Advokatas O.Martinkus už greičio viršijimą nubaustas 26-tą kartą

Trakų rajono apylinkės teismas trims mėnesiams atėmė teisę vairuoti žinomam Klaipėdos advokatui Osvaldui Martinkui ir skyrė jam 1500 litų baudą.

Ši nuobauda advokatui skirta už leistino greičio viršijimą daugiau nei 50 kilometrų per valandą, BNS pranešė Trakų rajono apylinkės teismas.

Išnagrinėjus administracinio teisės pažeidimo bylą nustatyta, kad gegužės 10 dieną O.Martinkus kelio Vilnius-Kaunas-Klaipėda 56-ajame kilometre, Elektrėnų savivaldybėje, vairuodamas transporto priemonę "Audi A8" važiavo 170,2 kilometro per valandą greičiu ir viršijo greitkelyje nustatytą 110 kilometrų per valandą greitį daugiau nei 50 kilometrų per valandą.

Teismas atsižvelgė į tai, kad O.Martinkus administracine tvarka baustas net 36 kartus, iš jų 25 kartus už nustatyto greičio viršijimą ir turi aštuonias galiojančias nuobaudas, skyrė pažeidėjui maksimalią įstatyme numatytą administracinę nuobaudą.

Atsižvelgdamas į pažeidėjo daromų Kelių eismo taisyklių pažeidimų sistemingumą, teismas nepripažino pažeidėjo atsakomybę lengvinančia aplinkybe to, kad O.Martinkus prisipažino padaręs pažeidimą ir dėl jo gailisi.

Teismas taip pat atmetė pažeidėjo prašymą skiriant nuobaudą atsižvelgti į jo darbo pobūdį, kuris yra susijęs su poreikiu vairuoti transporto priemones. Skirdamas nuobaudą teismas pabrėžė, kad įstatymas aukščiau iškelia visuomenės interesą - per prevencinių priemonių taikymą ir pažeidėjo nubaudimą užtikrinti saugų eismą, visuomenės saugumą, o ne asmens, padariusio teisės pažeidimą, asmeninį interesą išvengti neigiamų pasekmių, nepatogumų, susijusių su padarytu pažeidimu.

Advokatas jam skirtas nuobaudas per 20 dienų gali apskųsti Vilniaus apygardos teismui.

Administracinės bylos nagrinėjime O.Martinkus nedalyvavo. Rašytiniame paaiškinime jis prašė skirti jam minimalią nuobaudą.NAUJAUSI KOMENTARAI

vilkas

vilkas portretas
Aš tai stebiuosi, kodėl nebegalioja baudos balų sistema kuri labai greitai sudrausmintų va tokius advokatus, seimo narius (P. Gražulis) kurie per metus sulaikomi po 20-40 kartų viršiję greitį, atsiperka bauda, kuri lyginant su jų pajamomis yra 2 dienų kišenpinigiai ir toliau laksto. Manau, kad jei žmogus per metus padaro tiek pažeidimų tai jis juos daro sąmoningai, sistemingai ir spjaudamas į įstatymus. Atkreipkite dėmesį, kad tiek advokatas, tiek Gražulis yra tie, kurie įstatymo turėtų laikytis pirmoje eilėje! Čia tik laiko klausimas kada kuris nors iš jų pakartos ką nors panašaus kaip praėjusią savaitę Vilniuje S. Neries g. įvykusi tragedija. O tada vėl visi skėsčios rankomis ir stebėsis, kaip čia taip atsitiko?... O išvengti tokių nelaimių galima tik atimant teisę vairuoti neatsakingiems asmenims tokiems kaip šis advokatas ir P. Gražulis. Man jie niekuo nesiskiria nuo eilinių skustagalvių kelių chuliganų. Visiškai niekuo nesiskiria. Jaučiu, kad tie skustagalviai padaro net ir mažiau pažeidimų negu šitie "ereliai". Siūlai prevencijos priemonę - jei žmogus už tokio pat pobūdžio pažeidimą yra sulaikomas daugiau kaip 3 kartus per metus - metams atimti teisę vairuoti. Jei sulaikomas išgėręs - mažiausiai 3 metams be galimybės atgauti teises anksčiau laiko. Sulaikytas vairuojant kai atimta teisė vairuoti - kalėjimas 2-3 metams ir teisių atėmimas visam likusiam gyvenimui. Sėkmė garantuota.

Ekslietuvis

Ekslietuvis portretas
Visaą laiką sakau kad Lietuva - neteisinė debilų valstybė. Amerikoje toks tipas būtų seniai visam gyvenimui praradęs teises, iš jo būtų atimtas jau koks trečias automobilis, seniai būtų praradęs advokato licenziją ir jau būtų pasėdėjęs kelias kartus po porą savaičių ar net mėnesių kalėjime. O kaip Runkelistane?

ssss

ssss portretas
gal grazulio giminaitis?
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių