2021-ieji Klaipėdoje: gyvenimas keičiasi, bet nesustoja

 • Teksto dydis:

Pasitinkant 2021-uosius, savivaldybėje – intensyvus pasiruošimas ateinančių metų biudžeto bei strateginio artimiausių trejų metų veiklos plano tvirtinimui. Anot Klaipėdos miesto mero Vytauto Grubliausko, nors 2020-aisiais dėl COVID-19 Klaipėda, kaip ir kitos šalies savivaldybės, susidūrė su finansiniais iššūkiais, stengiamasi užtikrinti pradėtų projektų tęstinumą, optimistiškai nuteikia ir priimtas valstybės biudžetas, tačiau taupyti reikės, nes dėl pandemijos buksuojant ekonomikai, surinkti biudžeto pajamas bus nelengva.

„Pastarąjį dešimtmetį Klaipėda kasmet surinkdavo bent po kelis milijonus viršplaninių biudžeto pajamų, kurias galėdavo perskirstyti ateinančių metų programoms vykdyti, daugiausiai investiciniams miesto projektams. Tačiau šiemet situacija kardinaliai kitokia – per vienuolika šių metų mėnesių miestas negavo 6,55 mln. eurų pajamų iš mokesčių. Vis dėlto, tikimės, kad negautas pajamas sugrąžins Finansų ministerija, kaip tai numatyta įstatymuose, o praėjusią savaitę Seime patvirtintas ateinančių metų valstybės biudžetas taip pat nuteikia optimistiškai – savivaldybėms padidintos prognozuojamos pajamos. Taip pat svarbi žinia iš Finansų ministerijos – investiciniams projektams bus galima pasiskolinti šiek tiek daugiau nei planuota anksčiau, kas vėlgi leis sklandžiau tęsti pradėtus darbus“, – sako Klaipėdos meras.

Ateinančių metų valstybės biudžeto pirminiame projekte prognozuojamos pajamos Klaipėdos miesto savivaldybei buvo 4,1 mln. mažesnės nei šiemet, o tai kėlė problemų siekiant subalansuoti 2021 metų biudžetą, tačiau galutiniame variante pajamos vėl padidintos. Tuo metu skolinimosi limitą investiciniams projektams Finansų ministerija padidino iki 5,3 mln. eurų, kai šiemet skolintasi 4,7 mln.

Rengdama ateinančių metų biudžeto ir 2021-2023 m. strateginio veiklos plano projektus, Klaipėdos miesto savivaldybės administracija numato tęsti pradėtus investicinius projektus. Didelis dėmesys skiriamas Europos Sąjungos lėšomis kofinansuojamiems projektams pagal Klaipėdos integruotos teritorijos vystymo programą – bus tęsiama Danės skvero rekonstrukcija (pabaiga numatoma 2022 m.), 2021 m. bus užbaigtas viešosios erdvės prie buvusio „Vaidilos“ kino teatro konversijos projektas, pėsčiųjų tako sutvarkymo palei Taikos pr. nuo Sausio 15-osios iki Kauno g. projektas, Ąžuolų giraitės ir Malūno parko sutvarkymas, abu Futbolo mokyklos ir baseino pastatų konversijos etapai. Savivaldybės lėšomis bus užbaigta Bokštų skvero rekonstrukcija, tęsiami Sakurų parko įrengimo teritorijoje prie Žvejų rūmų darbai.

Tačiau šiemet situacija kardinaliai kitokia – per vienuolika šių metų mėnesių miestas negavo 6,55 mln. eurų pajamų iš mokesčių.

Bus tęsiamos naujos mokyklos statybos šiaurinėje miesto dalyje, prasideda lopšelio-darželio „Svirpliukas“ rekonstrukcija, siekiant įrengti naujas ugdymo vietas.

Susisiekimo srityje didžiausias savivaldybės investicinis projektas 2021-2023 m. – Baltijos pr. ir Šilutės pl. žiedinės sankryžos rekonstravimas bei estakados statybos, kartu su Lypkių laikinos pervažos įrengimu. Kitus stambius susisiekimo sistemos projektus – Tilžės g. bei Pajūrio g. rekonstrukciją – 2021 m. jau numatoma užbaigti. Bus tęsiami žvyrkelių asfaltavimo darbai Tauralaukio gyvenamajame rajone, buvusių sodų teritorijose, prisidedant gyventojams.

Savivaldybė pradės palyginti nedaug investicinių projektų. Beveik visi jie bus susisiekimo srityje. 2020 m. iš projekto PORTIS lėšų buvo įsigyta moderni transporto srautų valdymo įranga, o 2021-2022 m. bus investuota ir sutvarkyta Minijos g. – Pilies g. – Naujojo uosto g. trasa, sutvarkant šviesoforines sankryžas ir pritaikant judėjimui „žaliosios bangos“ principu.

Savivaldybė rengiasi ir BRT (fiziškai nuo kito transporto srautų atskirtų trasų viešajam transportui) įrengimui, 2021 m. numatoma suprojektuoti, o 2022 m. įrengti tokią infrastruktūrą Taikos prospekte.

2021 m., vykdant ES lėšomis iš dalies finansuojamus projektus, bus pradėtos tvarkyti senamiesčio gatvės – Teatro ir Sukilėlių, taip pat kitos, siekiant jas pritaikyti pagal universalaus dizaino principus. 2021-2022 m. planuojama įrengti ir 10 keleivinių stotelių su įvažomis, viena pirmųjų bus įrengta netoliese Irklų g. neseniai pastatyto savivaldybės socialinio būsto daugiabučio, taip sudarant palankesnes sąlygas gyventojams su specialiaisiais poreikiais naudotis viešuoju transportu.

Tarp naujai pradedamų projektų – ir Skulptūrų parko sutvarkymas. Šį projektą siekiama įgyvendinti iki 2023 m. ir dedikuoti Klaipėdos krašto prijungimo prie Didžiosios Lietuvos datai paminėti.

Dar vienas svarbus ir didžiulės apimties projektas, kuris turėtų būti įgyvendintas 2021-2023 m. – tai Atgimimo aikštės rekonstrukcija. Klaipėdos miesto savivaldybė yra įsipareigojusi įrengti automobilių stovėjimo vietas Muzikiniam teatrui. 2021 m. siekiama parengti techninį projektą, 2022-2023 m. įrengti požeminį garažą bei paraleliai tvarkyti aikštės viršų.

Vis dėlto, kitų metų biudžete susispausti ir taupyti reikės. Savivaldybė turės įgyvendinti Vyriausybės sprendimus ir didinti darbo užmokestį viešajame sektoriuje, o tai sudaro nemažą pokytį per visą įstaigų sistemą. Siekiant kuo mažiau nuskriausti kitas sritis, visoms biudžetinėms įstaigoms, įskaitant ir Savivaldybės administraciją, pasiūlyta sumažinti išlaidas prekių, paslaugų įsigijimui, einamajam remontui, paliekant tik būtiniausius dalykus, atsisakyta ne pirmo būtinumo renginių, kitų išlaidų.

Finansiniai iššūkiai verčia susimąstyti apie esminių reformų poreikį, galimus sutaupymus. Savivaldybės administracija parengė savivaldybės įstaigų veiklos optimizavimo kryptis, ieškoma galimybių kai kurias funkcijas teikti centralizuotai, taip siekiant patirti mažiau išlaidų. Pavyzdžiui, siūloma centralizuotai apmokėti už elektros energiją, svarstoma bendru pirkimu pirkti maisto produktus darželiuose, nes kai vykdomi stambūs pirkimai, paslaugų ar produktų kaina paprastai būna mažesnė.NAUJAUSI KOMENTARAI

bet "tumbos" mieste - amžinos

bet "tumbos" mieste - amžinos portretas
Daugiausia pasipelnoma iš žmonių nelaimių. Klaipėdoje taip pat sukiojasi ir betarpiškai su praktiškai visų bent kiek vertingesnių nekilnojamojo turto objektų mieste savininkais randa progą betarpiškai pabendrauti tūla madam, vadinkim ją „Tumba“. Nereikia jokios veiklos registruoti, mokesčiai taip pat jokie nemokami, bet įlendama į kiekvieno savininko reikalus tiesiog bendraujant arba su jo vaikais, kurie dažnu atveju narkomanai ir už dozę viską išpasakoja, arba prilindus prie mokyklinukų, darželinukų vaikų vaidinant, kad rūpinasi jų saugiu parėjimu namo kokius 200 m nuo mokyklos ar darželiuose surenkama informacija iš pažįstamų auklių. Lendama šnekėtis tiesiog stabdant žmones pokalbiui. Juk „kaimynai“, draugiški labai, visi jau kokius 60 metų vis tie patys sukiojasi vis tose pačiose 5-7 gatvelėse. Ir ypač svarbi informacija apie tai, kokiomis ligomis kas serga, pavyzdžiui, kaimynas medikas alkoholikas, parsivedęs naują žmonikę alkoholikę ilgai senamiestyje juk neištems – pragers viską

Ricardas

Ricardas portretas
Vėl triubistas toliau plaus pinigus,kada tuos vagys sodins į zona,ir ten jiems gerai pakedentu nutukusius subiniukius.

Grubliauskas

Grubliauskas portretas
yxodi
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių