A. Veryga: kalbos apie Klaipėdos ligoninės užvaldymą – politinės paskalos

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad ministerija tikėjosi sujungti uostamiestyje veikiančias ligonines, tačiau kalbas apie siekį užvaldyti Klaipėdos universitetinę ligoninę vertina kaip politines paskalas.

„Su Klaipėdos meru tiek viešint Klaipėdoje, tiek merui atvykus čia, į Vilnių, buvo susitikta ne kartą, ne kartą buvo klabėta apie Klaipėdos ligoninių tinklo išdėstymą, apie galimybę Klaipėdoje turėti trečią vietą Lietuvoje, kur galėtų būti labai stiprus universitetinis ligoninių centras. Tam, kad tokią idėją būtų galima realizuoti, reikėtų tas įstaigas apjungti“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė A. Veryga.

„Deja, savivaldybė priėmė savus sprendimus, nepaisant mūsų pokalbių su meru, išsirinko vadovą, pasiskyrė jį greituoju būdu. Ne mūsų kompetencijoje spręsti dėl šio vadovo, dar kartą galiu pakartoti – dėl Vinso Janušonio sprendimus gali priiminėti tik savivaldybė (...) Visos kalbos apie kažkokius galimus ligoninės užvaldymus yra politinės paskalos, į kurias kviesčiau rimtai nežiūrėti“, – pridūrė jis.

Pasak sveikatos apsaugos ministro, apjungus uostamiestyje veikiančias ligonines, bendrais jų steigėjais būtų tapę universitetai, savivaldybė bei ministerija.

Kaip LRT Tyrimų skyriui teigė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, siekdama įgyvendinti tokius planus ministerija bandė stiprinti savo įtaką uostamiesčio ligoninėse.

„Taip tiesmukiškai, kad būtų pasakyta, kad „taip, norime perimti“ – ne, tokio tiesmuko reikalavimo ar imperatyvaus noro nebuvo. Bet... Pažiūrėkime, kiek būta įvairių bandymų vienaip ar kitaip padaryti visas Klaipėdos ligonines vieno pavaldumo arba vienam šeimininkui priklausančias. Tokių siūlymų buvo ir svarstymo eigoje, ir įstatymo pakeitimai jau buvo rengiami, kiek pamenu“, – kalbėjo jis.

A. Veryga sako, kad tokie pasvarstymai jam atrodo keisti.

„Man, tiesą sakant, keista girdėti tokius pasvarstymus, kai universitetai ar ligoninės, aptarinėjant tokią situaciją, yra pateikinėjami, uždedant, nežinau, gal nusikalstamų grupuočių, kurios nori užvaldyti Lietuvą, atspalvį. Norėčiau paprašyti tokių palyginimų nenaudoti“, – sakė ministras.

Respublikinės Klaipėdos ir Klaipėdos jūrininkų ligoninių steigėja yra Sveikatos apsaugos ministerija, Klaipėdos universitetinės ligoninės – uostamiesčio savivaldybė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ligoniui

Ligoniui portretas
Jūsų istorija rodo kad Janušonis buvo per geras tiems kurie dabar prieš jį sukilo. Jeigu būtų buves visur lendantis, griežtai reikalaujantis darbo kokybės ir eskulapams nei minutės neduodantis ramybės gadas tai viskas dirbtu vokiška tvarka.O ne tep

Ligonis

Ligonis portretas
Pasisakysiu, negaliu tylėti. Prieš metus H.Manto gatvėje išėjęs iš kavinės netekau sąmonės. Prasibudau greitosios pagalbos automobilyje KUL priėmimo skyriuje. Nuvedė pas budintį terapeutą paėmė kraują, padarė kardiogramą, sako reikėtų padaryti galvos tomografiją. Gerai. Palaukit, sako. Einu į koridorių ir girdžiu pokalbį: O tai kur raktas nuo tomografo kabineto (kabinetas priėmimo skyriaus 1-am aukšte patalpose), kitas veikėjas baltu chalatu atsako nežinau, nėra rakto. Po kelių minučių girdžiu pokalbį, kad raktas pas kažkokį gydytoją namuose. OK. Laukiu dvi valandas. Kažkas atveža raktą, tada jau pagaliau padarė galvos tomografiją. Nežinau, nesuprantu ar čia normali situacija, laukti rakto nuo tomografijos kabineto dvi valandas. Kokie toje KUL "algoritmai"?

Renata Sen

Renata Sen portretas
Gal KUL dabartiniu metu ir nesusitvarkė su savo funkcijomis ir darbo organizavimu, bet apie poną Janušonį aš, kaip pilietė, galiu pasakyti, kad ne kiekvienas aukštas vadovas, atvejais kai būtina paprastam žmogui, yra geraširdiškas. Kažkada gerb.Janušonis parodė pilietiškumą ir leido visuomenininkams savo vadovaujamos ligoninės foje rinkti parašus dėl jų iniciatyvos.Buvau nustebinta šio vadovo sąmoningumu (kitos poliklinikos ir ligoninės atsisakė kategoriškai) ir dabar negaliu nutylėti šio fakto skaitydama visokius kraugeriškus reikalavimus jo atžvilgiu. Specialistas, geras vadovas yra gerai, bet specialistas-vadovas su Širdim ir Supratimu yra nepaprasta ir reta. Ir labai reikalinga mūsų sudaiktėjusioje visuomenėje. Atsimindama tuos laikus dar kartą dėkoju gerb. Janušoniui ir kviečiu oponentus pagalvoti
VISI KOMENTARAI 34
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių