Uostamiesčio Pilies teatre – komiškos dramos premjera

 • Teksto dydis:

Neįprastu metu, vasaros viduryje Klaipėdos pilies teatras kviečia į pirmąją šiemet premjerą. Liepos 18-ąją Žvejų rūmų Teatro salėje bus parodyta komiška drama „Lengva pažintis“.

COVID-19 pandemijai sujaukus viso pasaulio kultūrinį gyvenimą, teatralams taip pat teko gerokai pakoreguoti savo veiklą. Tad pavasariui planuota premjera į sceną išleidžiama vasarą, o spektaklio režisierius Alvydas Vizgirda ir aktoriai, repetuodami pjesę, kursavo tarp Vilniaus ir Klaipėdos.

„Vyrų ir moterų santykiuose egzistuoja kai kurie stereotipai. Jie sunkiai paaiškinami protu. Kodėl vyras gali meilintis moteriai ir jos siekti, o moteriai toks elgesys yra nepadorus? Kodėl turintį dešimtis moterų vyrą blogiausiu atveju švelniai pavadins „bobišiumi“, o moterį su tokiu pat sąrašu – paleistuve? Ar monogamija neprieštarauja biologinei vyro prigimčiai? Ar biologinė žmogaus esmė neprieštarauja jį apraizgiusioms socialinėms elgesio normoms?.. Tokie ir panašūs pasvarstymai pasitarnavo spektaklio „Lengva pažintis“ atsiradimui“, – sakė režisierius A. Vizgirda.

Dviejų veiksmų komiška drama „Lengva pažintis“ – tai juokinga ir kartu liūdna istorija apie tai, kaip... Vyras ir moteris susitinka tuščiame viešbučio restorane. Bet pažinties iniciatorė šįkart yra moteris. Kas ji ir ko nori iš nepažįstamo žmogaus? Šių personažų žodinė dvikova atspindi jų abipusį potraukį ir priešiškumą, jų vienišumą ir norą tai įveikti, meilės troškimą ir baimę.

Spektaklyje – tik du personažai, abu pagrindiniai – Ji ir Jis. „Lengvoje pažintyje“ publika sutiks charizmatiškąją Liną Rastokaitę. Klaipėdiečiai ją itin pamėgo po populiariausio pastarųjų metų Klaipėdos pilies teatro pastatymo – L. Zorino „Varšuvos melodijos“. Vyro vaidmenyje – Aurimas Pintulis, iš Šiaulių dramos teatro „emigravęs“ į Klaipėdą. Pilies teatre A. Pintulis sukūrė įsimintinus herojus monospektakliuose „Fabijonas“ ir „Pono Zomerio istorija“ (rež. A. Vizgirda). Abu aktoriai už šiuos vaidmenis buvo nominuoti Klaipėdos teatralų apdovanojimui „Padėkos kaukė“.

Pjesės „Lengva pažintis“ autorius Valentinas Krasnogorovas (Valentin Fainburg) – rusų dramaturgas ir rašytojas, Izraelio politinis veikėjas (gim. 1934 m.). Dramaturgija susidomėjo 1969 m. Jo pjesės „Nuotakos kambarys“, „Kažkas turi išeiti“, „Riteriškos aistros“, „Neištikimybės malonumai“, „Meilė iki sąmonės netekimo“, „Kiekvienas turi savo žvaigždę“, „Šiandien arba niekada“, „Pasimylėkime!“, „Trečiadienio pasimatymai“, „Jo Don Žuano sąrašas “ ir kitos, statytos daugiau nei 300 Rusijos ir užsienio šalių teatrų, sulaukė gerų kritikos atsiliepimų ir žiūrovų dėmesio. Spektaklius pagal V. Krasnogorovo kūrybą režisavo

tokie garsūs režisieriai kaip Georgijus Tovstonogovas, Levas Dodinas, Romanas Viktiukas, Vladimiras Andrejevas. V. Krasnogorovas taip pat žinomas kaip prozininkas ir publicistas, daugelio knygų, apsakymų, pasakojimų ir esė autorius.

Klaipėdos pilies teatro premjera „Lengva pažintis“ Žvejų rūmų Teatro salėje – liepos 18 d. 19 val. Bilietus platina „Tiketa.lt“ ir www.teatrai.lt.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių