Dėl nuotraukos – per plauką nuo mirties

Fotografavimasis gražiame jūros fone ant ledinio kyšulio, nutįsusio link molo, dviem klaipėdietėms su mažais vaikais vos netapo tragedija. Mamos su dukromis įsmuko į ledinį Baltijos vandenį, iš kur tik ryžtingų ir drąsių praeivių dėka buvo išgelbėtos. Tą pačią dieną ant to paties ledo "liežuvio" jūroje fotografuotis lipo ne vienas klaipėdietis ir jiems tiesiog pasisekė, kad neįlūžo.

Praeiviai reagavo žaibiškai

Sekmadienio popietę pasivaikščiojimas Pirmojoje Melnragėje prie molo dviem mamoms su vaikais galėjo baigtis mirtimi. Moterys neapdairiai panoro įsiamžinti ant pašalusios jūros.

Fotografavimąsi įstabiame fone jos atsimins visą likusį gyvenimą.

Bepozuojant ledų sąnašos staiga susmego – ant jų stovėjusios keturios poilsiautojos ėmė skęsti.

Nelikus ledo tako viena mergaičių taip išsigando, kad supanikavusi iškart šoko į vandenį ir paniro iki krūtinės. Jai įkritus į vandenį ir prasidėjo visa gelbėjimo operacija.

Jei ne Valdo Butkaus, Modesto Bubliausko, Deniso Moskalenkos, Mindaugo Albrechto ir kitų vyrų greita reakcija, moterys su mergaitėmis veikiausiai būtų mirtinai sušalusios.

"Buvo sekundės reikalas"

Laimė, prie jūros saulėtą sekmadienį poilsiavo nemažai žmonių, tad buvusieji netoliese iškart suskubo į pagalbą.

Į ledinį vandenį įbridę narsuoliai, laikydamiesi už rankų, sudarė gyvą grandinę ir taip vieną po kitos ištraukė nelaimėles iš vandens. Pirmiausia išgelbėti vaikai.

Išplitus žiniai apie išgelbėjimą, žmonės negailėjo gerų žodžių vyrams, kurie esą verti ne tik liaupsių, bet ir apdovanojimų.

Pirmadienį Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas pakvietė gelbėtojus į rotušę, kur jiems asmeniškai padėkojo bei įteikė miesto herbą.

Kuklūs vyrai įsitikinę – taip būtų pasielgęs bet kuris vietoje jų buvęs žmogus.

Į miesto rotušę Klaipėdos vadovo pakviesti atėjo tik keli iš sekmadienio incidento herojų – V.Butkus (kairėje), M.Bubliauskas bei D.Moskalenka, gelbėję moteris ir vaikus prie molo Melnragėje. (Vytauto Liaudanskio nuotr.)

Šiandien 25-ąjį gimtadienį švenčiantis klaipėdietis M.Bubliauskas – vienas pirmųjų, atsidūręs vandenyje.

"Įkritus mergaitei ir jai pradėjus panikuoti, galvoje neliko nieko kita, kaip tik bėgti gelbėti. Taip atsidūrėme vandenyje. Nemačiau, kas vyksta aplinkui, skubėjau padėti ir tiek. Tai buvo sekundės reikalas. Jūra – negailestinga, gali įtraukti, ir mergaitės greitai būtų nelikę", – teigė pašnekovas.

Ištraukti vaiką iš ledinės jūros buvo nelengva.

"Rūbai prisisunkę vandens, ledas – ne tik paviršiuje, bet siekė ir dugną. Darėme, ką galėjome", – pasakojo M.Bubliauskas.

Jo žodžiais tariant, tai – visai ne žygdarbis, o pareiga padėti į nelaimę patekusiesiems.

Susijaudinę vyrai nė negalėjo atsakyti, kiek iš viso žmonių dalyvavo gelbėjimo operacijoje. Dėl adrenalino antplūdžio drąsuoliai esą net nespėję sušalti.

D.Moskalenkos teigimu, gelbėjimo planų niekas nekūrė, tam paprasčiausiai nebuvo laiko. Viskas įvyko savaime.

"Jei ne mes, lygiai tą patį būtų padarę kiti", – įsitikinęs šilutiškis V.Butkus.

Ledo takelis jūroje buvo itin siauras, tačiau ant jo tądien lipo ne tik nelaimėje atsidūrusios moterys su vaikais, bet ir kiti poilsiautojai. Tik laiko klausimas, kada jis būtų susmegęs.

Pirminiais duomenimis, medikų pagalbos sušlapusiems ir sušalusiems žmonėms neprireikė. Po incidento vyrai skubėjo į namus sušilti.

Verti geriausių žodžių

Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Marius Garbenis tvirtino, kad toks pilietiškumo, greitos reakcijos, ryžto ir pademonstruotos drąsos pavyzdys jį maloniai nustebino.

Sekmadienį iki pietų ant į jūrą nutįsusio ledo fotografuotis lipo ne vienas klaipėdietis ir jiems tiesiog pasisekė, kad neįlūžo. (Vytauto Liaudanskio nuotr.)

Yra buvęs ne vienas atvejis, kai žmonės, pamatę kokį incidentą, skambina gelbėtojams ir laukia, kaip nelaimėliams pasiseks. Šį kartą viskas buvo kitaip.

"Kai viešojoje erdvėje pamačiau filmuotą medžiagą, labai apsidžiaugiau tokiais pilietiškais klaipėdiečiais, kurie tikrąja ta žodžio prasme ištiesė pagalbos ranką, o ne laukė krante, kol gelbėtojai atvažiuos. Džiugu, kad tų vyrų buvo tiek daug, jie susikibo rankomis gyva grandine ir kad gelbėjo ne koks pavienis drąsuolis, kuris galėjo ir pražūti. Vienareikšmiškai, tai buvo didvyriškas ir pasiaukojamas poelgis", – klaipėdiečiams pagyrų negailėjo ugniagesių vadas.

M.Garbenis neslėpė, jog tai buvo jam žinomas pirmas atvejis, kai praeiviai taip suvienijo jėgas, kad išgelbėtų į nelaimę pakliuvusius žmones.

Tai visiškai netinkamas mamų pavyzdys vaikams, kurių gyvybei buvo sukelta grėsmė.

"Juk vanduo – ledinis, kas norėtų sušlapti, sušalti ir aukotis? O čia sureaguota buvo žaibiškai. Jų poelgis vertas apdovanojimo ir viešo pagerbimo. Tai yra puikus bendruomeniškumo pavyzdys. Tačiau yra ir kita šios istorijos pusė. Visuomenė turi suprasti, kad esant tokioms gamtinėms sąlygoms lipti ant ledo yra pavojinga, o dar su vaikais, tai apskritai neatsakingas elgesys, ir tik siekiant nusifotografuoti. Tai visiškai netinkamas mamų pavyzdys vaikams, kurių gyvybei buvo sukelta grėsmė", – pabrėžė M.Garbenis.

Dėl nuotraukos – rizika

Dėl sėkmingos nuotraukos entuziastai rizikuoja savo gyvybe ar net žūsta. Pavyzdžiui, Rumunijoje jauna mergina žuvo bandydama pasidaryti tobulą asmenukę užlipusi ant traukinio stogo.

Nelaimė įvyko, kai paauglė koja užkliudė viršuje buvusį elektros laidą – jos kūną nukrėtė 27 tūkst. voltų elektros srovė. Nudegusi pusę kūno rumunė mirė.NAUJAUSI KOMENTARAI

nuomonė

nuomonė portretas
Klaipėdoje dar yra tikrų vyrų. Ačiū.

Klaipediete

Klaipediete portretas
Didžiuojuosi didvyriais!

dėl burbulo

dėl burbulo portretas
gal geriau patylėk, kol vaikų teisių tarnyba nepradėjo domėtis tom vištom - supermatytėm, kad vaiku gyvybei sukėlė pavojų.
VISI KOMENTARAI 23
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • „Blusų“ turgaus prekeiviams stinga erdvės?
  „Blusų“ turgaus prekeiviams stinga erdvės?

  Šeštadienį Senajame turguje jau kaip tapo įprasta dūzgė vadinamasis „blusų“ turgus. Turgaus lankytojai už nedidelę kainą čia galėjo nusipirkti įvairių rankdarbių ir kitų originalių prekių. ...

  6
 • „Švyturio“ arenoje šurmuliavo sporto ir būrelių mugė
  „Švyturio“ arenoje šurmuliavo sporto ir būrelių mugė

  Šiandien Klaipėdos „Švyturio“ arenoje nuo ryto vyko sporto ir būrelių mugė. Šeimoms skirtoje mugėje tėvai galėjo užrašyti atžalas į įvairius būrelius, o vaikai išbandyti dominančias veiklas. ...

  1
 • Rudeniški orai neatgrasė – klaipėdiečiai traukia prie jūros
  Rudeniški orai neatgrasė – klaipėdiečiai traukia prie jūros

  Nors šeštadienio popietę pūtė stiprus gūsingas vėjas, būrys žmonių suskubo pasigrožėti banguojančia jūra. ...

 • Policijos darbas – ir melstis?
  Policijos darbas – ir melstis?

  Šios savaitės pradžioje Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai meldėsi Šilinės atlaiduose. Visa tai vyko darbo dieną darbo metu. ...

  22
 • Klaipėdos „Sodrai“ – naujas vadovas
  Klaipėdos „Sodrai“ – naujas vadovas

  Naujuoju Klaipėdos "Sodros" skyriaus vadovu tapo Mantas Bagočius. Jis šias pareigas eis artimiausius penkerius metus. Oficialiai uostamiesčio "Sodros" skyriaus vairą M.Bagočius perims pačioje rugsėjo pabaigoje. ...

  11
 • Sovietinę sistemą palaikė draudimai
  Sovietinę sistemą palaikė draudimai

  Nostalgija sovietiniams laikams šiandien kelia nuostabą jau vien todėl, kad tarybinė sistema besižavintys žmonės nenori prisiminti ne tik baisių anų laikų nepriteklių, bet ir žmogaus žodžio laisvės ribojimų, taip pat visuotinio sekimo, sk...

  148
 • Uostamiesčio kiemams ieškoma europinių pinigų
  Uostamiesčio kiemams ieškoma europinių pinigų

  Uostamiesčio taryba turės apsispręsti, ar pritarti daugiabučių kiemų tvarkymo projektui, kuriam įgyvendinti prašoma europinių pinigų. ...

  17
 • Klaipėdiečiai šiemet negrybaus?
  Klaipėdiečiai šiemet negrybaus?

  Tikriems grybautojams šis ruduo pajūryje kelia tik liūdesį – dėl sausros miškuose grybų nėra. Net speciali mikologų grupė, atvykusi į ekspediciją Neringos miškuose, savo tyrimams tesugebėjo rasti vos penkis grybus. ...

  4
 • V. Žukova: akmuo turi sielą
  V. Žukova: akmuo turi sielą

  „Mes manome, kad akmuo yra negyvas. Klystame. Toji paslaptinga gyvybė kalba kita kalba ir žadina žmoguje kitokius pojūčius. Jis kažką tau nori pasakyti arba tu kažką jame gali pamatyti pats“, – teigia savita kūryba stebinanti menini...

  2
 • Pajūryje – it gūdų rudenį
  Pajūryje – it gūdų rudenį

  Artėjančią savaitę orai privers pamiršti vasarišką šilumą – pūs gūsingas vėjas, pliaups kaip iš kibiro, bobų vasara net nekvepės. ...

Daugiau straipsnių