Alkoholis grįš į pajūrio kavines: verslininkai jau gali teikti prašymus

Nuo šiandien verslininkai jau gali teikti prašymus dėl licencijų verstis mažmenine prekyba nestipriais alkoholiniais gėrimais paplūdimių kavinėse. Pernai Klaipėdoje buvo išpirkta keliolika tokių licencijų. Prekyba alkoholiu pajūryje vėl bus atnaujinta nuo rugpjūčio 1-osios.

Klaipėdos savivaldybės internetiniame tinklalapyje skelbiama, kad dėl leidimų prekiauti alkoholiu, kurio tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 15 proc., kurortinio, poilsio ir turizmo sezonų laikotarpiu jau gali kreiptis verslininkai, vykdantys prekybą Girulių, Melnragės paplūdimiuose bei Smiltynės paplūdimiuose ir jų prieigose.

"Pagal konkursą yra patvirtintos prekybos vietos. Pernai buvome išdavę 12–14 tokių licencijų. Manome, kad ir šiemet turbūt bus tiek pat norinčiųjų. Kalbu tik apie leidimą prekiauti alkoholiu nestacionariose lauko kavinėse", – pabrėžė Klaipėdos savivaldybės Licencijų ir leidimų skyriaus vyriausioji specialistė Asta Daujotė.

Licencijos kaina – 190 eurų. Šios licencijos pradės galioti nuo rugpjūčio 1 d.

Prekyba alkoholiu paplūdimio zonose atnaujinama po to, kai tam pritarė Seimas.

Po Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimų vėl leista prekiauti silpnais alkoholiniais gėrimais lauko kavinėse, kurios neturi ir stacionarios prekybos vietos.

Nors tam ir priešinosi Seimo Sveikatos reikalų komitetas, kurio nuomone, paplūdimiai nėra ta vieta, kurioje turėtų būti parduodamas ir vartojamas alkoholinis.

Esą neblaivūs žmonės labiau linkę daryti nusižengimus, prarasti savikontrolę, todėl, siekiant užtikrinti poilsiautojų saugumą, sveikatą ir net gyvybę, taip pat ir kultūringą laisvalaikio leidimą, neturėtų būti leidžiama paplūdimiuose prekiauti alkoholiniais gėrimais.

Nuo šių metų sausio 1 d. įsigaliojo draudimas prekiauti alkoholiniais gėrimais nestacionariuose statiniuose, paviljonuose, kurie yra nutolę daugiau kaip 40 m nuo stacionarios viešojo maitinimo vietos.

Dėl to pajūryje esą pranyko bene visos iki tol veikusios kavinės.NAUJAUSI KOMENTARAI

Orakulas

Orakulas portretas
Nu davatkų bukumui nėr ribų. Pagal jų supratimą, kiekvieną, atėjusį pliažan, tuoj barų savininkai supakuotų, iškraustytų kišenes ir už visus rastus grynuosius būtinai prigirdytų. Tada įmestų į jūrą kur giliau. Kam nereikia - ir taip negeria. Nei namie, nei viešose vietose, o juo labiau pliaže. Visi tie, kurie galvoja, kad tikras poilsis prie jūros - tik primakus, ateis jau "apsiforminę" ir dar atsineš. Prikals ir eis "maudytis". Nu, mentalitetas toks. Normalus žmogus pasidegins, pasimaudys, o kai nusibos saulė ir smėlis, pakeis aplinką ir išgers bokalą šalto alaus bare. Greičiausiai tik vieną, nes bokalo kaina neskatina pijokauti. Ir reikia būti paskutiniu marozu prisilakti pliaže. Bet... tokių irgi randasi, pasirodo. Taigi, vietoje gaudę prikalusius marozus, geriau uždrauskime apskritai... gal dar ir pliažą, nes ten žmonės kartais skęsta.

EX

EX portretas
Koks jau čia alkoholis iki 7%. Juk ne 40%. Ir nereikia eskaluoti , kad paplūdimiuose vien geriantys.Kas norės atsineš stipresnio gėrimo Pvz: coca colos taroje "Starka", šaltos arbatos taroje "Brendis" negazuoto mineralinio vandens taroje"Degtinė", ir t.t. Kontrolė: eis gelbėtojai ir pareigūnai laižyti turinio? Prisilaižys patys. Be to ir covid nepagelbės" laižytojams". Procesas paimti turinį ekspertizei ne trumpas procesas ir kas dėl 100 gr. apmokės išlaidas. Absurdas. Ir nereikia sureikšminti . Skęsta draudžiamu metu besimaudantys ar mažamečiai vaikai be tėvų priežiūros. Kiek nuskendo neblaivių asmenų Baltijos paplūdimiuose 2020 m. vasarą?

Brone

Brone portretas
Gerai vanduo iškarto bus šiltesnis kai prades alų pardavinet
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių