Quantcast

Dėl nuslėptų ryšių su KGB iš rinkimų pašalintas kandidatas Klaipėdoje

  • Teksto dydis:

Dėl nuslėptų buvusių ryšių su sovietiniu saugumu pirmadienį iš savivaldos rinkimų pašalintas politinio komiteto „Ištikimi Klaipėdai“ kandidatas Algimantas Petras Žičkus.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) jį jau buvo registravusi kandidatu, tačiau penktadienį iš Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) gavo informaciją, kad A. P. Žičkus nenurodė slapta bendradarbiavęs su buvusios Sovietų Sąjungos specialiosiomis tarnybomis.

Rinkimų kodeksas numato, kad kandidatai privalo pranešti rinkėjams apie tokį savo biografijos faktą. To nepadariusieji negali kandidatuoti.

VRK pirmininkė Jolanta Petkevičienė pirmadienį nuo šio klausimo svarstymo nusišalino, nes A. P. Žičkus yra tolimas jos giminaitis.

Arvydo Vaitkaus vadovaujamo politinio komiteto sąraše A. P. Žičkus buvo įrašytas 18 numeriu. Inžinieriaus išsilavinimą turintis klaipėdietis anksčiau yra ėjęs koncerno „Vakarų statyba“ viceprezidento, bendrovės „Klaipėdos nafta“ technikos direktoriaus pareigas, šiuo metu jis prisistato kaip pensininkas-menininkas.

LGGRTC iš viso buvo pateikusi duomenis apie tris politikus, nedeklaravusius buvusių ryšių su KGB, tačiau du iš jų neregistruoti kandidatais jau sausio 17 dieną kaip neatitinkantys Rinkimų kodekso reikalavimų dėl kitų priežasčių.

Praėjusią savaitę VRK priėmė sprendimą registruoti 13 tūkst. 797 kandidatus į savivaldybių tarybų narius, 433 kandidatus į merus bei 467 partijų ir politinių komitetų sąrašus.

Savivaldybių tarybų ir merų rinkimai vyks kovo 5 dieną. Iš viso šiemet bus renkami 1498 savivaldybių tarybų nariai ir 60 merų. NAUJAUSI KOMENTARAI

Nuomonė

Nuomonė portretas
Tiesiog man trūksta aiškumo, jei žmogus buvo pakvistas apklausai saugumo iniciatyva, galimai tardymui, tai nėra ,mano supratimu, bendradarbiavimas. O jei dirbo stukačiumi, tada kita kalba. Tai turėtų būti aiškiai pasakyta.

O tai

O tai portretas
kas dar gal normalia dirbt valstybininku jei ne senasis ešelonas? Taigi tie jaunesni visi antiek gobši ir durni ka jau net nejuokinga Pasižiurėkit i seima. Jau nusirito iki raskevičiu vykdančiu tik p i deriu usakymus ir i škrypeliu žaliais akiniais prievatraujonciu vaikus

Žiauriai čia

Žiauriai čia portretas
Kokią baisią situaciją apturėjo, užsinorejęs į valdžiukę, būtų sau ramiai gyvenęs, niekas nesužinoję jo praeities, dabar per visus portalus, ant viso svieto paviešino.
VISI KOMENTARAI 12

Galerijos

Daugiau straipsnių