Atšalus orui – pavojus veido odai (kaukių, kuriomis galite palepinti odą, receptai)

Šaltojo sezono metu žmogaus veido oda patiria dvigubą šoką. Ją neigiamai veikia ne tik žvarbus oras, vėjas ar sniegas, bet ir patalpose bei automobiliuose veikiantys kondicionieriai. Specialistų teigimu, atšalus, odai būtina ypatinga priežiūra.

Šaltojo sezono metu žmogaus veido oda patiria dvigubą šoką. Ją neigiamai veikia ne tik žvarbus oras, vėjas ar sniegas, bet ir patalpose bei automobiliuose veikiantys kondicionieriai. Specialistų teigimu, atšalus, odai būtina ypatinga priežiūra.

Rūpinasi pasekmėmis

Kaip teigė Respublikinės Klaipėdos ligoninės Odos ir venerinių ligų poliklinikos vedėja, gydytoja dermatovenerologė Aldona Kajutytė, jau dabar, įpusėjus gruodžiui, įstaigoje apsilanko pacientų, kurie skundžiasi nužvarbusia ir sudirgusia veido ar rankų oda.

Jos teigimu, žmonės į medikus dažniausiai kreipiasi jau atsiradus pasekmėms – odos pakitimai tampa akivaizdūs ir pradeda trukdyti.

Dažniausiai dėl neigiamo aplinkos poveikio žiemą oda gali parausti, šerpetoti, jei ji problemiška, požymiai dar ryškesni. Be to, gali būti jaučiamas niežėjimas, deginimo jausmas, oda gali patinti, būti išberta, trūkinėti.

Medikė informavo, kad besirūpinant veido oda žiemą, viską reikia daryti atvirkščiai nei vasarą.

Sukuria apsauginę plėvelę

"Tai – pagrindinė taisyklė, kuria reikia vadovautis. Jei esant šiltam orui ryte tepdavome drėkinamąjį kremą, o vakare – maitinamąjį, šiuo metu patariama elgtis priešingai: einant miegoti reikėtų drėkinti odą, o ryte, ypač jei žmogus ruošiasi į lauką, veidą palepinti maitinamuoju kremu", – pasakojo A.Kajutytė.

Gydytoja dermatovenerologė informavo, kad drėkinamieji kremai yra pagaminti vandens pagrindu.

"Jie papildo ir atkuria odos drėgmę – ypač sausos. Kai išeiname į lauką drėgna oda, vanduo paviršinėse odos ląstelėse taip pat šąla. Todėl veidui pakenkiama daug greičiau nei pasitepus riebiu kremu. Vaizdžiai tariant, ląstelės pradeda sproginėti", – pasakojo medikė.

Pasak jos, maitinamuosiuose kremuose esantys riebalai sukuria apsauginę plėvelę, kuri neleidžia prarasti sukauptos odoje drėgmės ir ją apsaugo nuo aplinkos poveikio.

Pašnekovė perspėjo, kad, būnant lauke drėgna oda, net ir nesant neigiamai temperatūrai, gali atsirasti nuožvarbų, kurios linkusios kartotis ir gali varginti daug metų.

"Nuožvarboms, kurios yra ilgalaikiai odos pakitimai, "įsigyti" užtenka drėgmės ir vėjo. Oda pasidaro raudona, patinsta, išsiplečia kapiliarai. Kad išvengtume problemų, reikėtų riebiu kremu pasitepti odą ir prieš einant į lauką palaukti apie pusę valandos, kol susidarys apsauginė plėvelė", – sakė gydytoja.

Vyrai – numoja ranka

Panaši situacija yra ir su rankų oda. Nebūtina ilgą laiką vaikščioti plikomis rankomis. Tam, kad oda nušaltų, paraustų ir imtų šerpetoti, užtenka vos kelių minučių. "Ši problema ypač opi vyrams, kurie su savimi visada turi pirštines, tačiau jas laiko kišenėse", – juokavo gydytoja.

Pasak jos, dar daugiau problemų stipriajai lyčiai žiemą sukelia lūpos. Dermatovenerologės teigimu, retas vyras naudoja higieninius pieštukus, apsaugančius nuo šalčio.

"Moteris išsausėjusių, paraudonavusių lūpų problema kamuoja gerokai rečiau, nes jos naudoja lūpdažius. Tačiau ir joms nereikėtų pamiršti įprastų priemonių pakeisti riebesnėmis", – kalbėjo medikė.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių