Akibrokštas: Pajūrio regioniniame parke – nelegalios naminių gyvūnėlių kapinės

Pajūrio regioniniame parke, Olandų kepurės kraštovaizdžio draustinyje ima rastis nelegalios gyvūnėlių kapinės. Parko direkcijos vadovybė informuoja, kad per artimiausias dvi savaites jos bus panaikintos. Gyventojai kviečiami pasiimti kapų ženklus ir gyvūnų palaikus.

Paminklas Dambiui-Tučiui

Pajūrio regioninį parką (PRP), ypač Olando Kepurę yra pamėgę daugybė žmonių. Kai kurie jų čia atvažiuoja ne tik pailsėti, bet mano, kad ši vieta tinkama įvairiems ritualams.

„Yra buvęs atvejis, kai ant tako išpylė kremuoto žmogaus pelenus, o pačią urną numetė į krūmus. Tai mūsų jau niekas nebestebina. Šį kartą pažintiniame take, kur daugybė žmonių ateina atsigauti nuo gyvenimo vėjų ir pailsėti gamtoje, kur bene pati gražiausia vieta parke, kur yra Litorinos jūros šlaitas, matosi jūra, staiga kažkas sugalvojo pasilaidoti, taip spėju, gyvūnėlį ir pastatė gana solidų paminkliuką su užrašais“, – kalbėjo PRP ekologas Erlandas Paplauskis.

Parko direkcijos darbuotojai pradžioje to paminklo nepastebėjo, šlifuotas akmuo su užrašu „Dambis-Tutis“, pastatytas ant aukštoko šlaito.

Sukėlė lankytojų pasipiktinimą

Į šį paminklą dėmesį atkreipė parko lankytojas, kuris pasipiktinęs ir pranešė apie tai darbuotojams.

„Paskambinęs žmogus padėkojo už nuorodas į pažintinį taką ir patikino čia atėjęs ne po gyvūnėlių kapines pasivaikščioti. Jis pareiškė, kad tai jį nuteikia nemaloniai, jis esą atėjo pailsėti, o ne žiūrėti į kažkieno liūdesio manifestacijas. Aš suprantu tą žmogų, mes tam ir rengiame takus parke, kad lankytojai galėtų atgauti jėgas, pajausti ryšį su gamta, o ne gilintųsi į kažkieno tragedijas“, – pritarė E. Paplauskis.

Gedulo ir ritualinių paslaugų vietos esą turi atitinkamą kultūrinį kodą ir yra įrenginėjamos ne bet kur. Tam esą turi būti ir planavimo dokumentai, turi būti atsižvelgta į kaimynų interesus.

„Tai turi būti daroma civilizuotai, negalima gyvūnų laidoti bet kur, nes tai erzina kitus žmones. Nesinorėtų, kad nugaišęs gyvūnas taptų konfliktų židiniu, kai žmonės sureikšmindami savo sielvartą, absoliučiai negerbia kitų žmonių jausmų. Ir tai jau tampa norma. Esame radę prikaltų prie medžių lentelių, kad čia kažkur ant jūros kranto yra palaidota jūrų kiaulytė ar dar kažkas“, – teigė E. Paplauskis.

Davė laiko išsikelti

Žmonės esą privalo žinoti, kad parke yra draudžiama kasinėti miško paklotę, nes už tai gresia bauda.

„Kam aktualu, turi laiko dvi savaites susirinkti kačiukų, šuniukų ar triušiukų paminklus ir visą kitą taršą, neišskiriant pasodintų svetimžemių augalų. Pranešame, kad po dviejų savaičių ten bus atkurta natūrali gamtinė aplinka su būdingomis augalų rūšimis ir panaikinti bet kokie nelegalių gyvūnėlių kapų ženklai“, – rašoma PRP feisbuko puslapyje.

E. Paplauskis pabrėžė, kad parke to paminklo Dambiui-Tučiui neliks, nesigilinant, kas ten pakasta, nes pagal užrašus sprendžiant, akivaizdu, kad paminklas pastatytas ne žmogui.

„Tokiems laidojimams tegul susiranda kitą, galbūt privačią vietą, bet viešoje vietoje, parke lankomame žmonių naminių gyvūnėlių kapinių nebus“, – patvirtino PRP ekologas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Algis

Algis portretas
Sukurjit komisija, posedziaukit penkis metus, istatymu ir poistatyminiu aktu prirasykit. Tegul pakasa miske tuos suniukus. Juk tai naturalu. Paminklus tiesiog nurinkit ir niekas ju nestatys. Biurokratams reikia darbo jie kitaip nemoka.

jis

jis portretas
visai žmonės pablūdo. Olandų kepurę gyvulių kapinėmis versti. Beje dar ir kreamuotų žmonių palaikus kaimiečiai atvažiavę čia barsto. Tai gal pradėkite savo kates ir šunis paplūdimyje užkasinėti?

J

J portretas
Seimyninko sentimentai, ten vedziodavo TUTI, palaikau seimyninka , tik reikejo Kur sone ir be paminklo Si reikala atlikt.
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių