Dėl leidimo nuomoti dviračius uostamiestyje – kryžiaus keliai

Dviračių nuoma jau penkmetį užsiimantis verslininkas Kornelijus Kasiliauskas jaučiasi atsimušęs į biurokratinę sieną. Privačioje teritorijoje veiklą vykdantis vyras esą be jokio pagrindo yra priverstas tai daryti nelegaliai ir savo tiesą žada įrodinėti teismuose.

Negali dirbti

Maždaug prieš mėnesį Klaipėdos savivaldybės atstovai sulaukė K.Kasiliausko prašymo nuomoti dviračius prie prekybos centro "Šilas" esančiame sklype.

Verslininko užklausa nustatyta tvarka buvo nusiųsta derinti miesto vyriausiajam dailininkui ir galiausiai – atmesta.

"Dviračių nuomos punktas čia veikia nuo 2013-ųjų. Visada viskas buvo gerai. Bet šiemet, įpusėjus sezonui, esu priverstas užsidaryti dėl tam tikrų atsiradusių reikalavimų – neva turiu aptverti teritoriją, ir tik joje žmonės galėtų važinėti dviračiu. Absurdas", – stebėjosi K.Kasiliauskas.

Esą, norėdamas gauti leidimą veiklai, jis turėtų atlikti daugybę procedūrų.

Cirkas gali, o aš – ne.

"Situacija tokia – dviračių nuoma privačioje valdoje yra neleidžiama, nes aš neužtikrinu, kad mano veikla bus vykdoma tik toje teritorijoje, kurioje dirbu. Tai reiškia, kad dviratis negali išvažiuoti iš nuomos punkto. Kaip galiu tai garantuoti? Nori, kad užtverčiau, nubraižyčiau sklypo ribas, maršrutą, kuriuo bus važinėjama. Nėra logikos. Kodėl negaliu užsiimti verslu komercinės paskirties žemėje? Cirkas gali, o aš – ne. Net ir be konteinerinio biuro man neleidžia dirbti. Sakiau, jei labai trukdo, galiu patraukti", – audrinosi vyras.

"Galioja teisės aktai"

Šiuo metu klaipėdietis nuomoja dviračius neturėdamas tam leidimo, todėl buvo įspėtas kontrolierių.

Jeigu ir toliau bus verčiamas išsikelti, kreipsis į teismą.

"Taip visko tikrai nepaliksiu. Domėjausi, kokia situacija yra Vilniuje, pasirodo, ten viskas paprasčiau. Jei išsinuomoji vietą, turi patentą, tai tau laisvai išduoda leidimą", – tikino K.Kasiliauskas.

Klaipėdos miesto savivaldybės Licencijų, leidimų ir vartotojų teisių apsaugos skyriaus vyriausiajam specialistui Rimantui Armonui ši situacija gerai žinoma.

Esą nėra pagrindo manyti, kad savivaldybės klerkai siekia sužlugdyti smulkųjį verslą.

Paprasčiausiai galioja tesės aktai, kurie visiems yra vienodi, o "Klaipėdoje, kaip ir kituose miestuose, apstu verslininkų, kurie puikiai vysto savo veiklą jų laikydamiesi".

"Jokių naujų reikalavimų neįvedėme. Tiesiog buvo atmestas verslininko prašymas, kadangi jis ten atsivežė kažkokią būdą, pametė prie centrinės gatvės ir nori, kad leidimą jam išduotume. Laikinas statinys tikrai prastos išvaizdos ir neatitinka reikalavimų. Buvo aiškiai pasakyta, kad jis turi pateikti projektą, o verslininkas to nenori daryti ir dabar skundžiasi visoms instancijoms, neva savivaldybė žlugdo smulkųjį verslą", – aiškino R.Armonas.

Principo reikalas?

Esą verslininkas neturėtų apeliuoti 2016-aisiais jam išduotu leidimu, nes pats jau antrus metus dirba neturėdamas tam teisės.

Negali miestas virsti būdų stovėjimo aikštele.

"Praėjo dveji metai, niekas vietoje gi nestovi. Iš mūsų yra reikalaujama vieno, o verslininkai nori bet kaip ir bet kur. Kažkoks reguliavimas turi būti. Galiausiai 2015 m. parengtame dviračių takų ir nuomos punktų plane nėra numatytas punktas prie "Šilo". O jeigu jau nori, tai, būk malonus, daryk tvarkingai ir kultūringai. Klaipėdoje veikia dviračių mainų paslauga, yra padaryti gražūs stoveliai, kurie dera prie miesto estetinio vaizdo. Bet nori atvežti nusidėvėjusią mašinos būdą ir pastatyti ją miesto centre. Jeigu skųsis, reikalavimai juk nepasikeis. Ne mūsų problema, jei jis neturi, kur laikyti dviračių. Negali miestas virsti būdų stovėjimo aikštele. Dabar ten dar ir cirkas šalia, atrodo kaip Honkonge, dar baisiau", – širdo valdininkas.

Pasak R.Armono, anksčiau prašymų vykdyti veiką privačiuose sklypuose būdavo mažiau, šiemet jų skaičius smarkiai išaugo.

"Tai jau tapo principo reikalu – arba leisti visiems norintiesiems, arba laikytis vienos nuomonės", – atrėmė pašnekovas.

Esą blogiausia, kad teisės aktuose nėra aiškiai reglamentuota, ką galima daryti privačiuose sklypuose, o vienas nepageidaujamų reiškinių – "visokių neaiškių laikinų statinių atsiradimas".

"Nė viename Lietuvos mieste nerasite tiek vietų smulkiajam verslui, kiek jų yra sukurta Klaipėdoje. Bet negalima daryti bet kaip ir bet kur. Kai kurie to nenori suprasti. Jų interesai yra aukščiau visko. Nesvarbu nei tvarka, nei išvaizda. Svarbu tik momentinį verslą padaryti, o paskui nors dangus tegul griūva", – dėstė R.Armonas.

Klaipėdos savivaldybės Kontrolės ir prevencijos poskyrio vedėjas Saulius Valiulis įspėjo, kad verslininkas bus stebimas Viešosios tvarkos specialistų ir baudžiamas, jei neturės leidimo veiklai.

"Už mažareikšmį pažeidimą jam buvo pareikšta žodinė pastaba, administracinės bylos nepradėjome. Jeigu nesustabdys veiklos, verslininkui grės piniginės baudos. 8 eurai, vėliau – nuo 30 iki 80 eurų", – kalbėjo S.Valiulis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kornelijus

Kornelijus portretas
Budele ar kas ne esme,dviraciu nuoma draudziama ir be budeles. Projektai ne esme.

klp

klp portretas
gal bųdelę ne autobusų stotelėje reikia statyti

Honkongas

Honkongas portretas
pagaliau ir niekinis budeliu verslas bus sustabdytas
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių