Darbo inspekcija Klaipėdos universitetinėje ligoninėje nustatė pažeidimų

Atlikus patikrinimą dėl personalui neužtikrinamų saugių darbo sąlygų, Klaipėdos universitetinėje ligoninėje nustatyta pažeidimų, o jo metu surinkta medžiaga perduota teisėsaugai, pirmadienį pranešė Valstybinė darbo inspekcija (VDI).

„Tyrimas Klaipėdos universitetinėje ligoninėje pradėtas ginant viešąjį interesą ir gavus Lietuvos medikams atstovaujančių organizacijų atstovų kreipimąsi į VDI su prašymu patikrinti įstaigas dėl  pasiruošimo kovai su COVID-19 infekcija bei darbuotojų saugių darbo sąlygų užtikrinimo“, – rašoma pranešime.

Kaip teigia Darbo inspekcija, patikrinimo metu surinkta medžiaga su nustatytais pažeidimais bus perduota atsakingoms institucijoms, vykdančioms ikiteisminį tyrimą.

„Saugant ikiteisminio tyrimo paslaptį ir laikantis nekaltumo prezumpcijos principo, ši tyrimo medžiaga neviešinama“, – praneša VDI.

Anot inspekcijos, šiuo metu sveikatos priežiūros įstaigos toliau inspektuojamos, tikrinant ar jos laikosi parengtų rekomendacijų, skirtų medicinos darbuotojų apsaugai nuo COVID-19 viruso. Jei nėra galimybių atlikti patikrinimo nuotoliniu būdu, sveikatos priežiūros įstaigos tikrinamos apsilankant patikros vietoje.

Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūra, ikiteisminio tyrimo veiksmus pavesta atlikti Specialiųjų tyrimų tarnybos Klaipėdos valdybai.

Tyrimas pradėtas dėl kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimo, darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų pažeidimo ir tarnybos pareigų neatlikimo.

Prokuratūra teigė nusprendusi pradėti tyrimą, kai buvo išnagrinėtas Generalinei prokuratūrai pateiktas Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos pasirašytas pareiškimas, kuris grindžiamas šioje ligoninėje atliktų patikrinimų metu nustatytomis aplinkybėmis bei išvadomis.

Balandžio pradžioje dėl infekcijų kontrolės pažeidimų buvo sustabdyta didelės dalies Klaipėdos universitetinės ligoninės skyrių veikla.

A. Veryga anksčiau teigė, kad Klaipėdos universitetinėje ligoninėje buvo kilę daug rizikos tiek personalui, tiek pacientams užsikrėsti, tinkamai neorganizuota infekcijų kontrolė.NAUJAUSI KOMENTARAI

ArturKlp

ArturKlp portretas
Vadovai supuvę Klaipėdos, todėl ir betvarkė. Balsuokit toliau už už GrubliaNušonį, patys išsirinkot tai ir neverkit, kokia liaudis tokia ir valdžia.

gandragalviams

gandragalviams portretas
Kaip sovietiniais laikas-po prosbe trudiasciesia-didysis Lietuvos ASILAS keršyja merui per KUL.Šuo negali tiesiogiai įkąsti tai kenčia kiti.Nors tokių pažeidimų pilna visose ligoninėse.Kodėl nutilo skandalas Kaune.Todėl ,kad meras gandragalvių gerbėjas

Ona

Ona portretas
Va matai, _ir skalikai kažką rado kai "šeimininks pasakė fas..... o iki šiol kas skalikus šėre? Kas iki grindų lankstėsi eiliniam eskulapui, o į Janušonio kabinetą net nebandė įeiti?
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių