Automatinis krūtų echoskopas pranoko lūkesčius

 • Teksto dydis:

Metų pradžioje Respublikinės Klaipėdos ligoninės Krūtų diagnostikos centras pasipildė nauja įranga – moderniu automatiniu echoskopu, skirtu ankstyvai krūtų vėžio diagnostikai. Nuo tyrimo senuoju echoskopu jis skiriasi tuo, kad automatiniu echoskopu skenavimą atlieka nebe gydytojas, o technologė. Tai specialistams leidžia vertinimui skirti daugiau laiko ir peržiūrėti vaizdus nuotoliniu būdu.

Aptinka mažesnius darinius

Vakarų Lietuvoje labai trūksta mamoradiologų (krūtų radiologų), todėl dabar yra galimybė samdyti specialistus, dirbančius kituose Lietuvos krūties diagnostikos centruose.

Radiologus džiugina ir įrenginio raiška.

„Raiška – nepalyginamai geresnė negu rankinio echoskopo. Pastebėjome ir suradome tokius mažus onkologinius darinius krūtyse, kokių iki šiol nepavykdavo pamatyti. Anksčiau manydavome, kad surasti 6 mm onkologinius darinius yra labai ankstyva diagnostika, bet automatiniu echoskopu aptinkame perpus mažesnius. Vien per kovą nustatėme du apie 3 mm onkologinius darinius. Tikrai puikus aparatas“, – džiaugsmo dėl galimybės kuo anksčiau diagnozuoti krūtų vėžinį susirgimą neslėpė gydytojas radiologas Liudvikas Granickas.

Tyrimą automatiniu echoskopu turėtų rinktis tos pacientės, kurios neturi jokių nusiskundimų.

Galima palyginti

Gydytojai džiaugiasi ir tuo, kad naujuoju echoskopu atlikti vaizdai išsaugomi skaitmeninėje sistemoje, todėl dabar galima bet kada juos peržiūrėti.

Po metų ar dvejų, pacientei dar kartą atlikus echoskopiją, naujus vaizdus galima palyginti su ankstesniais.

Radiologų teigimu, tai labai svarbu vertinant naujai atsiradusius pakitimus, yra galimybė konsultuotis su kitais specialistais.

Tyrimas naujuoju echoskopu trunka perpus  trumpiau, nei atliekant įprastą echoskopiją, todėl ir pačių tyrimų galima atlikti daugiau: iki 30 per dieną.

Įspėjimas: L.Granicko teigimu, kad ir koks būtų patogus ar geras tyrimas automatiniu echoskopu, jis rekomenduojamas ne visoms. (Respublikinės Klaipėdos ligoninės nuotr.)

Rekomenduojama ne visoms

Tyrimą automatiniu echoskopu labai pamėgo pacientės, tačiau radiologas L.Granickas įspėja: kad ir koks būtų patogus ar geras šis tyrimas, jis rekomenduojamas ne visoms.

Gydytojo teigimu, tyrimą automatiniu echoskopu turėtų rinktis tos pacientės, kurios neturi jokių nusiskundimų.

„Visa esmė tai, kad tyrimo naujuoju echoskopu vaizdus mes peržiūrime kompiuteryje savo darbo vietoje, o atsakymą pacientė gali rasti internetiniame puslapyje esveikata.lt. Tai reiškia, kad su gydytoju pacientės nesusitinka, todėl lieka be asmeninio kontakto. Jeigu pacientė neturi jokių nusiskundimų, kontaktas su gydytoju nėra reikalingas. Įvertinus vaizdus ir esant pakitimų, moteris pakartotinai iškviečiama ir konsultuojama gydytojo radiologo arba chirurgo. Tačiau, jeigu pacientė skundžiasi skausmu arba čiuopia sustandėjimą krūtyse, išsityrusi automatiniu krūtų echoskopu lieka be gydytojo konsultacijos, kuri tokioms pacientėms – būtina“, – paaiškino gydytojas L.Granickas.

Pasak gydytojo, pasitaiko atvejų, kad pacientėms, turinčioms nusiskundimų, tyrimas nerodo jokio onkologinio susirgimo, bet, išsityrusios automatiniu echoskopu ir neaptarusios tyrimo rezultatų su gydytoju, šios moterys nerimauja dėl savo būklės, dažnai blaškosi ieškodamos kitų specialistų pagalbos.

Tokioms pacientėms gydytojas pataria iš karto registruotis tyrimui rankiniu echoskopu, kad situaciją galėtų aptarti su gydytoju.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių