75-erių metų sukaktį minintis „Meridianas“ bus papuoštas burėmis

  • Teksto dydis:

75-ąjį jubiliejų šiemet švenčiantis Klaipėdos simboliu tapęs „Meridianas“ dešimtąjį vasaros sezoną pasitiks pakeltomis burėmis, jos bus išskleistos šeštadienį, pranešė organizatoriai.

„Istoriniu jūrinio paveldo eksponatu tapęs „Meridianas“ po laivo rekonstrukcijos 2012-2013 metais savo burėmis uostamiestį papuoš jau dešimtą vasarą iš eilės. Būtent tiek metų praėjo nuo to, kai „Meridianas“ buvo išgelbėtas nuo sunykimo, atstatytas ir vėl yra atviras visuomenei“, – informavo viešoji įstaiga „Klaipėdos jūrinio miesto simbolis burlaivis „Meridianas“.

Anot jos, burlaivio išsaugojimu rūpinasi uostamiesčio verslininkas Aloyzas Kuzmarskis ir jo šeima.

Burlaivis buvo pastatytas Suomijoje, Turku mieste, jo korpusas į vandenį buvo nuleistas 1948 metų birželio 10 dieną, o visiškai „Meridiano“ statyba ir įrengimas buvo baigtas 1948 metų rugpjūčio 30 dieną, taigi šiemet šis burlaivis mini 75-erių metų sukaktį.

Tokią pačią sukaktį neseniai atšventė ir Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla. Būtent šiai jūrininkus ruošiančiai mokymo įstaigai prieš 75 metus buvo perduotas „Meridianas“ ir 20 metų jis tarnavo kaip mokomasis burlaivis, kuriuo plaukiodami praktikos įgijo daugybė jūrininkų bei šiandien žinomų kapitonų.

Anot įstaigos, ši tradicija turi gražią tąsą – visą pastarąjį dešimtmetį „Meridiano“ bures kelia – ir šį šeštadienį tą darys – Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos studentai, o ceremonijoje kasmet gausiai dalyvauja garbūs jūrų kapitonai.

„Meridiano“ burių pakėlimą šeštadienį tradiciškai kviečiami stebėti visi miestiečiai bei miesto svečiai. Ceremonijos programą papildys renginį vesiantis ir savo dainomis susirinkusius sveikinsiantis operos solistas Rokas Spalinskas.


Šiame straipsnyje: Meridianasburlaivis

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių