Ar Palangos „Pušyno“ vietoje dėl VRM špygos pareigūnams neatsiras „savųjų“ kotedžiukai?

Palangos poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“, kurio steigėjas yra Vidaus reikalų ministerija (VRM), kaip ir kitos šalyje pareigūnų reabilitacijos įstaigos, priverstos ieškotis komercinių ligonių, kad galėtų išsilaikyti. Kas paneigs, kad dėl lėšų trūkumo joms užsidarius arba/ir pakeitus statusą, jos nebus išparduotos? Ar jų vietoje neatsiras privačių statytojų kotedžiukai?

Kaip skelbia Algirdas Stončaitis, buvęs Sauliaus Skvernelio Vyriausybės kancleris, Seimo narys, savo „Facebook“ („Meta“) paskyroje, šiuo metu VRM Medicinos centro Trakų filiale, Palangos „Pušyne“ ir Druskininkuose įsikūrusiame valstybės ir savivaldybių tarnautojų mokymo centre „Dainava“ (toliau – Reabilitacijos įstaigos) pareigūnai sudaro viso labo tik apie 25 procentus visų reabilitacijos paslaugas gaunančių asmenų.

„Tokia situacija susidarė dėl Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministerijos (toliau – VRM) vadovų požiūrio neskirti reikiamo finansavimo pareigūnų reabilitacijai. Vien poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“ yra pajėgus kasmet suteikti reabilitacijos kursą 3000 statutinių pareigūnų, tačiau VRM kasmet skiria lėšas viso labo tik apie 150 pareigūnų reabilitacijai“, – sako A. Stončaitis.

„Ar jie to nenusipelno? Ar tikrai geriau galimai saviškiams parduoti patrauklias vietas Palangoje, Druskininkuose, Trakuose?“ – retoriškai klausia buvęs Vyriausybės kancleris.

Anot jo, jau šiandien Palangos „Pušyne“ pagal skiriamą VRM finansavimą reabilitacijos paslaugoms gauti yra užsirezervavę 228 pareigūnai, o 155 pareigūnai, turintys siuntimus reabilitacijai, šias paslaugas rezervavosi ir turės galimybę gauti tik 2023 metais.

„Ar pareigūnai to nenusipelno? Ar valstybė neišgali? Ar vidaus reikalų ministrei griauti esamą galimybę pareigūnams gauti reabilitacijos paslaugas yra racionalus sprendimas? Ar toks sprendimas nėra viso labo žaidimas interesais, kai norima saviems sudaryti galimybes privatizuoti patraukliose vietose esamas Reabilitacijos įstaigas? Ar jau pamiršome, kad būtent visi VRM pavaldūs pareigūnai užtikrino Lietuvoje paskelbto karantino dėl COVID-19 ligos ribojimų kontrolę? Ar nematome visų pareigūnų alinančio darbo prie Valstybės sienos, Gerbiama Premjere, ar naikinimas ir griovimas yra Jūsų kelias?“ – klausia Seimo narys.

Pasak jo, vidaus statutinė tarnyba – tai pareigūnų pastovus stresas, kurį sąlygoja visuomeninio statuso, sistemingos ir pastovios rizikos, pasiaukojimo visuomenei reikalaujantis darbo pobūdis, kasdieninių kontaktų su situacijomis, keliančiomis didžiulę psichologinę įtampą, stresas, didesnės nei įprastai, kartais mirtinos, traumos.

„Net ir užbaigę vidaus tarnybą ir išėję į pensiją, pareigūnai jaučia socialinę atskirtį ir yra labiau socialiai pažeidžiami. Paminėti vidaus tarnybos socialiniai padariniai įtakoja ir pareigūnų šeimas, ypač vaikus“, – pastebi A. Stončaitis.

„Dėl šių socialinių padarinių pareigūnams praktiškai visame pasaulyje teikiamos atitinkamos socialinės garantijos. Dėl finansavimo trūkumo pasinaudoti minėtų reabilitacijos įstaigų siūlomomis paslaugomis dažnai pareigūnams reabilitacija suteikiama tik po poros metų. Manytina, kad priėmus sprendimą pareigūną siųsti medicininei reabilitacijai, ji turėtų būti suteikiama kaip įmanoma greičiau, kitu atveju ji netenka prasmės“, – sako S. Skvernelio Vyriausybės kancleris.

Anot jo, šiandien, be jokių papildomų investicijų į minėtų reabilitacijos įstaigų infrastruktūrą, yra visos galimybės su minimaliais resursais užtikrinti, kad bent kas 4-5 metus visi vidaus sistemos pareigūnai turėtų galimybę gauti reabilitacijos kursą minėtose reabilitacijos įstaigose.

„Deja, dabar šios reabilitacijos įstaigos priverstos ieškoti komercinių ligonių, kad galėtų išsilaikyti“, – pabrėžia A. Stončaitis.

Jo kritikos strėlės sminga į premjerę Ingridą Šimonytę.

„Gerbiama premjere, ar naikinimas ir griovimas yra jūsų kelias? Ir labai ciniškai skamba jūsų atsakymas į mano paklausimą: „Aš moku skaičiuoti ir kiek tų pareigūnų tose reabilitacijos įstaigose...“ Jų, gerbiama premjere, yra tiek, kiek skiriate finansavimo....kuris atrodo tiesiog varganai“, – sako A. Stončaitis.

„Mano siūlymas labai paprastas – be cento į infrastruktūrą su 4-5 milijonais eurų kasmet padėkime pareigūnams. Ar jie to nenusipelno? Ar tikrai geriau galimai  saviškiams parduoti patrauklias vietas Palangoje, Druskininkuose, Trakuose? Neapgaudinėkime pareigūnų, kad neva jie gali reabilitacijos paslaugas pirkti rinkoje“, – sako jis.

Jis siūlo priimti sprendimą skirti lėšų Vidaus tarnybos sistemos pareigūnų reabilitacijos paslaugų teikimo užtikrinimui, pilnai tenkinant šių paslaugų teikimo poreikį medicininės reabilitacijos, prevencinės, psichologinės reabilitacijos, sveikatos grąžinamojo ir kitose reabilitacijos paslaugų srityse.NAUJAUSI KOMENTARAI

Graudu

Graudu portretas
Čia tik vrm varkes tiems kas nezino tikros situacijos arba tokiems komentatoriams, kurie pastovus pareigunu klientais, nes pareigunas dirbantis pastovioj itampoj, tikrai neatliks geresnes skubios pagalbos, tyrimo ar pan, nes jis bus uzspaustas tik savo rupesčiais Juk kai visi ilsisi per šventes, kaip sako baliavoja, pareigunai tuo metu sustiprintai dirba, o ilsisi kai visi dirba Ir bet kokiam tautieciui kazkam nutikus, kur jis pirmiausia pagalbos kreipiasi....

Morta

Morta portretas
o kuom policininkai pranašesni, 50 i poilsi ir mazai, seniai reikejo parduoti

Anonimas

Anonimas portretas
Nachrena STRIBAMS tas ,,Pusynas,,? Rezimo sunys ir ant asfalto gali issimaitinti. Burzujai, kapitalistai ir Amerikos bybciulpiai -- valstybes ramstis. Statysim jiems dvarelius geriausiose vietose.
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių