Vaikų ir gyvos muzikos diena – uostamiestyje

  • Teksto dydis:

Birželio 1 d. įvairiose Klaipėdos erdvėse gyventojus pasitiks gyva muzika.

Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga Klaipėdos kamerinis orkestras (KKO) muzikuos kartu su jaunaisiais menininkais, kurie gros, dainuos ir net šoks. „Dėlionė orkestrui V“ ryte prasidės Klaipėdos vaikų ligoninėje, o finišą pasieks vakare Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje. Visi koncertai nemokami.

10 val. Klaipėdos vaikų ligoninėje (K. Donelaičio g. 7) sveikstančių mažųjų pacientų rytinę nuotaiką pakels KKO ansamblis ir solistai – įvairaus amžiaus vaikai, besimokantys Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijoje ir kitose mokyklose. Išgirsite gražiausią klasikinę muziką – J. S. Bacho, W. A. Mozarto, A. Piazzollos ir kitų genijų kūrybą.

12 val. susitiksime ir dainuosime senamiestyje – Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro vidiniame kiemelyje (Bažnyčių g. 4). Čia orkestrantų ansamblis akompanuos mokytojų Aušros Smičiūtės-Butkevičienės, Livijos Trakumienės bei Audriaus Trakumo ugdomiems vaikams ir jaunimui iš Džiazinio meno raiškos studijos „Junior City Jazz“ ir S. Šimkaus konservatorijos džiazinio dainavimo skyriaus. „My favourite things“, „My funny valentine“, „Route 66“ – tai tik keli visiems puikiai žinomi programos kūriniai, skambėsiantys vidurdienio koncerte.

Kai visi Klaipėdos laikrodžių muziejaus laikrodžiai (Liepų g. 12) rodys 14  val., patys jauniausieji talentai, lydimi KKO kamerinio ansamblio, atliks įvairią ir smagią programą. Šį koncertą vainikuos L. Mozarto „Vaikiškoji simfonija“. Ilgai manyta, kad jos autorius buvo kompozitorius J. Haidnas. Vėliau muzikos tyrėjai nusprendė, kad tikrasis simfonijos kūrėjas yra garsiojo kompozitoriaus W. A. Mozarto tėvas L. Mozartas. „Vaikiškoji simfonija“ sukurta ne tik styginiams, bet ir žaisliniams instrumentams. 

Vaikai šoka pagal klasikinę muziką? Taip. 16 val. sporto ir sveikatingumo klube „Impuls“ (Liepų g. 53a) pritariant styginiams šoks 6 metų ir vyresni vaikai. Juos parengė choreografės Aušra Krasauskaitė-Berulė, Beata Molytė, Saida Saldukaitė ir Gintarė Marija Ščavinskaitė. Mažus ir didelius išjudins A. Vivaldi „Pavasaris“, L. Delibes Valsas, kita klasikinė ir net šiuolaikinių kompozitorių muzika.

„Dėlionė orkestrui V“ bus pabaigta rinkti 20 val. Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje (Savanorių g. 4), kurioje taip pat muzikuos ir vaikai. Baigiamajame koncerte išgirsime ir labai reto tipo balsą – sopraniną Viktorą Gerasimovą. Solistų amplua pasirodys ir orkestro nariai – meno vadovas ir violončelininkas Mindaugas Bačkus, altininkai Anna Luiza Aleksandrow Bertash ir Ivan Bertash.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių