Dėl gatvių pavadinimų Klaipėdoje – nesutarimai

Prašoma vėl persvarstyti trijų rekomenduotų gatvių, kurioms ketinama suteikti istorinių asmenybių vardus, pavadinimus. Esą pasiūlyti pavadinimai – per ilgi, asmenybės – mažai žinomos, todėl Žymių žmonių, istorinių datų, įvykių įamžinimo ir gatvių pavadinimų suteikimo komisijos prašyta ieškoti kito sprendimo.

Giruliuose suplanuotos trys naujos gatvės. Jas buvo rekomenduota pavadinti Johano Adolfo Klempo, Heinricho ir Vilhelmo Pyčų bei Eduardo Franco vardais.

Šie žmonės – garbūs klaipėdiečiai, prisidėję prie kurorto vystymo Giruliuose.

Tačiau Valstybinė lietuvių kalbos komisija (VLKK), įvertinusi šitą siūlymą, savo rašte pabrėžė, kad gatvės pavadinimas H. ir V.Pyčų gatvė dėl ilgo pavadinimo žmonių gali būti trumpinama Pyčų ar Brolių Pyčų g.

Todėl esą reikia pasvarstyti kitą gatvės pavadinimo arba kitą asmenybių įamžinimo formą.

Žymių žmonių, istorinių datų, įvykių įamžinimo ir gatvių pavadinimų suteikimo komisijos narys daktaras Albinas Drukteinis nepritarė VLKK pasiūlymui ir pastebėjo, kad nėra tradicijos gatvės pavadinime vartoti žodį "brolių", taip pat atkreipė dėmesį, kad minėtieji H. ir V.Pyčai dirbo ne tą patį darbą Giruliuose.

O pavadinti gatvę tiesiog Pyčų gatve negalima, nes per mažai informacijos, todėl žmonių tai gali būti suprasta kaip vietovardis, o ne asmenvardis.

Jam antrino ir kitas Žymių žmonių, istorinių datų, įvykių įamžinimo ir gatvių pavadinimų suteikimo komisijos narys, istorikas Vasilijus Safronovas.

Anot jo, žodis "broliai" pavadinime būtų neaiškus, kurie čia broliai, nes Pyčų pavardės šiame krašte buvo labai paplitusios.

Beje, jau anksčiau ir patys miesto politikai, ne tik kalbininkai, siūlė ieškoti paprastesnio naujų gatvių pavadinimų varianto, esą koks nors pasiklydęs vaikas gali neprisiminti, kokioje gatvėje jis gyvena.

"Tai pavadinkime Pirmoji, Antroji, Trečioji gatvė, tada bus ir vaikams, ir politikams aišku", – ironizavo V.Safronovas.

Žymių žmonių, istorinių datų, įvykių įamžinimo ir gatvių pavadinimų suteikimo komisija priėjo išvadą gatvių pavadinimams siūlomus vardus trumpinti iki pirmos raidės, tuomet būtų J.A.Klempo, H. ir V.Pyčų bei E.Franco gatvės.

Tai sistemiškumo nepažeistų, nes Klaipėdoje jau yra I.Simonaitytės, K.Donelaičio ir S.Daukanto gatvės.

Tačiau klausimas, ar ir šiam siūlymui pritars Klaipėdos politikai.NAUJAUSI KOMENTARAI

to ooooooooooooooo

to ooooooooooooooo portretas
prie ko čia dūda,idiote?

o

o portretas
nustatyti pavadinimus privalo tautieciai ir cia kitos rases neprivalo kistis nes tai musu salis ir musu tauta o meras privalo komisija formuot is garbingu tautieciu is toriku humanitaru ..ir daugumos tuomet nebus problemu taip kad pusk i duda ir rink isnaujo tik be jokiu titovininku SUPRATAI cia ne grigeo smarve o rimciau?...

gudas

gudas portretas
kodėl kišasi vilnius, mes savo mieste kaip norime taip ir vadiname
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių