Daugiabučių renovacija karantino metu: medžiagų trūkumas gali sulėtinti tempus

 • Teksto dydis:

Nuo 2013 metų Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos įgyvendinimo metu šalyje buvo atnaujinta beveik 2500 daugiabučių. Šiuo metu Lietuvoje apie 130 statybų sektoriaus bendrovių vykdo 420 daugiabučių atnaujinimo projektus, kurių įgyvendinimui naujus iššūkius meta vis dar tebesitęsiantis karantinas.

Būsto energijos taupymo agentūra (toliau – Agentūra), siekdama išsiaiškinti galimas karantino įtakas daugiabučių renovacijai, atliko šiuo metu daugiausiai daugiabučių atnaujinimo projektų įgyvendinančių rangovinių organizacijų apklausą. Apklausos rezultatai atskleidžia, jog karantino metu susiformavo kelios esminės renovacijos tendencijos.

Pagrindinė ir svarbiausia šių dienų tendencija – karantinas daugiabučių renovacijos nesustabdė. Priešingai – nepaisant kylančių iššūkių, didžioji dalis projektų ir toliau sėkmingai įgyvendinami.

„Karantinas renovacijos tikrai nesustabdė – 80-90 proc. mūsų turimų objektų yra gyvybingi, juose vyksta darbai. Tiesa, su problemomis susiduriama keičiant langus ar santechniką, t. y. tuomet, kai reikia patekti į vidų – nors dirbame laikydamiesi visų Valstybinės darbo inspekcijos rekomendacijų atliekant renovacijos darbus karantino metu, tačiau gyventojai šiandien dar prisibijo įsileisti į butus“, – pasakoja Andrius Gudaitis, šiuo metu daugiausiai renovacijos projektų įgyvendinančios įmonės renovacijos departamento direktorius.

Dar viena naujai įsitvirtinusi renovacijos rinkos tendencija – pastaruoju metu išaugusi darbo jėgos pasiūla. Visi kalbinti įmonių vadovai tvirtino, kad šiuo metu su darbo jėgos trūkumu jau nebesusiduria, priešingai – sulaukia didelio susidomėjimo.

Kylantis iššūkis – statybinių medžiagų trūkumas

Apklausos metu išryškėjo dabartinės daugiabučių renovacijos rinkos didžiausia problema – statybinių medžiagų trūkumas, kuris sulėtins renovacijos darbų eigą.

„Atskiri darbai stoja dėl medžiagų trūkumo. Ne maža dalis apdailos medžiagų gaminamos Italijos, Ispanijos gamyklose, kurios neveikia jau keletą mėnesių. Be to, sutrikusi ir visa logistikos grandinė, tad, natūralu, kad atskirų projektų įgyvendinimas gali užtrukti“, – apie susiklosčiusią situaciją pasakoja šiuo metu 11 renovacijos projektų įgyvendinančios įmonės vadovas Vitas Stulgė.

Kitos įmonės atstovas patvirtina, kad tiekėjai pranešė apie kai kurių apdailos medžiagų vėlavimą, kuris galimai užtruks 3-4 mėnesius. Todėl stengiamasi ieškoti alternatyvų, t. y. analogiškų medžiagų, kurios galėtų būti pristatytos greičiau.

Dėl karantino dalis projektų gali vėluoti

Pasak BETA direktoriaus Valiaus Serbentos, šiandien sudėtinga įvertinti, kokį poveikį karantinas turės daugiabučių modernizacijos procesams – tai neišvengiamai priklausys nuo karantino trukmės.

„Agentūros vykdytos apklausos rezultatai bei dabartinės rinkos tendencijos leidžia manyti, jog karantinas daugiabučių renovacijos rinkai ilgalaikių neigiamų pasekmių neturėtų sukelti. Tačiau vertinant iš trumpalaikės perspektyvos, tikėtina, jog dalis projektų gali vėluoti dėl karantino metu sutrikusios medžiagų gamybos ir tiekimo rinkos“, – teigia V. Serbenta.

BETA informuoja, kad įgyvendinant Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą nuo 2013 metų šalyje buvo atnaujinta beveik 2500 daugiabučių, kurių investicijos siekia apie 700 mln. eurų.NAUJAUSI KOMENTARAI

pasaulio pabaiga su smegenelem

pasaulio pabaiga su smegenelem portretas
o kaip sukciai,bankai pasipelnis jeigu neras -durniuku,liems nesvarbu kas yra karas,maras ,tik duok pinigu,neber protingu ,mastanciu,saziningu zmoniu,tik pinigai,pinigai,greit nebereiks nieko ponuliai,,,,,,,

Nors per karantiną nelotumėt apie renovaciją

Nors per karantiną nelotumėt apie renovaciją portretas
šiuo sunkiu laiku, kai miršta nekalti žmonės, darbų nėra, pinigų nėra, o jie vis tas renovacijas kiša. Vieną kartą užsičiaupkit, ir nesukit galvos Lietuvos daugiabučių gyventojams. Dabar gal jau laikas stabdyt renovacijas kokiems 10-čiai metų, pakol atsigaus gyventojai ir visa ekonomika, po šitos pandemijos. Čia ir durnam aišku kad niekas nebenori rennvuotis, tik žiūri kaip reiks išgyvent praradus darbus.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių