Dangės per dieną nesutvarkys: grožėtis pakrante trukdo daugybė kliūčių

Dangei vietos upeivių ir turistų antplūdžio dar teks palaukti. Po reguliaraus patikrinimo biudžetinės įstaigos „Klaipėdos paplūdimiai“ atstovai pažadėjo iki vasaros sutvarkyti navigacinius ženklus. Kada Dangės pakrantėje bus galima švartuotis pontoninėse prieplaukose, paaiškės nebent pavasarį.

„Per vieną dieną visko nepadarysime, bet po truputį judame į priekį“, – tikino „Klaipėdos paplūdimių“ direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Siakki.

Jis svarstė, kad galima įrengti stoteles laivams prie Klaipėdos universiteto Botanikos sodo, Tauralaukio, Medelyno ir Plytinės rajonuose.

„Kur yra į ką pasižiūrėti – išlipti, pasidairyti. Kad būtų ne šiaip vieta, o žmonių traukos centras“, – sakė A.Siakki.

Tačiau klaipėdiečiams ir turistams Dangės pakrante naudotis ir grožėtis vis dar trukdo daugybė kliūčių.

„Yra vietų, kur reikia medžius patraukti, krantai apžėlę. Ateityje reikės ir dugną valyti, kad netrukdytų laivams“, – planuojamus darbus vardijo A.Siakki.

„Klaipėdos paplūdimiai“ rūpinasi beveik 13 kilometrų per miestą vingiuojančios Dangės ruožu.

Saugiai laivybai užtikrinti reguliariai matuojamas upės gylis ir vertinama jos būklė.

„Pažiūrėjome, kur yra povandeninės, oro komunikacijos, – vamzdžiai, elektros tinklai, ryšio kabeliai, dujos. Kur galima švartuotis, inkarą išmesti“, – paaiškino A.Siakki.

Kol kas apžiūrėta teritorija iki Tauralaukio tilto. Vėliau ketinama įvertinti upės būklę iki pat Žaliojo slėnio.

„Dar pažiūrėsime, kaip viskas atrodys pavasarį, nes šiemet žiema tikrai gili“, – paaiškino A.Siakki.

Dangės pakrantę neabejotinai paveiks potvyniai ir ledonešis.

„Paplovus šaknis, medžiai virsta į vandenį. Po to guli užtvėrę pusę upės. Užutėkyje susidaro sąnašos – viską apžiūrėsime, pamatuosime“, – pasakojo direktoriaus pavaduotojas.

Dabar „Klaipėdos paplūdimiai“ renka informaciją bei analizuoja vizijas, kaip Dangės pakrantės galėtų privilioti daugiau klaipėdiečių ir turistų.

Iki šiol sukurtas ne vienas planas. Laivybos galimybėmis Klaipėdos upėje domėjosi net Vilniaus verslininkai.

Tačiau kol kas konkreti tik viena data – iki vasaros laivybos sezono pradžios ketinama sutvarkyti navigacinius ženklus.NAUJAUSI KOMENTARAI

tai tas

tai tas portretas
Siakis gal jūrų inžinierijos specialistas? Gal yra daug krantiniu sukales, švartovkes žino, sroves srautus išstudijaves?:D) Pinigu srautus..:D)

Danė

Danė portretas
Begalinės nesąmones dėl Dangės. Savivaldybė ir tik ji su beveik 500 tarnautojų valdo ir tvarko ir prižiūri miesto upes, tvenkinius ... Kažkokia gėda, nonsensas kad atsirado nauji veikėjai savivaldybės įmonėje "Kl. papludimiai" ir drįsta skleist nesąmones... Atsirado gelbėtojas A.Siakki ir jis, mat viską žino kur geriausiai prieplaukas statyti ,medžius kirsti ir t.t. Bet ,aiškiai nežino kodėl Dangėje negalima maudytis ir kodėl gelbėtojų ten nereikia..........

Senjoras..

Senjoras.. portretas
kaip ir keliams, upės vagai prižiūrėti reikia kasmet skirti lėšas ir nuosekliai miesto ribose įrėminti krantines ir valyti upės dugną.
VISI KOMENTARAI 13
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių