar portretas
Įdomu o kodėl nėra viešinama kad šiuo metu vaiko rankos funkcija pilnai atsistate...

Kira

Kira portretas
Teismų praktikoje, dėl gydytojų kaltės numirus žmogui, jo gyvybė yra įvertinta 60 000 eurų, taip kad tikrai nepriteis tų 50 000. Žinoma, tėvams begalinis skausmas, dėl vaikučio..

Krankis

Krankis portretas
Neklysta kas nedirba. Labai gaila, tačiau kartais ir kvalifikuoti medikai suklysta ir ne visas klaidas galima ištaisyti. Deja. O tėveliams palinkėčiau ne po teismus tampytis, bet pasirūpinti gera vaikučio reabilitacija ir užaugs jis drūtas kaip Lietuvos ąžuolas.
VISI KOMENTARAI 15
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

 • Darbus uostamiesčio centre žadama baigti
  Darbus uostamiesčio centre žadama baigti

  Į Klaipėdą vis labiau plūsta turistų srautai. Su fotoaparatais rankose atvykusiuosius kai kur dabartinis uostamiesčio vaizdas gali šokiruoti – gatvės išraustos, pastatai nubyrėję, gausybė įspėjamųjų ženklų. ...

  1
 • Renovacijoje gyventojams sudėtingiausia atrodo žengti pirmuosius žingsnius
  Renovacijoje gyventojams sudėtingiausia atrodo žengti pirmuosius žingsnius

  Norint įgyvendinti sėkmingą renovacijos projektą, ypač svarbus modernizaciją administruojančios įmonės atstovų ir gyventojų bendradarbiavimas. Tiesa, didesnei daliai renovuotinų būstų gyventojų būtent pirmieji renovacijos žingsniai kelia daugi...

  1
 • Lietuvos jūrų muziejuje šurmuliavo moksleiviai
  Lietuvos jūrų muziejuje šurmuliavo moksleiviai

  Lietuvos jūrų muziejuje praėjusią savaitę šurmuliavo kaip niekada daug moksleivių. Penktadienį jie rinkosi į renginį „Matyti MĖLYNAI – veikti ŽALIAI. Dedikacija jūrai“, skirtą Europos jūros dienai paminėti. Klaipėdos &b...

 • Škotų verslininko pėdsakai Klaipėdoje
  Škotų verslininko pėdsakai Klaipėdoje

  Gimtąją Škotiją palikęs sumanus vyras anuometiniame Mėmelyje tapo gerbiamu ir daug naujovių miestui atnešusiu verslininku. ...

 • Švedus domino ir pabėgėlių reikalai
  Švedus domino ir pabėgėlių reikalai

  Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas bendravo su uostamiestyje apsilankiusiais Švedijos Karalystės ambasados atstovais. ...

 • Klaipėdos savivaldybės kontrolierė gauna ir keistų skundų
  Klaipėdos savivaldybės kontrolierė gauna ir keistų skundų

  Klaipėdos savivaldybės administracijos bei miestui priklausančių įmonių veiklą kuruojanti savivaldybės kontrolierė Daiva Čeporiūtė teigė, jog be auditų, kuriuos tarnyba privalėjo atlikti, teko nagrinėti tiek politikų, tiek ir miesto gyventoj...

 • Teks suremti pečius: ar pakaks estakadai milijonų?
  Teks suremti pečius: ar pakaks estakadai milijonų?

  Baltijos prospekto ir Šilutės plento sankryžos rekonstrukcijai Vyriausybės sprendimu skirta 8,8 mln. eurų. Tačiau visos reikalingos sumos klausimas kol kas kybo ore. Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas mano: kam jau kam, bet šiam objektui...

  11
 • Laivų paradą uostamiestyje koregavo lietus
  Laivų paradą uostamiestyje koregavo lietus

  Navigacijos sezono pradžią skelbiantis laivų paradas šiemet buvo kitoks – tiek dalyvius, tiek ir žiūrovus pliekė lietaus šuorai ir talžė vėjas. Tačiau jūrine dvasia garsėjantys klaipėdiečiai nepabūgo – paradas įvyko, n...

 • Klaipėdiečiai bėgo už viltį
  Klaipėdiečiai bėgo už viltį

  Sekmadienį uostamiesčio gatvės prisipildė tūkstančiais "Vilties bėgimo" dalyvių, kurie taip reiškė paramą sergantiesiems onkologinėmis ligomis. Klaipėdoje, švenčiančioje savo 770 metų sukaktį, renginys startavo 15-ąjį ...

  4
 • Pajūrio pievose – mažasis varpenis
  Pajūrio pievose – mažasis varpenis

  Poledynmečio reliktu vadinama itin reta paparčių rūšis įsitvirtina pajūrio pievose. Prieš trejetą metų tikra sensacija tapo Pajūrio regioninio parko direkcijos darbuotojų atrasta mažųjų varpenių augavietė. ...

Daugiau straipsnių