Žvilgsnis į San Fransiską: fotomenininkės J. Liaudanskaitės fotoparoda Klaipėdoje

 • Teksto dydis:

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose nuo šio penktadienio 18 val. iki birželio 14-osios bus eksponuojama iš Kauno atkeliavusi Juditos Liaudanskaitės fotografijų paroda „Žvilgsnis į San Fransiską“.

Kauno fotomenininkė J. Liaudanskaitė, klajodama po San Fransiską, sugebėjo atsispirti užburiančiam šio miesto grožiui ir pro fotoobjektyvą tik jai būdinga technika ėmė ieškoti ženklų, bylojančių apie jo unikalumą ir savitumą.

J. Liaudanskaitės fotografijose užfiksuoti vaizdai kuria autentiškumo atmosferą, tą vaizdinę paradigmą, kuri byloja ne apie pro paradines duris matomus estetiškus vaizdus, o apie esmę. San Fransiskas yra vienas iš abstrakcionizmo lopšių. Neatsitikinai J. Liaudanskaitės fotografijose matome antrosios kartos abstraktaus ekspresionizmo atstovo Richardo Diebenkorno kūrinių parafrazes. Kitose fotografijose užfiksuota padūkusio San Fransisko dvasia: čia prasidėjo hipsterių judėjimas, tik čia laisva nuomonė kaunasi su korporacijų diktatu ir tik čia tradiciškai susiklostė taip, kad gėjai gali gyventi juos supančioje draugiškoje aplinkoje. Visi šie ženklai tapo J. Liaudanskaitės fotografijų objektu, ir sunku pasakyti, ar menininkės vidinė intuicija, ar išankstinė miesto studija vedė ją nuo vieno miesto ženklo prie kito, o jų simbiozė neginčijamai byloja apie šių fotografijų ir miesto pajautos koherentiškumą.

Nepaliktos nuošalyje ir pasaulinės grėsmės, kurios dėl globalizacijos tapo ranka pasiekiamos. Būtent San Fransiske gausiausia JAV kinų bendruomenė, o jų Naujųjų metų šventė gerokai papildė San Fransisko gatvių gyvenimą. Tad neatsitiktinai fotografijose esama ženklų, įspėjančių būti budriems, nes ten tikrai puikios sąlygos koronavirusui ne tik atsirasti, bet ir klestėti. Kai kurios parodos nuotraukos lyg Biblija mums sako: „Budėkite, būkite pasiruošę...“ J. Liaudanskaitės fotografijose užfiksuoti San Fransisko ženklai glaudžiai susiję su jos moksliniu darbu bei ankstesnėmis parodomis. Viena iš jų – „Žvilgsnis“ – šiais metais buvo pristatyta „SPIE Photonics WEST 2020“ konferencijos dalyviams San Fransisko Moskono parodų centre.

Fotomenininkė J. Liaudanskaitė 2004 m. baigė Kauno Maironio gimnaziją. Fotografijos įgūdžius tobulinusi profesinėje veikloje, vėliau studijavo paveldosaugą Kauno technologijos universitete, ten susipažino su istorinių reliktų sakraline verte bei jų apsauga, tobulino žinias piešimo, kompozicijos ir kompiuterinio meninio dizaino srityse. Šiuo metu ji Kauno technikos kolegijos paskutiniajame kurse studijuoja inžinerijos mokslus.

Karantino metu KKKC Parodų rūmų (Didžioji Vandens g. 2) darbo laikas: trečiadienį–sekmadienį 13–19 val. Lankytojams būtina laikytis karantino laikotarpiu privalomų asmens saugos reikalavimų: į rūmus įleidžiami tik apsaugines kaukes ar kitas apsaugines veido priemones dėvintys parodų lankytojai, atėję ne didesnėmis nei dviejų asmenų grupėmis, išskyrus šeimas. Privalu laikytis saugaus fizinio atstumo ir rankų higienos. Karantino metu parodose nerekomenduojama lankytis rizikos grupės asmenims (vyresnio nei 60 m. amžiaus žmonėms ir (arba) sergantiesiems lėtinėmis ligomis).NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių